Olympus E300?!

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod santy 5. 5. 2009 21:24

Moc rád bych se zeptal zkušenějších kolegů,jaký mají názor na tuto už trošku starší zrcadlovku.Mám možnost koupit tenhle kousek cca 3-4 roky starý od paná,který se o ní opravdu dobře staral a měl by k tomu být setový objektiv a cenovka 4tis. Kč.
Myslíte,že je to rozumná volba?Nebo si pár tisícovek přihodit a koupit radši nějakej ultra zoom?Jde mi hlavně o focení momentek,přírody a taky aut na srazech..

Díky moc za rady.. ;-)
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 5. 5. 2009 22:21

Za 4 tis. je to ve srovnání proti ultrazomu o třídu lepší. Pokud ovšem potřebuješ teleobjektiv (soudě podle pošilhávání po UZ), bude to stát dohromady víc.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 06:36

No a jak je na tom E300 s kvalitou fotek?Četl jsem,že na vyšší iso to není nic moc:-(?
Nebo byste raději připlatili a koupili nějakou novější zrcadlovku třeba od Nikonu nebo Canonu?
Díval jsem se třeba i na Panasonica FZ28 nebo Sony HX1 !?
Pořád se nějak nemůžu rozhodnout,jestli pro moje účely bude lepší nějaký ultrazoom,nebo radši koupit nějakou levnější zrcadlovku (třeba D40,60 , Sony A300,A350 nebo nějaký Canon)..
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 6. 5. 2009 07:29

UZ je vzdy horise ako DSLR takze e300>fz28,H1 ... ale objektivy k DSLR niesu lacna zalazitost.... takze pokial ti staci rozsahom ten zakladak tak nevahaj .... ak ti nestaci tak potom uz zalezi natom kolko chces investovat .... a ked si ochotny investovat 20-30k do objektivov potom ma zmysel pozerat aj na nikoni, canoni atd ..., inac ta e300 so setakom za 4k je dobra volba
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2009 07:59

Šum je víceméně v přímé úměře k velikosti čipu a k rozlišení (tedy vlastně k hustotě čipu). Takže E-300 má asi poloviční plochu čipu proti "běžným "zrcadlovkám s čipem APS-C (crop faktor 2 a 1,5). Ovšem pořád je to mnohem a mnohem mnohem lepší, než čipy ultrazoomů (crop faktor 5,5-6). Crop faktor je poměr úhlopříčky kinofilmového políčka k úhlopříčce čipu.

Pokud bys potřeboval teleobjektiv, nejlevnější je zřejmě Sigma 55-200 http://www.oehling.cz/inshop/objektivy- ... lympus-e1-[id-143727].html ovšem kvalita nic moc - na druhé straně lepší, než většina ultrazoomů.

Jak fotí E-300, najdeš na http://www.dpreview.com/reviews/olympuse300/ a na http://www.dpreview.com/gallery/olympuse300_samples/
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod irmo 6. 5. 2009 08:14

Pety ak lacny teleobjektiv na olyho tak jedine zuiko 70-300 ... tam nieje ocom (rozdiel v kvalite stoji zato!)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2009 08:18

irmo: Nic proti němu, ale cenově to pak dohromady přesáhne UZ - přece jen stojí poněkud víc, než ta Sigma. Záleží na nárocích, samozřejmě.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 08:23

Ještě taková otázečka..našel by se třeba k tomu Olympusu E300 nějaký univerzální objektiv cca. 18-150(200) v rozumné kvalitě a za rozumné peníze?nechtělo by se mi tahat moc objektivů,tak bych nejradši nějaký univerzální alespoň v tom rozmezí,co jsem napsal.

A jinak byste do té E300 za 4tis. šli? Myslím,že výsledné fotky i se základním objektivem budou asi o trochu lepší než u mnohem novějšího UZ pan.FZ28?!
Akorát že s tím základním objektivem nevyfotím asi moc makra co?
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2009 09:24

Ano, to je dilema zrcadlovka x ultrazoom:

Zrcadlovkou fotíš kvalitně, ale za možnosti krvavě platíš.
Ultrazoom ti dává poměrně levně možnosti, ale na úkor kvality.

Pokud chceš fotit makro, naširoko i teletem, nepotřebuješ fotit rychlé sporty, nepotřebuješ fotit v šeru a sneseš fotky bez neostrého pozadí, ultrazoom tě asi uspokojí dostatečně. Pak ovšem vybírej především podle kvality objektivu, teď je spousta UZ s vynikajícími vlastnostmi na papíře a s objektivem pod psa, prakticky od všech firem. Můj tip je Panasonic FZ28.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 09:43

No právě...to dilema.ˇPrávě tu FZ28 jsem měl taky vybranou,ale teď mi přišla ta nabídka od známého na tu E300..

Ještě mě docela zaujala v těch UZ Nikon P90?!Jaký máte názor na tenhle foťák?Láká mě vyklápěcí display a i docela dobré video..které u zrcadlovky za nižší peníze mít nebudu.Ale vždycky je to něco za něco..občas člověk potřebuje fotit v šeru,nebo v uzavřených halách..:-(

A panasonic FZ28 je nyní co se týče do kvality fotek asi nejlepší volba..?!?
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 09:49

Co by si říkal na sony HX1?!Našel jsem ho v kvalitním internetovém obchodě za skvělý peníze,až se mi tomu skoro nechce věřit.. :shock: !Ten je podle mě s FZ28 co se do kvality snímků srovnatelný a pro mě je tam ještě výhodou vyklápěcí display..

http://www.ab-com.cz/?cls=stoitem&stiid=42060

Nebude to náhodou verze bez českého menu :-| ?!Nedala by se třeba později do něj nahrát čeština?
Ta cena je opravdu skvělá a asi bych dlouho neváhal a vzal ho..
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mollok 6. 5. 2009 10:04

Ahoj, já už mám delší čas Olymus E330 14-45 a 40-150....a jsem spokojen. Několikrát mě to popadlo, že bych to vyměnil ,za lepší výbavu...ale nakonec se tak nestalo. Vždy se našel nějaký ten důvod proč se toho vybavení nevzdát. U toho Olympuse mi docela vadí, že nemám na výběr tolik objektivů...jen Olympuse a ty jsou docela drahé a párkrát Sigma. Abych řekl svůj názor, tak já bych do toho ultrazoomu nešel. Také mě to jeden čas lákalo, ale potom jich pár vyzkoušel a prchal zpět k zrcadlovce.
mollok
Návštěvník

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 10:54

Takže myslíš,že kvalitativně by byl lepší ten postarší Olympus E300?!Trošku mi u něj vadí,že nemá stabilizator..:-(!Myslíš,že ten Sony HX1 na tom nebude třeba aspoň trochu srovnatelně ve výsledné fotce s tím starším zrcadlem?
santy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 6. 5. 2009 12:22

P90 jako HX1 - foťáky s mizerným objektivem, intenzivním necitlivým žehlením detailů pod záminkou odšumování a s výstupy vhodnými leda tak na vyhození.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod santy 6. 5. 2009 12:30

HX1 vypadá papírově velice dobře podle mě.
Tak myslíš,že lepším a kvalitnějším řešením by byl postarší Olympus E300 a k tomu dokoupit nějaký objektiv?Neměl by si nějaký tip,jak jsem se ptal už minule..objektiv univerzální s dobrým výstupem od cca 18-150 (200) pro tu E300?

Nebo radši sáhnout po zrcadlovce tipu D40,D60 která se dá se seťáky také koupit za dobrý peníze..!U zrcadlovek sony se mi líbí výklopné displeje,ale nevím,jak jsou na tom setové objektivy..třeba u A300,350..?
santy
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků