Online záloha fotografií

Diskuze o výstavách a fotoakcích, pozvánky, doporučení, nejlepší weby

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kalion 22. 4. 2009 07:59

Ahoj,
lze zálohovat online fotografie, pokud možno v původním rozlišení, případně jiném ale pro stále vhodné k použití na tisk? Abych si je mohl zase například stahnout zpět na disk..Jedná se o velké množství dat a záloha na DVD sice je možná,ale fotky stále přibývají a DVD jení kam dávat..
díky za radu
kalion
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RychJ 22. 4. 2009 08:03

Co externí HD? Dnes se dají sehnat za slušné peníze a velkou kapacitou...
RychJ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 22. 4. 2009 10:01

Například http://humyo.cz

Velké objemy ovšem za peníze.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vlnek 22. 4. 2009 17:30

vlnek
vlnek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadajax 23. 4. 2009 09:09

Já to řeším pomocí Flickru (www.flickr.com). Neomezené množství volného úložiště pro fotky a cena je celkem v pohodě. Samozřejmě bych se na to nespoléhal jako na jedinou zálohu. Fotky mám pro jistotu ještě na externím disku a na DVD.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomanek 5. 5. 2009 10:41

RychJ píše:Co externí HD? Dnes se dají sehnat za slušné peníze a velkou kapacitou...


Připojoval bych se k možnosti HDD ... co jednou nahrajte někam na web i třeba na zabezpečený web, už nemáte nikdy jistotu, že se data dostanou do nesprávných rukou ...
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fotobanka.net 14. 5. 2009 10:02

Taky už druhým rokem používám Flickr Pro (mám na něm už přes 20.000 fotek, odhadem 70 GB dat) a jsem maximálně spokojený. K fotkám mám přístup odkudkoli, kde je internet, můžu kdykoli zákaznhíkovi poslat odkaz na full rozlišení požadované fotky a nezahlcovat mu tím email ... prostě pohoda.
Co se týká bezpečnosti: Jelikož to provozuje Yahoo a ne nějaká garážová firma, tak bych se toho asi až tak nebál. Samozřejmě 100% jistota není nikdy (proto tam nedávám fotky, u kterých fakt nechci, aby se někomu cizímu dostali do rukou), ale jako záloha ostatních fotek je to myslím super věc.
Pentax K-5 , Samyang 8mm f/3.5 Fisheye, PENTAX SMC DA 14mm f/2.8 ED [IF], PENTAX SMC DA 17-70 f/4 AL [IF] SDM, PENTAX SMC FA 50mm f/1.7, PENTAX SMC DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM, PENTAX SMC DA* 300 f/4 ED [IF] SDM, manuální mezikroužky, Metz Mecablitz 50 AF-1 digital, SanDisk Extreme 30MB/s 16 GB ...
Fotobanka.net
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karam 3. 6. 2009 09:04

Pro zálohování fotografií doporučuji www.swisspicturebank.com - je i v češtině. Ručí za uložení fotografií na dobu 30 let. V podstatě je to bezpečné uložení fotek ve švýcarské bance.
Karam
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yanca 22. 7. 2009 19:52

A umí pro verze ukládat také RAWy, resp. NEF? Bohužel ne... A já se těšil, jak tím budu zálohovat.
yanca
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bramborkax 22. 7. 2009 22:22

kalion píše:Ahoj,
lze zálohovat online fotografie, pokud možno v původním rozlišení, případně jiném ale pro stále vhodné k použití na tisk? Abych si je mohl zase například stahnout zpět na disk..Jedná se o velké množství dat a záloha na DVD sice je možná,ale fotky stále přibývají a DVD jení kam dávat..
díky za radu

Proč online? Online znamená, že dáš fotky někam, kde absolutně netušíš, kdo se k nim dostane a co s nimi udělá.
Máš jenom jeden počítač? Skoro bych tomu nevěřil... Pokud máš dva, zálohuj si fotky na tom druhém. Nemáš? 500 GB externí disk (USB) stojí 1900 Kč...
DVD jsou naprd vzhledem k tomu, že se jedná po disketách o nejméně trvanlivé médium. Snad s výjimkou DVD-RAM. A navíc, k čemu je dnes ubohý objem 4,5 GB...
Každopádně za bezpečné se dá považovat mít fotky kromě hlavního úložiště zazálohované bokem (PC nebo externí disk) a kromě toho ještě na dalším PC nebo disku někde mimo domov (v práci, u příbuzných) - z důvodu požáru, vykradení,...
Nikon D50 + Nikkor 18-55 + Nikkor 50/1,8 + Tamron 55-200 + Nikkor 85/1,8 + Nikkor 18-200 VR + Nikon SB-600; Canon S45
bramborkax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ptth 6. 8. 2012 16:56

Docela mě pobavilo, že ta služba
www.swisspicturebank.com

už nejde :D
ptth
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fotohans 6. 8. 2012 19:56

fotohans
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Achatina 7. 5. 2013 10:38

Achatina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ziki 7. 5. 2013 12:09

Pokud chcete zálohovat fotky v plném rozlišení nebo dokonce rawy, tak možná lepší řešení než galerie typu flickr, zonerama, picassa apod., bude nějaké univerzální úložiště jako Dropbox, SkyDrive apod. v placených verzích, kde můžete zálohovat data jakéhokoliv typu a pro paranoiky bojící se zneužití jejich cenných dat není nic jednoduššího, než zálohu před uploadováním nějak zašifrovat ;-).
bramborkax píše:Proč online? Online znamená, že dáš fotky někam, kde absolutně netušíš, kdo se k nim dostane a co s nimi udělá.
Máš jenom jeden počítač? Skoro bych tomu nevěřil... Pokud máš dva, zálohuj si fotky na tom druhém. Nemáš? 500 GB externí disk (USB) stojí 1900 Kč...
DVD jsou naprd vzhledem k tomu, že se jedná po disketách o nejméně trvanlivé médium. Snad s výjimkou DVD-RAM. A navíc, k čemu je dnes ubohý objem 4,5 GB...
Každopádně za bezpečné se dá považovat mít fotky kromě hlavního úložiště zazálohované bokem (PC nebo externí disk) a kromě toho ještě na dalším PC nebo disku někde mimo domov (v práci, u příbuzných) - z důvodu požáru, vykradení,...

Asi to bude pro vás zarážející, já mám třeba jen jedno PC :-D a to z prostorových důvodů. A zálohovat nebo spíš tahat s sebou neustále duplicity fotek v notebooku taky není zrovna optimální a bezpečné ;-) .
Mohl byste prosím sem hodit nějaký odkaz, kde se píše, že DVD je po disketách nejméně trvanlivé médium? (nemám na mysli laciná noname DVD) Spousta institucí, firem, nemocnic apod. stále zálohuje/archivuje na CD/DVD a kdyby byla DVD média tak pasé, tak proč je výrobci stále vyrábí? Hlavní výhoda DVD oproti HDD je že neobsahují kromě samotného záznamového média žádné prvky navíc (elektronika, pohyblivé součásti motor, hlavičky apod.), které mohou být zdrojem poruch. Zkuste udělat malý test, zálohujte data na DVD a na HDD a pak současně obě média pusťte z výšky cca 1,5 m na pevnou podlahu a u kterého média bude větší pravděpodobnost, že data ze zálohy obnovíte? ;-) A na dnešní dobu malá kapacita DVD média v sobě skrývá i nějakou výhodu. Když se vám náhodou v archivu pokazí jedno nebo pár médií, tak ostatní můžete stále použít, ale když se vám v 500 GB HDD zadře motor, tak máte po celé záloze nebo budete muset zacvakat drahou opravu a záchranu dat.
Já na archivační DVD zatím nedám dopustit, párkrát do roka si vypálím na DVD zálohu nových dat a ty poté uskladním. Jako hlavní nevýhodu DVD vidím v nepohodlné a zdlouhavé manipulaci oproti zálohování na HDD. A hlavně zálohu na DVD beru jako poslední záchranu, kdyby selhaly všechny HDD a online zálohy a budu rád, když na zazálohovaná data na DVD nebudu muset nikdy sáhnout :D .
"Chytrý napadne špatný názor, hloupý jeho autora."
ziki
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Allydamm 7. 5. 2013 13:36

To že na ně nesáhneš je naopak špatně. Na DVD by jsi měl tak jednou do roka ověřit kvalitu čtení a ty co začínají odcházet znovu přepálit.

Přístup většiny firem a státních úřadů k digitálnímu zálohování nebo dokonce archivu není hoden obdivu, v papíru ano, tam smekám. .-)

Příklad s házením HDD nemá logiku, oráceně poškrab kryt HDD i krycí vrstvu DVD hřebíkem. Pokud rád s věcmi házíš pořiď odolný flash disk.

Když vynecháme speciální archivní média, kde se dnes dá koupit kvalitní DVD médium? Dnes se je už nikomu nevyplatí dělat, takže i ty rádoby značky si nechávají udělat směsi na čínském venkově. DVD nemá elektroniku s ekopájkou, dobrá, ale má něco mnohem horšího, má chemii. Že je nevystavuješ světlu, to je povinnost, se světlem nepřežijí ani půlrok, ale i tak stejně "shnijou".

Naštěstí jsem už kolotoč archivu na DVD před lety opustil, ale ještě teď mě při tomhle příspěvku naskakuje kopřivka. :-)
Allydamm
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků