Blesk Nikon SB 600 přestal blýskat

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 11. 4. 2009 02:20

Ahoj přátelé,
právě jsem se vrátil z focení akce, a mám za to, že mi odešel blesk (SB 600) do věčných lovišť.

S novými a nabitými baterkami čas od času blejskne, správně ale málokdy.

Blesk byl večer zkoušen i na jiném těle a tam taky nejel (tím jsem si vyloučil závadu ve foťáku)
Naopak půjčený blesk (SB 800), nasazený na mém těle blejskal jedna báseň.

Otázkou je, kolik by stála oprava - blesk je starší (mám ho dva roky) kupovaný z bazaru, ale doteď s ním nebyl sebemenší problém.

Bohužel se mi asi pokakala elektronika, a tak přestal blejskat. Když blejskne, tak málo nebo zase moc. Zkoušel jsem všechny režimy a chová se stejně.

Co s tím? Mám strach, že cena opravy se bude rovnat ceně bazarového kousku.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Episyrphus 11. 4. 2009 16:29

Zdravím,
je to slabá rada, ale skúšali ste vyčistiť kontakty na blesku (alkoholom alebo niečím iným, čo odstráni mastnotu)?
Výbava: Nikon D300s, D80, D50, 18-55 DX, 50/1,8D, 70-300 VR, Sigma 28-70/2,8, Sigma 70-200/2,8, Sigma 150/2,8, Sigma EF-500 DG Super.
Episyrphus
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Duroslav 11. 4. 2009 22:23

blýska aspoň v manuálnom režime?
Duroslav
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 12. 4. 2009 08:41

Ahoj, kontakty to neni, protoze blesk neodpaluje ani stiknutim tlacitka pro odpaleni blesku. A jak jsem psal, neblyska v zadnem rezimu (manual, ttl, ttl bl) ceka me asi Nikon servis
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 12. 4. 2009 10:24

Cenu opravy ti rekne jen Nikon servis. Pokud jak pises nekdy blejskne, tak to muze byt treba jen studenak, spatny kontakt v elektronice. Pokud znas nakyho sikovnyho kamosa ktery vyzna v elketronice tak by to moh zvladnout.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 13. 4. 2009 06:38

Díky všem za rady. Vzhledem k tomu, že kolem sebe nikoho nemám, tak budu muset blesk poslat do Nikon servisu na odsouhlasení. Za tři stovky prý rozeberou blesk, najdou případnou závadu, vykalkulují a pak zavolají s tím, jestli ano opravit, nebo ne.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jimh 14. 5. 2010 11:52

pro Kelav - jen bych se chtěl informovat jak to dopadlo s opravou blesku? Stejná závada se mě nyní vyskytla na SB800
jimh
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kelav 14. 5. 2010 12:29

Jimh: Ahoj, odešla jen výbojka, během měsíce jsem měl blesk ze servisu doma, sice mě to stálo docela dost kaček (přes 1000,-) ale blesk zase šlape jak hodinky. Pokud se na tvém blesku vyskytuje závada stejně jako u mě (tedy, že blesk někdy odpálí výbojku, někdy ne, někdy málo) tak to je vychozenou výbojkou, která prý má taky svoji životnost třeba jako závěrka v zrcadlovce.

Jinak pokud chceš ušetřit a nebojíš se rozebrat svůj blesk, tak si můžeš výbojku vyměnit sám, na E-bayi se jich prodávají spousty za řádově nižší ceny, oprava pak vyjde daleko levněji, než v servisu.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod jimh 14. 5. 2010 12:40

Díky za odpověď. Zkusím sehnat výbojku, měsíc se mě nechce čekat na opravu.
jimh
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků