FZ28 or SX10

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Dave.6 16. 2. 2009 20:17

rovor píše:ještě jsem teď našel srovnávací fotky:

http://dc.watch.impress.co.jp/cda/parts ... -16-1.html canonu

a pana

http://dc.watch.impress.co.jp/cda/parts ... -15-1.html

zkuste stáhntou do pc a prohlédnout. Ten rozdíl je oprabdu markantní až "podezřelý". Ale opět Canon sráží ta aberace.



Tak tohle je nějaké hodne zavadejici. Stahl jsem obe fotky do compu a prohlednul a ta z panasoniku je des. Nevim jak byla zamerena ta recenze, ale na techto dvou fotkach vypada panasonik znacne znevyhodnen. A to by mel mit na nejdelsim ohnisku o dost lepsi svetelnost nez canon.
Sakra uz jsem byl skoro rozhodnutej pro panasonic, pak jsem premyslel o DSLR a zase se vratil k UZ jelikoz DSLR bych nevyuzil a nechtelo by se me s tim tahat.
Mohli by vydat nejaky model ktery by to vsechno rozsekl, at uz jedna nebo druha firma.
Canon SX10 (mozna SX1) i Panasonik FZ28 ma nejake ty plusy nebo minusy a koupeni takovehoto fotaku neni na chvilku tak abych si pak nenadaval. Jdu hledat dalsi srovnani. :)
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod G.M.CH. 16. 2. 2009 21:28

Len priateľská rada,niekde na Vašich stránkach som zachytil (neviem či dôveryhodné) informácie o radikálnom zdražovaní fototechniky v týchto dňoch,takže na veľké rozmýšľanie asi už čas nieje, aby už aj nebolo neskoro.
Tiež som zvažoval ultrazoomy,napokon mi dnes z pixmanie (3dni po zaplatení)
prišla Sony A-300.Predsa len,keď Ti tak veľmi záleží na výstupnej kvalite,ultrazoom Ti ju s ohľadom na konštrukciu neponúkne.Sám píšeš,že koupeni takovehoto fotaku neni na chvilku tak abych si pak nenadaval.U zrkadlovky s 10x väčším senzorom si volbou vhodného objektívu -hoci časom kvalitu fotky určíš sám.Mal som ultrazoom a-môj súkromný názor- boli to vyhodené peniaze.
G.M.CH.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dave.6 16. 2. 2009 21:50

Dekuji za radu, mam v umyslu koupit ten panasonik Fz28 v nejblizsi dobe (cca do konce tydne) tak snad to vyjde.
Jde o to ze by se me zamlouvala kombinace zrcadlovky a maleho kompaktiku do kapsy, ale proste ted nesjou penize. Je porad rozdil dat za UZ 8000,- nez za zrcadlovku (urcite bych nechtel nejaky nejnizsi model, ale kdyz uz tak canon 450D s dvojkitem a nejlepe Nikon D90) kolem 25 000,- Je me jasne, ze drive nebo pozdeji na ni prejdu, ale foceni neni muj nej konicek a ono vsechno neco stoji.
Ano zalezi me na vystupni kvalite, ale s umerem k cene a hlavne te pouzitelnosti, prenositelnosti, univerzalnosti a v tomhle moc zrcadlovka nevitezi. V teto dobe kdy hodne jezdim na kole a jedzime pod sirak bych se bal, ze by zrcadlovka zustavala dost doma, ten UZ je takovej univerzalnejsi. Ale az bude jednou rodina atd tak je zrcadlo jasna vec.
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Martinpa 17. 2. 2009 18:49

Podle exifu z toho kanónu to vypadá, že bylo foceno ze stativu s nastaveným časovačem na 2s, kdežto z toho panáka to vypadá na momentku z ruky, což by odpovídalo těm fotkám. Takže jestli takhle fotí panák na nejdelší ohnisko jen se stabilizátorem, tak to vůbec není špatný :-)
Martinpa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dave.6 7. 3. 2009 21:15

Zdravim, tak Panasonic FZ28 je doma. Zatim se seznamujem a mam za sebou jen par testovacich snimku tak nemuzu moc hodnotit. Do ted jsem mel malej kompakt od canonu a tohle je opravdu neco jineho a hlavne je to jina firma tak je jine ovladani. Takze budu testovat zkouset atd.

Kdyby mel nekdo jakykoliv dotaz staci se zeptat pokud to pujde tak pomuzu nebo poradim.

Rozhodoval jsem se hlavne mezi timto panasonicem a Canonem SX10, ale vyhral panasonic.
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 30. 3. 2009 11:10

Ja sa tiez rozhodujem.Pozrel som si recenzie na oba modely na Megapixly a SX 10 trpí strasnou a beraciou.Takze sa priklanam k FZ 28.
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 20. 4. 2009 13:05

Ludia.Na megapixly som sa docital,ze niektorým uzivatelom FZ 28 nejde zoomovat pri natacani videa.Tu: http://www.megapixel.cz/panasonic-dmc-f ... &sort=desc
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 23. 4. 2009 11:53

Uz mam FZ 28 a zatial som spokojny.BOMBA ! ! !
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků