Olympus E-520 nebo Sony A200

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Filap 12. 5. 2009 09:32

Dobrý den,potřeboval bych poradit.Koukal jsem na ostatní témata,ale takovej článek nenašel.Chci si koupit novej fotáček,ale nevím kterej,rozhoduju se mezi Oly E-520 a Sony A200,když to vezmu ze strany držení a líbivosti,tak mi vyhovujou oba dva.Ale ta technika mi pořád nějak vrtá hlavou,chci oba v základních setech.A tak nevím kterej fotí lepši se základním objektivem,lepší senzor,výbava a celkově :hm .Díky za rady
Filap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mollok 12. 5. 2009 10:12

Také jsem to jeden čas řešil. Olympus má ten základák lepší . Já mám dodnes Olympus E 330 s obj. 14-45 a 40-150. Mohu napsat, že jsem spokojen i když se najde občas nějaký ten rýpal a začne polemizovat, že Olympus má menší snímač a více šumí....... Já fotím pouze citlivostí 100. A co se týče těch základáků, tak jsem spokojen. Také jsem zvažoval, že ten Olymp prodám a koupím toho Soňáka....ale každý mi radil, že si nepomohu, tedy spíše si pohorším tím setákem od Sony...že budu muset více investovat.....a tak jsem pořád u Olympu a jsem spokojen.
mollok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Filap 12. 5. 2009 10:38

No právě mě tam láká ten lepší základní objektiv.Ale taky hlavní roli pro mě hraje cena :-(.Taky mi hodně leží v hlavě Oly E-420,ale trochu mám strach že tam néní ten grip tak velký a stabilizátor.
Filap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mollok 12. 5. 2009 12:04

abych pravdu řekl....já nějak ten stabilizátor nepotřebuji, když tak využiji stativ
mollok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 12. 5. 2009 14:44

už jsi je měl v ruce? díval ses do hledáčků? podívej se a rozhodneš se pro A200
nevím jak teda u 520 ale u 510 je nehorázně malinkatej
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 12. 5. 2009 15:13

SkyHawkCZ : už vieš čítať? tak čítaj prečo nečítaš ked odpovedáš?

citujem "když to vezmu ze strany držení a líbivosti,tak mi vyhovujou oba dva"

takze asi drzal ;-).

ono tie hladaciky su +- rovnake u e-520 a A200 a e-520 ma taky isty ako A200 .... takze prtavy ale na kompoziciu staci az az ....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Filap 12. 5. 2009 18:33

Jo,jo držel jsem všechny tři.A hledáčky mi nějak nevadily u Oly,i když je pravda že u Sony byl větší.Prostě nebudu chodit okolo horké kaše,chci co nejlepší volbu za co nejmíň peněz,protože studenti jsou hold chudí :-(.
Filap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 5. 2009 19:01

Ja k tomu napisu jen ze setak 18-70 je to nejhorsi co se da dnes poridit. A200 bych vzal jedine s jinym nez setovy sklem.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Filap 12. 5. 2009 19:57

No a právě neuvažuji nad koupi v nejbližší době(možná delší době) nějakej lepší objektiv nato,takže mi základák musí stačit.Ta E-420 se mi dost líbí,ale ta stabilizace tam néní a nevím jestli je to tak zásadní nebo ne.
Filap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 12. 5. 2009 20:48

Pokud s tim nehodlas fotit nejake koncerty nebo cokoli, kde je treba vysoke ISO, jdi do te E420. Jeji setak je velmi slusny, a pokud z nejakeho duvodu nechces Nikon nebo Canon, je to super volba - za ty penize. Na zakladu absence stabilizatoru nevadi, horsi to bude na tele.

PS: Co Pentax??
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod file12 12. 5. 2009 21:06

Pokud nehodláš později kupovat objektivy, jdi do Olyho. Sony seťák sice horší má, ale jde o to co je u tebe kvalita. Každopádně u obou jsou kvalitní objektivy drahé. (proto jdu taky od Sony ke Canonu) V této cenové relaci jsou fotoaparáty +- stejné.
D7000; 18-105; 35/1,8G; Sigma 70-200/2,8 HSM Macro II
MacBook Pro,2,26ghz,4GB RAM,SSD, foto zpracovávam v Aperture,GIMP
file12
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Filap 12. 5. 2009 22:39

No tak určitě v blízké době nebo prozatím určitě nehodlám koupit k setu lepší objektiv.Nikon a Canon se mi líbí,ale chci něco do 10tisíc a aby to bylo slušný no a to je bud Sony nebo Oly.Ale mrzí mě že tam právě néní u té E-420 ten stabilizátor,to bych ani neváhal.A u sony mě odrazuje objektiv,tak teď nevím co je lepší,jestli vybrat bez stabilizátoru a nebo horší objektiv,který monžá někdy dokoupím lepší.
Filap
Návštěvník

Odeslat příspěvekod zuzkys 12. 5. 2009 23:29

Neorientuji se v cenách Oly a Sony, ale rozhodně pokud máš nějaký důvod (peníze) nekoupit Canon, nebo Nikon (rozhodně tyto dva mají větší možnosti rozšíření objektivů a pravděpodobně lepší za menší cenu), tak být tebou, tak koupím Oly. Jednoduchý důvod: Sony má dle mě strašně drahé (neříkám že nekvalitní) příslušenství a objektivy.
Na druhou stranu u Canonu a Nikonů máš mnohem větší možnosti i do budoucna.. pokud to myslíš trochu vážně... budeš tam mít větší možnosti rozšíření, potom už si necháváš objektivy a můžeš třeba za pár let vyměnit za lepší tělo.. Samozřejmě to jsou jen moje úvahy - z těch dvou tebou navrhovaných určitě Olympus.
zuzkys
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 13. 5. 2009 05:11

Pokud jsem si dobře všiml, tak lidé, kteří mají hlouběji do kapsy, kupují ke všem značkám objektivy Sigma...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod qaaak 13. 5. 2009 07:22

Neni to uplne presne ono, ale snad to trochu pomuze...

http://pavelkarmelita.blog.cz/0811/srov ... 200-1-cast
qaaak
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků