Jaký objektiv k Nikon D90 ?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod vojtakawa 4. 9. 2009 16:13

Lidičky já mám dilema jako blázen.. Už dva dny se nemůžu rozhodnout. Prosím nakopněte mě někdo správným směrem :-D Mám k D90ce momentálně jen 35mm nikor objektiv. Chci si koupit ještě jeden, který by měl být prioritně na portréty, kdyžtak nějaké to makro a měl by být schopen pěkně vyfotit i krajinu :-) Rozhoduji se mezi:

Tamron AF 28-75mm f/2.8 SP XR Di
Tamron AF 90mm f/2.8 Di SP macro
Sigma AF 105mm f/2.8 EX macro DG
Sigma 70mm F2.8 EX DG Macro - na tudle mám zrovna docela slušnou cenovou nabídku, ale četl jsem že na makro je supr ale do dálky má značné problémy s ostrostí.

Popřípadě kdybyste měli tip na nějaký lepšejší kolem těch 10ti tisíc byl bych vděčný za každou radu.
Ono mě spíš lákají ty pevné skla, ale zase na druhou stranu, když budu mít jen 2 pevné skla, mohl bych mít občas problém na nějakých akcích si myslím. Tak prostě nevím :oops:
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 4. 9. 2009 16:28

na portréty? 85/1.8
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 4. 9. 2009 16:37

no ta 85tka je zaměřená podle mě jen na ty portréty ne?? By mě zajímalo ale, čím tak většinou fotí v těch shopech, kde dělají fotky na pasy atd..včera se byla přítelkyně nechat vyfotit na pas a prý fotografovi vylézal zoom objektiv :-D Safra to je těžké rozhodování když je nedostatek money... kdybych byl pracháč tak beru všechny a pak si vyberu , ale takhle je to teror :-D
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 4. 9. 2009 16:55

Tamron 60mm f/2 macro na portrety i makro, uhel zaberu odpovida po prepoctu 90mm,takze na portrety ideal+ma nejlepsi svetelnosti z tehle univerzalu
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 4. 9. 2009 16:58

tak fotku na pas klidně kompaktem :D
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 4. 9. 2009 19:07

a máte někdo zkušenosti s tou Sigma 70mm F2.8 EX DG Macro ??
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod karmy 6. 9. 2009 17:43

i u nas foti pasovky kompaktem a na portrety tu ma temer vyslouzilou D70 + 18-70 :D Pravda je ze na kompakt ma napojen externak a tak..
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 8. 9. 2009 18:37

Tak sem se rozhodl pro SIGMA 24-70/2.8 EX DG MACRO PRO NIKON ... Doufám že si obrazovou kvalitou polepším oproti seťáku Nikon 18-105 ... ? :-)
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 8. 9. 2009 21:22

a neni 24mm moc uzky zacatek? Co Sigma 18-50mm f/2.8 Mel jsem ji, vyborny objektiv. Ne tak ostry jako Nikkor, ale ostatni super. Mam z ni spousty fotek z lonske dovolene na Slovensku, muzu poslat fotky...
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 8. 9. 2009 21:27

Začátek mi vůbec nevadí...ohnisko je pro mě OK, jen mě zajímá ta kresba...ve dvou shopech mi dneska řekli, že prý je o dost lepší než seťák a než sigma 17-70 , že je to z top skel od sigmy, jediná nevýhoda je mega velké filtry :-D ale to taky neřeším , jen tu kresbu si chci tafy ověřit, jestli má někdo zkušenost.
vojtakawa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 8. 9. 2009 22:40

Problem bude spis sehnat dobry kus. Ti co maji dobry kus si ho az na odlesky nemuzou vynachvalit. Obecne je Tamron 28-75/2,8 opticky jeste lepsi. Podle testu je vyborna/lepsi nez stara, nova sigma 24-70 hsm
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 8. 9. 2009 22:42

ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 9. 9. 2009 09:21

JJ, Tamron 28-75mm je moc fajn sklo, má ho kamarád na Nikonu D70, lezou z toho krásně ostrý snímky, na svou třídu ostří relativně rychle a hlavně přesně. Mně by akorát vadil ten začátek. Primárně je to ale objektiv určený pro fullframe.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 9. 9. 2009 10:19

mel jsem tamrona 28-75 na pentaxu 10mpx a byl dobry,ale muj kus na 75mm mel trosku slabsi konstrast oproti zbytku. Sam se vysouval. Potom jsem presel na Nikon a poridil Tamrona 17-50 s ostrenim z fotaku a ostreni bylo rychlejsi a opticky byl mensi Tamron az na vinetaci a bokeh lepsi a nevysouva se samovolne.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vojtakawa 9. 9. 2009 11:30

Tak sem prošel asi 6 foto obchodů, všude sem se ptal na porovnání Sigmy 27-70 ex 2.8 a tamrona 28-75 2.8 a ve všech mi okamžitě odpověděli, že optickou kresbou je na tom lépe Sigma v tomto kokrétním případě. Ptal sem se i na občasné problémy s tím, že některý kus není tak ostrý...odpověděli že je to stejné i u tamronu a v jednom obchodě mi dovolí si vyzkoušet 3 skla a vybrat si které chci, tak sem se teda konečně nakonec rozhodl pro tu sigmu :-)
vojtakawa
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků