Canon 450D vs. Pentax K20D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod hoobbe 20. 8. 2009 10:05

Zdravím všechny fotografy!

V současnosti se rozhoduju pro svou první zrcadlovku (nyní mám DMC FZ7), byl jsem rozhodnut pro 450D, ale po pročtení různých fór a rad kamarádů jsem docela znejistěl. Jde mi o to, že mám finanční limit 20 000,- a potřebuju sehnat tělo s objektivem, který bude aspoň trochu kvalitní. Slyšel jsem hodně kritik na adresu seťáků od Canona a byl jsem odkázán na Pentax (stabilizace v těle, možnost použití starších skel, kvalitnější seťák), na druhou stranu jeden prodejce kritizoval tu integrovanou stabilizaci Pentaxu, že to není tak kvalitní, jako ve sklech (prodejce - mohl mi kecat). Mohl by mi, prosím, někdo z Vás poradit? Jelikož nemám moc peněz, chci koupit tělo se seťákem, se kterým bude možno fotit. Zajímaly by mě 2 věci - za prvé srovnání čistě jen těl 450D a K20D a potom srovnání těchto fotoaparátů v kitu se základními objektivy (to je pro mě asi směrodatnější)...
Na Aaronu jsem ještě mimochodem našel 1000D se sklem 17-85 IS (18 189,-), což by taky nemuselo být špatné, jen nevím, co kvalita samotného těla, popř. tohoto setu ve srovnání s výše zmíněnými.
Na závěr momentální ceny 450D v setu je 15 200,- a u K20D je to se setem okolo 18 200,-

Děkuji všem za jakoukoli radu a osobní zkušenost, jsem začátečník, vybírám už měsíc a nevím, kudy kam :-) A v žádném vláknu jsem toto srovnání nenašel.
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 8. 2009 11:17

S 450D dostanes lepsi obraz, s K20D vyznamne lepsie telo a teda aj prijemnejsie fotenie (hlavne hladacik je super)...
Stabilizacia v tele je VZDY prinosna vec!
Set 450D s 18-55IS ma vzhladom k cene dobry obraz a este si mozes vybrat napr. 50/1,8 na portrety, ci nejake prislusenstvo (karty, brasnu, stativ, filtre a pod.)
Na Pentax sa horsie hlada prislusenstvo priamo v obchodoch, no na webe nie je s nim ziaden problem, vzhladom k znacnemu rozdielu medzi oboma fotoaparatmi by som sa rozhodoval po osobnom vyskusani (ja napr lacnejsie Canony 1000D a 350-500D nemusim)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chipoliny 20. 8. 2009 12:11

Ahoj, troufám si tvrdit, že jsou to oba modely z jiných tříd. 450 je amatérská zrcadlovka a K20D poloprofesionální. Tělo určitě lepší zpracování. Obrazové výstupy si myslím nebudou nějak vzásadně rozdílné. Hlavní je oko fotografa:-D Nicméně na Canony je spousta příslušenství z druhé ruky za rozumné ceny, což se hodí (batery grip, objektivy, dálkové spouště). Na Pentax taky seženeš, ale nabídka není tak široká (co se ojetin týká). Určitě by sis měl udělat srovnání dalšího příslušenství, které budeš časem kupovat. Co výjde lépe. No a taky počítej, že koupí těla a objektivu to nekončí. Připočti náhradní baterku, filtry, bršnu, možná stativ. Ono se to vyhoupne zase o nějakou tisícovku, což musíš započítat. Tak hodně zdaru. A neboj se. S obouma se dají dělatr krásné fotky.
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoobbe 20. 8. 2009 13:14

Děkuji za názory,

chipoliny: s příslušenstvím samozřejmě počítám, stativ už mám a nějakou brašnu taky, otázka je, jestli se mi bude hodit k novému foťáku.

Pokud nebude díky tělu v obrazu významný rozdíl, tak bych možná volil Pentax kvůli konstrukci a stabilizaci, ale rozmýšlet budu nadále. Je to běh na dlouho trať :-)
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chipoliny 20. 8. 2009 13:38

Já jsem nedávno vybíral a K20D byl můj horký favorit. Nakonec jsem ale zvolil z druhé ruky Canon 20D se slušným objektivem a přislušenstvím, což mě vyšlo levněji.
K20D je myslím dobrá volba, ale jak jsem psal, chce to koukat trochu do budoucna, kolik tě budou stát jiné objektivy, průměry objektivů (od toho se dost odvíjí cena filtrů), nabídka objektivů...
Osobně jsem přiznivec Pentaxu...a nakonec mám Canon :-D
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoobbe 20. 8. 2009 14:29

dík za radu, zkusím prozkoumat ještě toto a uvidím:-) Každopádně doufám, ať už vyberu to či ono, že to bude dělat fotky i se seťákem :-) Přece jenom přecházím z EVF, tak budu vítat jakýkoli progres :-) ... Mimochodem kamarád má K10D, tak bychom si mohli půjčovat skla či přísluško, už jsme se o tom bavili, v tom by byla výhoda. Canoňáky sice taky znám, ale zas ne tak dobře. Nicméně je samozřejmě lepší mít vlastní výbavu, to je jisté
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod beat 20. 8. 2009 14:59

hoobbe píše:srovnání čistě jen těl 450D a K20D a potom srovnání těchto fotoaparátů v kitu se základními objektivy (to je pro mě asi směrodatnější)...
Pokud je otázka položena čistě takto, pak zcela bez debat K20D. Není co řešit.
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 20. 8. 2009 15:05

K20D je lepsi fotak, ale Canon ma lepsi system a ako uz aj kolegovia napisali, ovela rozsirenejsi. Ja by som zobral Canon. Ak to nemusi byt novy fotak, tak si kup 30D alebo 40D z bazaru a mas vyborny fotak aj system zaroven...
Výbava: Nikon D300s, D80, D50, 18-55 DX, 50/1,8D, 70-300 VR, Sigma 28-70/2,8, Sigma 70-200/2,8, Sigma 150/2,8, Sigma EF-500 DG Super.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 20. 8. 2009 15:09

a co koupit canon 40D a k tomu bazarový sklo 18-55 IS? myslím že budeš mít tělo plně srovnatelné s pentaxem K20D a ještě systém canon...
ale Pentaxu bych se vůbec, ale vůbec nebál... a mezi 450D a K20D je to tak jak píše beat! K20D bez debat!
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ggrand 20. 8. 2009 19:33

bohuzel ted hraje proti pentaxu i jeho nova cenova politika, strasne zdrazil objektivy, takze dnes neni ani cenove vyhodny. Uctuje si nehorazne penize za technologicky zastarale pevne objektivy a zoomy jsou opticky totozne s Tokinou(az na par vyjimek, ktere tokina nevyrabi).
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 21. 8. 2009 15:10

ggrand píše:bohuzel ted hraje proti pentaxu i jeho nova cenova politika, strasne zdrazil objektivy, takze dnes neni ani cenove vyhodny. Uctuje si nehorazne penize za technologicky zastarale pevne objektivy a zoomy jsou opticky totozne s Tokinou(az na par vyjimek, ktere tokina nevyrabi).



Ta jsem si schvalne porovnal vsechny zoomy od Tokiny s objektivy Pentax a nasel jsem jen tri u kterych odpovida svetelnost a ohniska(coz jeste nemusi znamenat ze jsou opticky a mechanicky stejne). Myslim ze Pentax vyabi vic zoom objektivu nez tri.

Jinak co jsem si vsim tak zdrazeni za poslednich par mesicu doslo vicemene u vsech znacek vcetne Canon. Nejlepe hoobe udela kdyz si to porovna sam...
Nevim co konkretne myslis o zastarolosti pevnych objektivu...

Kazdopadne je Canon podstane vetsi rozsirenejsi znacka coz urcite plus...
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoobbe 21. 8. 2009 16:09

Děkuji za další postřehy:-) Stále jsem na vážkách, Pentax by měla být lepší volba z hlediska toho, že to tělo se setem by mělo být teoreticky lepší. Ale cena je vyšší a nevím, jestli se i s příslušenstvím do svého limitu vlezu. Včera jsem našel nějaké amatérské fórum, kde pár lidí dává fotky přímo se seťákem a rozostřenost či horší barvy jsem nějak nezpozoroval, ba naopak některé fotky opravdu povedené. Ale tak záleží na fotografovi a možná špatně vidím a nepoznám chyby:-) Holt se musím ještě učit:-)
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chipoliny 21. 8. 2009 16:14

Ahoj, no chápu, že rozhodování je těžké. Co se týká výsledných fotek: já když jsem nedávno přešel na zrcadlo z UZ, tak jsem byl trošku překvapen, že ty fotky nic moc. Vlastně mám pocit, že pokud fotky "nevyvolám" z RAWu, nejsou lepší než z UZ. Je dost možný, že ještě nemám všechna nastavení foťáku vychytaná. Tak se kdyžtak pak nediv, kdybys měl podobné pocity:-D
chipoliny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hoobbe 22. 8. 2009 14:23

Tak nevím, jestli si toho někdo všiml, ale mám dojem, že prodej K20D se z nějakého důvodu zastavil. Nebo aspoň není nikde skladem - zkusil jsem 20 e-shopů. Co je ale zajímavé je to, že podle všeho by měl být skladem na 2 shopech K200D, o kterém jsem uvažoval před měsícem, než jsem zjistil, že už dávno není v prodeji. Nevím, jestli je to nějaká chyba těch shopů, ale pokud bude skladem 200D a 20D nebude, tak bych možná šel i do té 200ky... Připadá mi, podle toho co jsem se dočetl, že 200D je na tom konstrukčně a výbavou podobně jako Canon 450D, jen je asi o 2tis. levnější a samozřejmě nemá k dispozici tolik přísluška atd. jako Canon. Hmmm, a jsem zase nalomen.
Sie M35 -> Sie A55 (->soft. C55) -> Sie CX70 -> N 6070 -> N E50 -> N N73 -> SE C702 -> SE C510 -> ??? :-)
HP Photosmart 735 -> Panasonic DMC FZ7 -> Samsung GX20 + Tamron 18-200/3,5-6,3 AF Di II + Sigma W PL-C :-)
hoobbe
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daemonius 22. 8. 2009 16:13

Pentax K-7 je docela slušná volba, nicméně ne moc levná, ale nedoporučuju ani na první zrcadlovce šetřit. Jinak se všeobecně doporučuje vybírat zrcadlovku podle objektivů. Canon má pár skvělých, ale ukrutně drahých.. Nikon má takový dost zvláštní výběr, já bych si tam vybral, ale šíleně drahé.. naštěstí pro oba dělá objektivy Sigma. :)

450D bych nebral, pokud bych chtěl něco slušného z dnešní nabídky Canonu, za rozumný peníz, tak 500D. Velice zajímavá zrcadlovka a dost schopná.. Případně 1000D, která je paradoxně o maličký kousek lepší než 450D.

Být tebou pouvažuju o jiných alternativách, ono výrobců je přece jen víc, než těch pár všeobecně známých.

Dost bych pouvažoval o Nikonu D5000, či D90. Canon nemá nic v této cenové hladině co by to předčilo.. Mínusem je absence AF motoru v D5000. Ono technicky vzato, neni vůbec moc běžných zrcadlovek co by D90/D5000 předčilo. :D

Pokud se nechceš starat o stabilizované objektivy, tak mrknout co robí Sony, de facto je to Nikon se stabilizací čipu (Sony dělá čipy pro Nikon). A300 docela ujde, A700 je velice dobrá (v podstatě 95% D300, čip je totožný).

Olympus.. hm.. v téhle cenové relaci nic. Ono, ani v jiných moc ne.

Panasonic.. divná záležitost s názvem G1 popř. o dost dražší GH1. Nedá se s tim moc rozumně fotit na vysoké ISO, nicméně fotky s dobrým objektivem a na rozumné ISO jsou velice dobré.. ale je to dost speciální kousek u kterého je potřeba i dost specifický přístup.. nicméně fotky z toho lezou místy excelentní.. Dynamickej rozsah je bohužel dost tragickej, vysoké ISO taky.. baterku to sežere opravdu rychle.. jedinou výhodou je ostrost obrazu, EVF hledáček, opravdu hodně nízká váha v základním provedení. Z nějakého podivného důvodu ho ale mam rád. :)

Osobně bych se rozhodoval mezi K-7/Nikon D90/Canon 500D nebo Sony A700 .. přičemž poslední jmenovaná je z toho best.

Edit:
Jop, ještě sem si vzpomněl na trošku netradičního hráče (relativně) a tou je Samsung GX20, což je vychytanější převlečenej K20D (Samsung robí čipy pro Pentax, Pentax pomáhá s tvorbou dSLR Samsungu). Mimochodem docela kvalitní, nicméně jako většina foťáků kromě Sony A700 a Nikonu D5000/D90 .. mizernej dynamickej rozsah.
Naposledy upravil Daemonius dne 22. 8. 2009 16:24, celkově upraveno 2
Daemonius
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků