Jak fotit klubové akce?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod karmy 8. 11. 2009 13:48

To Player: Můžeš pls někam hodin nějakou takovouhle fotku hodit na net s plným EXIFem..? Mě pořád překrývá ten blekslej snímek ta delší expo před ním a to přidávám +1 blesku a -1 ubírám na expo. Dík
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 8. 11. 2009 16:44

player: Mám k tomu difusoru ty berevný filtry, takže až zas někde budu, tak to vyzkoušim, takhle sem jel na blind, protože sem nevěděl, v jaký místnosti vůbec budu :-) ale díky za rady
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 8. 11. 2009 17:00

karmy píše:To Player: Můžeš pls někam hodin nějakou takovouhle fotku hodit na net s plným EXIFem..? Mě pořád překrývá ten blekslej snímek ta delší expo před ním a to přidávám +1 blesku a -1 ubírám na expo. Dík


Mas namysli fotku s tim filtrem?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 8. 11. 2009 17:17

používáš zkalibrovaný monitor, nebo jsou ty pleťovky opravdu víc červené než by měly..? btw, díky
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tx3rf 8. 11. 2009 17:27

přijde mi, že je na nich hodně velká teplota barev :)
macbook pro 13" (2010)
tx3rf
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pakin 8. 11. 2009 17:56

monitor mám zkalibrovaný, takže mohu potvrdit, že barvy jsou více teplejší ..
Pakin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 8. 11. 2009 20:30

Tak si vemte kapatko WB treba v lightroomu a kliknete u druhe fotky na "bile" trenky, pripadne nouzove u slecen na belmo oci.
Nicmene je to focene na prenastavenou teplotu, viz. exif, takze pokud se foti do rawu, tak lze teplotu vyladit snadno dle vlastnich predstav.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 8. 11. 2009 21:14

j, souhlasím, jen jsem si nebyl jistý jestli to už je definitivní či ne
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 9. 11. 2009 06:10

Drtivá většina foťáků udělá JPG při žárovkovém osvětlení teplejší - někteří recenzenti to považují za chybu, IMHO je to ale úmysl, snaha o dodržení světelné atmosféry. Tyhle fotky jsou barevně vyrovnané, není na nich vidět dvojí druh osvětlení, když budou i přesně tepelně vyrovnané, nebude nijak znát, že jsou to fotky večerní. Nevím, jestli by se mi to líbilo, působily by na mě studeně a nepřirozeně. Chce to jen odhadnout správnou míru, jako ve všem.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod never 22. 11. 2009 21:16

Takže, teoretický zpracování bysme měli... :-D

Jaký objektiv je na tyto akce ideální? Fotím se seťákem a cítím, že to není ono ( Ale zrcadlovku vlastním jenom chvíli, takže je to možná i rukama...), fotky nejsou pořádně ostrý, ikdyž fotím s externím bleskem, tak se mi to zdá málo světelný....

Jaké objektivy byste doporučili? Je na tyto akce vhodná, třeba již výše zmiňovaná padesátka? Nebo, je lepší sáhnout po něčem jiným?

Chci si kupovat objektiv. Mám hodně nabídek na focení těchto akcí, takže bych chtěl zainvestovat do něčeho, s čím se tohle bude nejlíp fotit...

Jde mi o Vaše zkušenosti, ne o to, který objektiv má jakou světelnost apod. to si dokážu vyčíst.. :-)

Díky ;)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 22. 11. 2009 21:37

Nejradeji bych fotil jen svetelnou padesatkou co mam.Jenze je treba casto sirsiho ohniska, tudiz mam osvedceny Tamron 17-50/2.8.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 22. 11. 2009 21:40

Ahoj, fotím takhle už několik let. Vystřídal jsem spousty objektivů, nakonec jsem zakotvil u 35mm f/1,8, rychlé, extrémě světelné a výborně ostré sklo ale i "nesvětelný" Nikkor 16-85mm, pokud vím, že v klubu nebude taková tma a budu potřebovat širší ohnisko, tak beru 16-85. Rozdíl od focení s 35mm je ten, že musím nastavit ISO 1000 (s 35mm fotím do 800) a zvýšit výkon blesku v režimu TTL. Fotky jsou ale pak téměř stejně světelné, jako když fotím 35mm, platí to ale pro fotky z blízka (portréty apod.).

Jinak jsem používal na klubové akce ještě následující objektivy:

Nikkor 50mm - měkký až do clony 3,5, pak super, rychlý, ale na focení davu to není.
Sigma 18-50 - rychlé a správně ostřící sklo, hezké barvy, horší kontrast, ale nepoužitelný na f2,8, na f4 už super
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod never 24. 11. 2009 16:52

Díky za Vaše odpovědi. Upřímně, nedokáži si moc představit, že bych měl fotit klubovou akci s pevnou padesátkou, nicméně, ta je už u mě jasná, takže jako následující to teda vypadá na toho Tamrona 17-50. Teď už ho jenom spolu s tou padesátkou sehnta někde za slušnou cenu :D

Nicméně, ještě jednou díky ;)
Canon EOS 6D...víc na webu :-)
never
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 24. 11. 2009 17:03

Jenže za ty peníze nic lepšího než ta 50ka není.. Jinak by byla pěkná třeba Sigma 30/1,4, ale cena 11k jí oproti té padesátce vyřazuje ze hry..
karmy
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků