pomuzete mi?? (zrcadlovka)

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cedavera 6. 12. 2009 12:36

tak začátečník jsem, ale jak jsem psal již víše mám nějaké zkušenosti z kinofilmu, i když je pravda, že jsem na něj už nějaký ten pátek nesáhl. Co se týká výběru tak je to spíš otázka peněz :o( Je mi jasný že to bude kompromis, vždycky je to kompromis ... ale je pravda, že nejvíc tíhnu k nikonu ...
cedavera
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod team_daddy 6. 12. 2009 12:54

Trochu si tu rypnu. Casto se tu doporucuje Pentax Kx. Pokud je to ten posledni low-end Pentax co vysel, tak o nem psali jednu VELMI osklivou vec. Nemoznost si zvolit jiny ostrici bod nez stredni. Respektive, bud to lze mit na automatiku, ktera dle sve libovule pracuje se vsemi 5ti nebo si muzete zvolit jen stredovy. Toto je dle me natolik zasadni, ze bych vzal radeji ten "zastaraly" Nikon D3000 nebo Canon. Mam Nikon D40 uz pres dva roky a po tech dvou letech bych rekl, ze modul autofokusu je dulezitejsi nez "jen CCD".

Jeste chci dodat, ze si nejsem jist, ze jde o Kx, tusim je jeste Km a typologii Pentaxu neznam vubec a muzu se mylit. Snad me nekdo opravi nebo to potvrdi.
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Darth Stewe 6. 12. 2009 13:03

>>karmy >> Ten seťák si rozhodně necham, za dobrého světla si na něj nemůžu moc stěžovat a rozsah 18-55 základní potřeby docela pokryje (až na tu světelnost, ta je leckdy na zabití).

Nevíš z praxe, jak se pracuje s pevným ohniskem okolo těch 35mm?
Pod záštitou svobodné vůle jsme přestali přemýšlet o důvodech našich rozhodnutí. Nelze se pak divit, že nejsme schopni pochopit jeden druhého.
Darth Stewe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cedavera 6. 12. 2009 13:41

Ještě mě napadlo srovnání Nikon D90 a D5000 oba s objektivem 18-105 mm AF-S DX VR. Který myslíte, že je "lepší"?
cedavera
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 12. 2009 13:42

team_daddy píše:Trochu si tu rypnu. Casto se tu doporucuje Pentax Kx. Pokud je to ten posledni low-end Pentax co vysel, tak o nem psali jednu VELMI osklivou vec. Nemoznost si zvolit jiny ostrici bod nez stredni. Respektive, bud to lze mit na automatiku, ktera dle sve libovule pracuje se vsemi 5ti nebo si muzete zvolit jen stredovy. Toto je dle me natolik zasadni, ze bych vzal radeji ten "zastaraly" Nikon D3000 nebo Canon. Mam Nikon D40 uz pres dva roky a po tech dvou letech bych rekl, ze modul autofokusu je dulezitejsi nez "jen CCD".

Jeste chci dodat, ze si nejsem jist, ze jde o Kx, tusim je jeste Km a typologii Pentaxu neznam vubec a muzu se mylit. Snad me nekdo opravi nebo to potvrdi.



Tohle byl problem KM, u KX mas moznost vyberu bodu, viz:
• 11-point wide autofocus system (SAFOX VIII)*
• TTL Phase matching
• Focus point selectable

u KM:
• 5-area AF (SAFOX VIII)
• TTL Phase matching AF system

ALe KX neindikuje udajne v hledacku(jen na lcd) vybrany bod, na druhou stranu nabizi 11 bodovy autofoc s 9 krizovymi sensory(co vim tak ostatni konkurence v teto cenove kategorii jen jeden). Nikdo neni dokonaly...


PS: nekde na foru jsem cet ze u km je naky figl jak vybrat konkretni bod...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 12. 2009 13:44

cedavera píše:Ještě mě napadlo srovnání Nikon D90 a D5000 oba s objektivem 18-105 mm AF-S DX VR. Který myslíte, že je "lepší"?


D90 je o tridu vys
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 6. 12. 2009 14:05

koukám taky po první zrcadlovce, měl jsem na test Sony Alpha A350 a docela se mi libila, ale raději bych šel do Canonu nebo Nikonu :) 1000D jsem měl v ruce a jak jsem se bál, že to bude plasťák, tak to není zas tak hrozné :) ted jsem zas koukal na D3000 a nevím, co si o něm myslet, klidně bych šel třeba do 50D, ale pro začátek by to nebylo nic pro mě, raději lepší základ + dobré sklo než koupit něco lepšího a pak aby se na to prášilo na stole, protože bych neměl čas... jaký základ u Sony je lepší? 18-55 nebo 18-70? nebo jaké tělo + objektiv O:-) vůbec nevím
Tarwas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod team_daddy 6. 12. 2009 14:14

kromec píše:Tohle byl problem KM, u KX mas moznost vyberu bodu, viz:
• 11-point wide autofocus system (SAFOX VIII)*
• TTL Phase matching
• Focus point selectable

u KM:
• 5-area AF (SAFOX VIII)
• TTL Phase matching AF system

ALe KX neindikuje udajne v hledacku(jen na lcd) vybrany bod, na druhou stranu nabizi 11 bodovy autofoc s 9 krizovymi sensory(co vim tak ostatni konkurence v teto cenove kategorii jen jeden). Nikdo neni dokonaly...


PS: nekde na foru jsem cet ze u km je naky figl jak vybrat konkretni bod...


Diky za upresneni, ale podle toho co pises, mi to prijde stejne dost nesikovny. Ze bych si nemohl menit body a kdyz uz, tak bych primo v hledacku nevidel jaky, mi prijde udesna myslenka. Ale tak, kazdej ma neco, ze? :-)
Nikon D90 + Nikkor AF-S 18-70mm f/3.5-4.5G ED + Nikkor AF-S 35mm f/1.8G + Nikon SB600 + Velbon Sherpa 200R a do kapsy Panasonic LX3

Historie: Nikon F65 -> Nikon Coolpix 3100 -> Canon IXUS 55 -> Nikon D40 ->
team_daddy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 6. 12. 2009 14:52

D90 je suprová, ať už ovládání, úchop, funkce, velký hledáček..

Ale pokud nemáš nazbyt penězi, D80 nenabídne o moc míň a v bazarech je okolo 10 tisíc. Já jí bral nedávno, se zárukou do příštího roku, funguje parádně, suprově se ovládá a dobře drží. Kvalita snímků možná neodpovídá dnešní době, ale nemyslím že by výrazně zaostávala a v každém případě z ní lezou pěkné fotky.

Já si pevnou 35/1,8 budu kupovat v únoru, takže zatím nwm.. No, ale většinou fotím buď na 18mm bo 30-55 mm. Fotím teď hlavně reporty apod, proto mi pevné sklo nevadí a navíc budu mít v záloze 18-105 VR, se kterým fotím i v noci po městě z ruky (dá se s tím udržet i 1/3s). Takže já na světelnost nenadávám, neboť stabilizace mi dost pomáhá. Ale např. telezoom bez f/2,8 nechci.

Zkus si zazoomovat na těch 35mm a fotit nějakou dobu jen s tím. Uvidíš jak to půjde..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 6. 12. 2009 15:21

kromec: ten figl(u KM) je takovy, ze ho nikdo nechce rict, cili to nebude drbani se levou rukou na pravem uchu, ale spis pravym malickem na noze drbat prave ucho:-)
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 12. 2009 16:04

No ale ať je to jak chce, K-x volbu ostřícího bodu má. A navíc má dobře udělaný autofokus. :-)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 6. 12. 2009 16:35

jaký základ u Sony je lepší? 18-55 nebo 18-70?


Urcite 18-55. 18-70 je vylozene spatny.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MurphyL6 6. 12. 2009 18:01

není
když se zacloní až na F8-9, tak si nemůžu stěžovat...
MurphyL6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 6. 12. 2009 18:12

No právě, když. Ale to nemění nic na tom že to je nejblátivější seťák co teď je.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 6. 12. 2009 18:27

on jeste vubec je? ja myslel ze uz se nevyrabi
ggrand
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků