Jaké nastavení blesku

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ladod 18. 12. 2009 20:48

Je tady někdo , kdo mi poradí jak nastavit blesk Canon 580EXII na vzdálené odpálení
pomocí zábleskového spínače B.I.G. digi - servo.

Předem dík
Ladod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makoš 19. 12. 2009 15:18

A čím ho chceš odpálit, interním bleskem? Což je problém vzhlem k měč¨řícímu pedblesku. Jinak samozřejmě manuální nastavení TTL bude mimo provoz.
Makoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladod 19. 12. 2009 15:49

Pro Makoš
B.I.G. digi - servo si má údajně s předbleskem poradit a sepnout až na hlavní záblesk. Blesk musím nastavit jako podřízený - SLAVE pro bezdrátový režim nebo je na to jiný režim?
Ladod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makoš 19. 12. 2009 20:27

Tak ještě jinak, co máš za foták? Je fakt, že jsou již typy"kostiček" se spožděným spouštěním. Jak jsem psal, odpalovaný blesk bude reagovat na nárůst světla a sepne. Intenzitu musíš řídit ručně - manuální režim, nebo změnou vzdálenosti. Nic jiného se dělat nedá. Slave by jsi používal v případě ETTLII a řízením IF odpalovačem Canon. Pokud to řešíš "kostičkou, můžeš použít jakýkoliv starý blesk, ale jak jsem říkal pouze manuálně.
Makoš
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ladod 19. 12. 2009 20:50

Mám Canon 450D.
Dík za info
Ladod
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Makoš 19. 12. 2009 21:40

Já to dělám tak, že svou 580 odpaluji pomocí prodlužovacího kabelu imo patici fotáku a další dva blesky mám rozmístěné dle potřeby a na kostičká Normálně zmáčknu spoušt, odpalím blesk na kabelua ten spustí zbývající na kostičkách. TTL v tomto případě má propojený blesk, ostatní manuál. Stejně ale i ten propojený nastavuji manuálně. Snad se ti to k něčemu hodí. Jinak doporučuji studovat, např. zde tolikrát uváděné stránky www.fotoroman.cz
Makoš
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků