Stativy Velbon CX-440/460/480

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tejvl 2. 12. 2007 14:12

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jaký je mezi nima rozdíl a jestli stačí amatérovi na DSLR? Popřípadě lepší alternativy. Díky.
Tejvl
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 2. 12. 2007 16:04

CX-480 bude zřejmě nějaký starší typ, rozdíl mezi CX-440 a 460 je v dodávané hlavě. Nicméně pro zrcadlovku bych osobně určitě zvolil nějaký stabilnější a robustnější stativ, záleží ale samozřejmě na ceně...
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 18. 2. 2009 17:26

Taky o nich pro zrcadlo (konkrétně 450D) uvažuji, nejvíce se mi zamlouvá 460 s třícestnou hlavou. Je to dobrá volba? Nebo se vyplatí si za něco většího připlatit?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 19. 2. 2009 07:23

Skoda ze jste nedali vedet drive, mel jsem na prodej DF-50
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 9. 3. 2009 17:00

Nikdo neporadí, nemá zkušenosti?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 3. 2009 09:47

Pořád nic? :(
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 29. 3. 2009 14:37

Na tohle bych se DSLR bál nasadit. Je to podle mě málo. Volil bych spíše z řady Velbon Sherpa... něco jako 250R, popř. 600R. Pokud chcete něco skladnějšího, 750R má 4-dílné nohy a díky tomu je o něco menší. Pokud chcete jinou firmu, napadá mě Vanguard Tracker.

Fotím s kompaktem, který je váhou do půl kila a i tak jsem si raději připlatil a pořídil 600R. Můžu jenom doporučit. Snad jediná nevýhoda Velbonů je že nemají hlavy vhodné k panorama, nicméně i s dodávanou hlavou se při troše šikovnosti panorama vyfotit dá.

To Kryštof: Sherpa řadu bych doporučil tím spíše že vlastníte 55-200mm a tam už je stabilní stativ takřka nutností.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 29. 3. 2009 15:08

Díky za odezvu.

Je pravda, že je to asi málo, ale ty Sherpy jsou jak cenově, tak velikostně a hmotnostně úplně jinde. Plus s tím chci fotit makra, takže čím menší možná výška, tím lépe - to Sherpy taky nesplňují.
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 29. 3. 2009 16:18

Kryštof Korb píše:Díky za odezvu.

Je pravda, že je to asi málo, ale ty Sherpy jsou jak cenově, tak velikostně a hmotnostně úplně jinde. Plus s tím chci fotit makra, takže čím menší možná výška, tím lépe - to Sherpy taky nesplňují.


Ano, ale DSLR je také velikostně a cenově jinde než kompakty. Stativ musí být stabilní aby měl smysl. Nasadíte-li na DSLR teleobjektiv bez patky, musí být stativ přichycen k tělu. To mění těžiště a díky tomu je stativ opět o něco méně stabilní. Pokud to s focením myslíte vážně, nejspíš stejně časem zjisíte že CX řada je prostě málo a přejdete na vyšší. Opravdu radím připlatit a skousnout hmotnost i velikost. Tak strašně to není, občas se to pronese, to je pravda, ale stojí to za to.

Nevím jak ostatní modely (tuším že tohle umí z Sherpy už jenom 750R, ale nejsem si jist), ale 600R umožňuje zaaretování noh do 3 poloh. V nejnižší se dostanete cca 28 cm nad zem. Druhou věcí je že na všechny (opět tuším) Sherpy namontujete hlavu obráceně, díky tomu se dostanete doslova až na zem. Chcete-li, mohu přiložit snímky kam až se s 600R dostanete. Sám fotím makro a bez stativu k tomu určenému bych se neobešel, takže vím o čem tu píši.

Ještě dodám že jsem donedávna vlastnil 250R a makro jsem fotil také a celkem bez problémů - samozřejmě s otočenou hlavou stativu

A není zač - musíme si pomáhat, jen tak dosáhneme nejlepších výsledků
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 20. 5. 2009 22:46

Ta 600R vypadá pěkně, sice to cenově není úplně ono, ale co se dá dělat, asi nemá cenu šetřit. Ještě jsem koukal na 435 - sice je ještě o pár korun dražší, ale o půl kila lehčí. Co ta?
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 21. 5. 2009 06:34

2500 není tak moc v porovnání s tím co ti to nabídne :) Teď ti to tak možná připadá, ale pokud nejsi líný to tahat sebou, odmění tě to.
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Merdži 21. 5. 2009 07:36

Mám CX444, kupoval jsem ho tenkrát pro ultrazum. Dnes mám zrcadlovku a bral bych něco lepšího a stabilnějšího (ale až budou prašule). S určitým omezení ho používám i dnes, např. se snaším nevysunovat celé nohy apod.. Nejhorší to je, když na něj dám panohlavu (vlasní výroby), tam je těžiště foťáku hodně mimo osu a je to na hraně. U hlavy jsem musel zrušit vyklápění do strany, protože to vůbec pevně nesedělo a viklalo se to (přitáhl jsem to pomocí šroubů). Taky se mi pořád nezdá ta hlava, nějak křivě se otáčí - když dám na ni vodováhu, při otáčení se stále mění její náklon, ať vyrovnávám stativ jakkoliv. Taky upínací šroub na destičce se neotáčel v ose otáčení hlavy, ale při otáčení hlavy opisoval kružnici - musel jsem vyvrtat novou díru pro šroub v upínací destičce.
V práci máme HQ-tripod40, vypadá robustněji, myslel jsem, že si ho budu půjčovat, ale zjistil jsem, že není o moc lepší.
Toť mé zkušenosti, myslím, že CX 440 a 460 bude něco podobného, akorát to má jen třídílné hohy. Až si budu kupovat jiný stativ, asi budu taky zvažovat kovovou hlavu, plast mně moc nepřesvědčil.
Mohu-li poradit: pořádně vybírej, odzkoušej v krámě a raději si připlať za něco lepšího.
Merdži
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 7. 2009 15:04

Tak jsem nakonec šel do Sherpy 750N. Je to prostě obří a připadá mi, že zbytečně komfortní, každopádně stojí za to. Ale asi pořídím ještě nějakou "nouzovku", která se s sebou bude dát nosit (túry na hory, do města, do školy...).
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karmy 31. 7. 2009 15:24

:D myslím že nebudete litovat, 750R je parádní volba a z "Sherp" je tuším i nejskladnější. Mnoho dobrých snímků ;)
karmy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kryštof Korb 31. 7. 2009 15:34

Proto jsem do ní šel, každý cm se hodí :) Ale je to prostě obr :)

BTW, první co jsem zkusil, bylo krátké timelapse z okna - http://www.youtube.com/watch?v=9tN2KoMyb3Y
near field | Úplně všechno o NFC.
Kryštof Korb
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků