Vybavení ke canonu 50D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod leroik 18. 10. 2009 20:24

Ahoj, po dlouhých letech co jsem fotil na mého milovaného ZENITA mě manželka přesvědčila ať si konečně pořídím digitál. Rozhodně chci zrcadlovku střední třídy s dobrou dostupností objektivů a příslušenství. Rozhoduji se mezi Canonem 50D a Nikonem D90, více mě láká 50D z důvodu kvalitnějšího těla i levnějších objektivů. Fotím převážně krajinu, ale občas i portréty v improvizovaném domácím studiu (pár halogenů na stativech a fotopozadí). Prošel jsem pár webů a sestavil předběžný set: Canon 50D + Tamron SP AF 17-50 mm F/2,8 XR Di II + Tamron AF SP 90 mm F/2,8 Di Macro (na portréty a macro). Dále uvažuji jestli koupit i blesk (Speedlite 430 EX II), na portréty doma mi myslím stačí nasvícení co mám a na focení oslav atd. mi snad postačí světelnost té 17-50. Prosím posuďte tuhle sestavu, jsem otevřen všem možnostem, také bych potřeboval vědet jestli si mám pořídit u 50D grip nebo je úchop dostatečne prostorný (mám vetší ruce). Předem děkuji :-)
leroik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wilson 18. 10. 2009 20:34

tamrona mam na c 400d. ak ti nevadi pomalsie ostrenie je to super objektiv cena/vykon. pochybujem ze sa uspokojis s fotenim oslav bez blesku. nehovorim, ze sa to neda, ale siel by som do toho blesku. pred nedavnom som si ho zabstaral a zoznamujem sa s nim.
co as tyka inych zakladnych objektivov ked by si chcel nieco lepsie po konstrucnej stranke tak 17-40 L.
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Boban87 18. 10. 2009 20:36

K 50 by skoro uz hodil Canon EF 17-40 L USM, nemyslis?
Boban87
Návštěvník

Odeslat příspěvekod leroik 18. 10. 2009 20:53

rád bych se vlezl do 50k a jeden objektiv je pro mě málo. samozřejmě, že do budoucna bych o C 17-40 uvažoval
leroik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod wilson 18. 10. 2009 21:02

jasne. ono je to vzdy hlavne o finaciach. poznam to velmi dobre... :))
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod leroik 18. 10. 2009 21:33

:-) foťákem a obektivy to nekončí, když ještě připočtu filtry a paměťovou kartu a možná batoh, budu rád když mi to doma projde, ale zase je to dlouhodobá investice kterou využiji, přeci jenom bych měl tu svou temnou komoru zavřít a negativy schovat do šuplíku, teď je doba RAWu, optických stabilizací a hromady dalších vychytávek :-)

EDIT: tak jsem přemýšlel, prozatím bych možná vzal tu L 17-40 f4 a blesk (ještě nevím jestli 430 nebo priplatit na 580ku). a později bych si dokoupil Canon EF 85mm f/1.8 USM a možná L 70-200 f4
leroik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 10. 2009 08:15

Tamrony ktere jsi vyjmenoval patri k tem nejlepsim vubec. Takze pokud nevadi pomalejsi ostreni, rozhodne bych techto dvou ve spojeni s telem 50D nebal.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod laax 19. 10. 2009 08:31

Zainvestuj do toho 17-40/4L alebo pohladaj ho aj v bazare, prípadne si dokúp k nemu este pevnu 50ku 50/f1,8 co je za pár korún. (110€) v kombinacii s bleskem(+difuzor) , ci uz 430 nebo 580 super aj na oslavy, rod. príležitosti, 17-40 má USM motor,profi spracovanie a cena je za ten objektiv v pomere velmi slusna, vyrdni sa na tamrony, bud chitis vadny kus,alebo ti bude vadit spracovanie,ostrenie a pod..
laax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 10. 2009 08:48

17-40L ma zasadni vyhodu ve zpracovani, pokud se ale clovek k objektivu chova normalne (mlatit s nim o patnik neni treba, nebo jo?), poslouzi lepe ten Tamron.
Kresbu ma velmi dobrou (neznam 17-40L, ale pry zase zazracna neni), lepsi je svetelnost a rozsah. - jen to proste neni ta prestizni "L" kategorie..

Krome toho, s tou 17-40 nevyjdou penize na to makro sklo.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 19. 10. 2009 09:08

no ja neholdujem ani 17-40L a uz vobec nie tamronu.....

Tamron prilis pomale ostrenie, a 17-40L je dobry pre FF ale nie pre APS-C kvoli svetelnosti. Na FF mi f4 staci ale pre APS-C najme ked nemam pevnu 50 by mi f4 zrovna nestacila ...

Takze bud 17-40L + pevna 50 aspon ta f1.8, alebo 17-55 f2.8 canon, ale pevna 50 bude dost dlha na "domaci" atelijer pokial tam chces mat aj celu postavu (neviem kolko mas priestoru, ale vacsina domaci ho tam vela neme).

Pred tamromom 90 by so uprednostnil canon 100 f2.8 macro ma interne ostrenie takze mas poctatne lepsi odstup od prednej cocky pri makro foteni (mensie problemi so svetlom atd). Ale na portrety to moc nieje... tam je jednoznacne lepsia ta 85mm ;).
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wilson 19. 10. 2009 09:18

no myslim si, ze skor by som dal prednost 17-40 L ako 17-55 od canonu. je sice 2,8 a ma IS ale je aj drahsi a je iba na APS-C. tak jednoznacne by som siel do 17-40.
k makru tiez by som dal prednost c 100/2,8. a aj na portret je to veplmi dobre sklo (co som mal moznost vidiet)
wilson
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chlapcisko 19. 10. 2009 10:19

Re Wilson: Píšeš, že jednoznačne by si šiel do 17-40L a pritom v inej téme zas píšeš: "skusal som aj bez blesku, ale f4 je malo. preto som skusal bleskom, ale dik za rady..."

Tá svetelnosť spolu s IS sú k nezaplateniu, 17-55 je jednoznačne najlepší záklaďák pre Canon 50D. Aj keď nemá označenie L, kvalitou obrazu sa vyrovná L objektívom. A to, že nie je pre FF, to nie je argument. Drvivá väčšina ľudí, čo začínajú na APSC/DX formáte nikdy neprejdú na FF. Aj keď málokto si to prizná :)
chlapcisko
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 19. 10. 2009 13:24

Typek ma na fotak 50tis, telo chce za 20 a jen jeden objektiv nechce. A vy mu predhazujete skla za 20 - 25tis - jakoby levnejsi na ten fotak ani nasadit nesly.

S takovou bude muset asi pritlacit na rozpoctu, jinak se nemuzu dopocitat.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 19. 10. 2009 14:49

racej pritlacit na rozpoctu teraz ako potom predavat/dokupovat objektivy ;).

Ak treba setrit tak najme na tele .... to sa tak ci tak meni kazde 2 roky :PPP.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 19. 10. 2009 17:26

Ono se to dobře radí, když to člověk nemusí platit. :-)

Mimochodem, nehodlám měnit svoji D5D, dokud bude fungovat. Zatím ji mám 3,5 roku a pořád fotí skvěle...
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků