Blesk pro Nikon D50

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 14. 4. 2009 14:40

Ahoj všem,
můžete mi někdo poradit nějaký starší použitelný blesk pro tenhleten foťák? Nemyslím ted řadu SB od Nikonu, na ni bohužel nemám momentálně rozpočet, ale spíš něco staršího a klidně od jiného výrobce, co by šlo použít a pokud možno i v režimu P,A,S :-) .... jako asi sem moc náročnej ale říkám si proč se nezeptat, od toho fóra jsou :-) díky za rady a reakce :-)
tomdickfeld
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 14. 4. 2009 15:03

Ahoj, už jsem to tu někde psal, na zkoušku jsem si koupil Metz 48 AF-1 a šel pryč. Mohl jsem ho používat jedině v manuálním režimu. Jinak blejskal podle plotu, navíc to LED přisvětlení bylo také oproti Nikonu na úplně jiné úrovni. Pokud chceš blesk, u kterého se budeš muset pořád - promiň to slovo - "hrabat" v nastavení, protože TTL funguje podle plotu, tak si kup nějaký starší nebo nový od výrobce třetí strany. Věřím, že pro příležitostné výcvaky, takovýhle blesk dostačuje, ale na seriózní práci to moc není.

Jinak doporučím s klidem nějaký starší blesk od Nikonu, třeba SB 600, který Ti určitě bude dostačovat ve většině situací. Vím, že to bude stát o chlup víc, než kdybys kupoval třeba starší Metz, ale... Máš stoprocentní jistotu, že bude kompatibilní s tělem a s výsledky pak budeš také maximálně spokojen. :-)
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 14. 4. 2009 16:52

Aha takže TTL moc nefungovalo? No ja sem se díval na ten SB-600, ten bych i koupil ale asi nějakej bazarovej...jenže ty peníze no. Má ještě někdo zkušenosti se značkou Metz? Případně doporučil by mi někdo konkrétní typ? Dík
tomdickfeld
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 14. 4. 2009 17:48

TTL fungovalo, ale jak... :-) Fotky většinou podexponovaný. Týkalo se to ale docela náročného focení (klub, koncert, party). Musel jsem pak fotit jen v manuálním režimu. Výdrž a doba dobíjení nebyla taky zrovna zázračná. Každopádně jsem tím chtěl říct, že na profi focení to prostě blesk není. Ale na takovéto domácí cvakání :-) , kdy máš na vše dostatek času, to je za ty prachy prima blesk.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Globetrotter.XL 15. 4. 2009 00:10

ja mam Metze 58 AF-1 a nedam na nej dopustit.. ani na plesech/koncertech neni s TTL, vydrzi ci rychlosti dobijeni zadnej problem, takze nedam dopustit :) Ale je pravda, ze ho mam v kombinaci s telem Sony, tak to mozna maji zvladly lip nez pro Nikon
LIAZ 4 ever!
Globetrotter.XL
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wild_cz 15. 4. 2009 12:23

Ahoj, mám zkuenost s používáním metze 58 - taky na něj nedám dopustit. Mám ho s tělem nikon d80 a spolupracují naprosto bezproblémově ve všech režimech. Je velmi výkoný a spolehlivý.
Marťas, Nikon D80, Nikkor 18-70, nikkor 85mm 1,8, metz 58 AF-1
Marťas, ipod classic, jays d-jays, koss porta pro, Grado SR 125
Wild_cz
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 16. 4. 2009 08:52

Díky za odpovědi, zkusím se podívat na nějakých bazarech a inzerátech na netu...
tomdickfeld
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 16. 4. 2009 11:15

Ahoj, ja mam D50 a D80 a blesk Sigma EF500DG Super. Ja som s nim spokojny, i ked som pocul aj ine nazory.
Výbava: Nikon D300s, D80, D50, 18-55 DX, 50/1,8D, 70-300 VR, Sigma 28-70/2,8, Sigma 70-200/2,8, Sigma 150/2,8, Sigma EF-500 DG Super.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomdickfeld 17. 4. 2009 13:35

No tak nakonec asi pořídím SB-600 poběhám bazary a uvidím...teda pokud byste mi neporadili nějakej bazarovej blesk tak do 4000 kč.... :-)
tomdickfeld
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 17. 4. 2009 15:08

SB 600 je moc fajn, jediné co mi na něm chybí je integrovaná odrazná destička, řeším to gumičkou a vizitkou. Budeš určitě spokojen.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gigik 6. 6. 2009 20:47

dá se ješte někde sehnat ta sigma?
teď jsem to zkouknul a všude je nedostupná, kromě pixmanie kde je skladem za 4,000kč (EF-530 DG ST ) ale to bych nerad...

jinak ty sigmy 500 dg a 500 super a 530 dg a 530 super jsou asi všechny stejný co (teda ty super maj dysplej, no super, ale myslím výkonově)

jasně že bych radši bazarovej sb-600 k mý d-50 ale nikde není...
gigik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bajz0 6. 6. 2009 23:06

Ked ked ho chces mat o trochu lacnejsi a nechces investovat tak kup Nikon sb600 ak chces mat vykon tak bud Nikon sb800, sb900 alebo Metz 58

Ked uz je tu otvorene tema blezkov tak to rovno vyuzijem a spytam sa jednu vec... Je mozne dat medzi blesk a tu vyklopnu rozptylku filter? Filtre su Rosco takze to sa nebojim ze by sa im daco stalo ale co sa nebude samotny blesk horsie chladit alebo ... Ci nahodou niekto nemate skusenosti, lebo sa mi nechce vyrabat nejaky drziak filtrov.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lochnesko 6. 6. 2009 23:19

Zdravím keď sa tu už rozvíja o bleskoch, iba taká malá podotázočka... ako je to keď chcem držať blesk v ruke a mať ho "na kábli" ? treba nejaký presný typ káblu ??? (značka blesku/značka fotoaparátu)
Používam starý Metz, na kábliku "made in home" s strkám ho do slotu na blesk na Canone 20D ale treba sa stále hrať s manuálnym režimom,
Ale rozmýšlal som nad Canon speedlite 430ex na kábly...
Canon 20D,C 18-55 IS,C 100-300 USM, Canon 50mm Velbon , Lowepro, Sandisc, Carl Zeiss M42,
lochnesko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod hazma 7. 6. 2009 00:20

Používám Metz 58 AF-1 spolu s Nikon D90 a taky absolutně bez problémů, včetně rychlosti nabíjení 8-)
Nikon D90+18/105VR+70/300VR+Metz 58AF-1
hazma
Návštěvník

Odeslat příspěvekod golem2 7. 6. 2009 10:16

lochnesko píše:Ale rozmýšlal som nad Canon speedlite 430ex na kábly...


Originál http://www.the-digital-picture.com/Revi ... eview.aspx
http://www.the-digital-picture.com/Revi ... eview.aspx
alebo iných výrobcov http://www.oehling.cz/inshop/prislusens ... non-e-ttl-[id-252417].html
bezdrátové http://www.the-digital-picture.com/Revi ... eview.aspx prípadne nejaké čínske výrobky
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků