Canon A590 nebo něco jiného?

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Cooker 9. 4. 2009 12:04

Potřeboval bych radu. Pro organizaci zabývající se dětskými volnočasovými aktivitami bych potřeboval vybrat nějaký levnější kompaktík (v tomto oboru je to více než jinde o financích). Z předchozího jsou jasné požadavky: nízká cena, focení (hemživých) dětí v pohybu - momentky, občas nějáke to minutové video. Fotak by se střídal v mnoha rukou lidí neznalých i znalejších zacházení s foťákem., takže plná automatika s případnou možností volby manuálního nastavení.

Znynějších nabídek e-shopů přemýslím o Canon PowerShot A590 IS v cene do 3.000,-.

A teď tedy váham, zda vzít tento, vybrat něco jiného v této cenové kategorii nebo si připlatit (max. cena přístroje do 5.000,-) a vzít něco zcela jiného??? Je mi jasné, že s tímto cenovým limitem nelze čekat zázraky a pohybuji se v té nejnižší třídě, proto jsem přemýšlel o "výprodejové" A590!
Samsung Galaxy NOTE10 Lite
Dell Inspiron 15 7559 + HP ProBook 430 G5
Cooker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 9. 4. 2009 12:25

Canon A590IS je dobra volba, vie automatiku a ma aj manualne nastavenia.
Problemom može byť, že najkratsie ohnisko je od 35 mm.
Apropo, o A590IS je to založena tema.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cooker 9. 4. 2009 12:38

Dik za postrehy. O tematu vim a precetl jsem toho o fotaku dost, ale v cele problematice se orientuji jen jako velice lehce pouceny amater a nemam prehled o "milionu" dalsich fotaku, ktere se na tebe hrnou v nabidkach obchodu.
V podstate mi slo o to, zjistit zda je to v teto cenove relaci "to nejlesi" co mohu vybrat?!
Samsung Galaxy NOTE10 Lite
Dell Inspiron 15 7559 + HP ProBook 430 G5
Cooker
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 9. 4. 2009 13:04

Canon A590IS ma tu vyhodu, že sa s nim da experimentovat pomocou CHDK a je to velmi jednoduche.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 9. 4. 2009 17:12

Experimenty s CHDK jsou opravdu to nejdůležitější pro plánované použití...

Radši bych doporučil nějaký jednoduchý automat, s Li-Ion akumulátorem, který se umí připojit k PC jako další disk.
Pety
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků