Jak fotit klubové akce?

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod player 17. 10. 2009 13:45

wilson: pokud budes fotit v interieru a nechces experimentovat s rozmazanymi pohyby vlivem delsi expozice a vlivu svetla v mistnosti, tak doporucuju fotit vyhradne na manualni rezim fotoaparatu a rezim blesku TTL.Nastavit si nizsi nebo nejnizsi clonu(podle objektivu a ucelu), cas by nemel prekrocit synchro cas fotoaparatu, ale zase nenastavovat zbytecne kratky, tak by to s ohledem na citlivost delalo tmava pozadi, cili odhadem napriklad 1/50s.Pokud bude blesk odrazem a mistnost neni velka, pak muze byt iso klidne nizke, pokud je mistnost vetsi a budes fotit i bleskem naprimo, pak doporucuju jit s citlivosti vyse, aby bylo naexponovane i pozadi a nebylo utopene ve tme.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 17. 10. 2009 14:06

jasne. co tak nejaky ten portert alebo sport(v hale) mam c 70-200 f4.
tiez som si myslel ze manualny rezim na fotaku a TTl na blesku.
este sa chcem opytat na to nastavenie uziv. funkcie vo fotaku. nechat nastavene auto alebo 1/200. predpokladam ze nechat auto bude lepsie a praktickejsie
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alesh.Rocker 17. 10. 2009 20:13

kámoš fotil do nedávna na AUTO, blesk na TTL 90°s kartičkou ..a fotky v poho, nikdo si na nic nestěžoval..

..tak nevim co řešíte :))
Dell E6410
Alesh.Rocker
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flims 18. 10. 2009 16:30

Ondrej Bobek píše:Pri halovom sporte blesk velmi pomoze,...napr. ja pri foteni SVK volejbalovej repre pouzivam v jednej hale ISO 3200 F2,8 a 1/500s + blesk na 1/6 vykonu - vysledok: blesk jemne zmrazy pohyby, ktore by boli bez neho viditelne rozmazane (bez blesku 1/320s) a o dost lepsie vyzera fotka co sa tyka farieb - WB je vyrazne lepsia, nez kombinacia zeleno-cerveneho osvetlenia s hnedo-zelenou podlahou....


zdravím ťa, zaujímam sa o halové športy, volejbal hlavne, ešte nemám moc praxe z volejbalu.
napr. zoberme také PKO v BA. Nieje už ISO 3200 na 40D/50D už veľa? FOtíš zápas do RAW?
Ak sa ti dá,tak rozpíš trocha problematiku fotografovania tohto žánru(volej).
flims
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wilson 18. 10. 2009 20:04

no ja som bol fotit v hale basketbal. mam c 400d c 70-200 f4 a skusal som to s bleskom( prva skusenost )
popravde som sa bol ucit a skusat. pri ISO 1600 (je to uz na tento fotak privela) mi davalo v velkym problemom cas 1/200 aj ked skor 1/160 a menej pri f4.
blesk som mal na 60° s kartickou a ttl na + 1 EV. co sa tyka osvetlenia bolo super horsie to bolo s kvalitou fotiek kedze tam bol sum a ani ostrost (pri tych casoch) nebola idealna....
tot moja prva sksuenost s o sportom v hale
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 10. 2009 20:53

wilson: co te vedlo fotit s bleskem na dalku v hale s vysokym stropem s kartickou a jeho vyklopenim vzhuru?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 18. 10. 2009 21:05

popravde povedane neviem. skusal som rozne varianty aj s nou aj bez. ale nikdy to nebolo napriamo. strop tam nebol nejak extra vysoky. a zas neboli odo mna az tak daleko...
kludne mozes poradit, nabuduce vyskusam. ako som pisal bola to moja prva skusenost
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 18. 10. 2009 21:48

Tak ja kdyz fotim sport, tak pouze okrajove pro zabiti casu a pro zabavu.Ale vzdy bez blesku(co se indoor sportu tyce, tak jsem zatim fotil pouze hokej a karate), nebot podle me jednak blesk meni atmosferu vysledneho snimku, druhak to povazuju za neeticke vuci sportovcum.Nicmene kdyz mi ukazes, ze ma karticka pri sportu vetsi vyznam, nez foceni naprimo, budu za tuto zprostredkovanou zkusenost rad.Ja to povazuju pouze za mrhani vykonem blesku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 18. 10. 2009 21:58

:) ja sa nehadam. ako som pisal, ja som skusal a zoznamoval som sa. co sa tyka neetickosti voci sportovcom, komentoval som to s nimi a nejako to nevnimali.
skusal som aj bez blesku, ale f4 je malo. preto som skusal bleskom, ale dik za rady...
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 19. 10. 2009 16:54

wilson: ja se taky nehadam:)F4 je moc?Ja jsem zkousel hokej i s 70-300 VR, kterej ma na konci ohniska F5,6 a jako dalo se to.Minimum bylo iso1600, spise 3200.Zkusim najit fotky, kdyztak nadhodim.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 19. 10. 2009 17:26

no u mna je 1600 uz vela. ale kupovat sa novy fotak bude mozno 2-4 roky tak si budem musiet vystacit s tym co mam.
ale aj ta hala nebola nasvietena tak ako ma, asi tak kazde druhe svetlo....
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pakin 19. 10. 2009 19:11

tak v patek jsem si byl prvne zkusit fotit klubovou akci .. fotil jsem do rawu, s bleskem jsem hodne experimentoval a snazil se ho i pretacet, kdyz jsem fotil na vysku .. na primo jsem nefotil nic. ISO jsem mel celou dobu na 800 a casy od 1/50 do 1/200 .. clona vetsinou 1.8, ale nekdy i 2.8 a mozna vic .. blesk nastavenej na TTL s korekci expozice vetsinou na -1EV a na druhou lamelu .. kazdopadne jsem zjistil, ze s tim Nikkorem 35/1.8 se da celkem slusne fotit i bez blesku a pak je perfektne zachycena atmosfera snimku :) .. kazdopadne ke konci jsem fotil uz jen bez blesku, protoze mi dosly baterky (den predtim jsem byl fotit s bleskem neco jineho a zapomnel si nabijecku v Praze .. ale jedna se fakt o posledni snimky, takze docela stesti :D )..

fotky jsou k videni napriklad tady: http://www.imperium-musicland.cz/HipHop_10_09/index.htm

kritiku vitam, at vim, co a jak zlepsit ..
Pakin
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 19. 10. 2009 19:40

Místy bych se nebál zvýšit ISO (při pohybu), větší pozor na odlesky a správné zaostření..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 19. 10. 2009 21:53

Presne to, o cem byla rec...:))

Obrázek

a vysledek

Obrázek
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wilson 20. 10. 2009 09:18

chcem sa opytat aky efekt ma odraz o strop ked je strop biely ale su nan bodove svetla. co v takom pripade ?
wilson
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků