Canon 450D

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod oldbas 25. 3. 2009 10:19

Já mám Canon 450D včetně toho zavrhovaného seťáku 18-55 IS (viz.odkaz od DAVE viewtopic.php?f=213&t=1068781) :hm .Co se týče objektivu,tak jsem se zatím pořád ještě nerozhodl,ten setový zas tak špatný není,mezi clonami 5,6-11 odvádí opravdu dobrou práci.Horší je to s konstrukcí,mě osobně vadí,že se otáčí přední člen.Stabilizace funguje skvěle,jde udržet v ruce čas 1/8s při ohnisku 88mm,to se ti ze Sigmou nepovede.Pochopitelně záleží,co budeš fotit,ale např.někde v lese,v jeskyni,v místnosti...kde se nic nehýbe Ti stabilizace hodně pomůže,když se nechceš tahat se stativem.Pokud ho koupíš v kitu,za ty peníze je super min.na začátek a když nebude vyhovovat,můžeš ho prodat,prodělat bys moc neměl(bazar tak 2500kč ;-) ).
Sigma je na tom o trochu lépe,má praktičtější rozsah a hlavně o dost lepší konstrukci,ale bez stabilizace.Opticky se od Canonu zase tolik neliší.Taky je o dost dražší.
Já osobně bych při dnešních cenách koupil kit Canon 450D+18-55 IS,popř.i s teleobjektivem 55-250 IS a až se zase obchodníci trochu umoudří a objektivy zlevní,začal bych přemýšlet o Sigmě 17-70,která je momentálně o caa.2000kč dražší,než loni na podzim.
K tělu 450D toho zatím moc negativního nemám,nacvakal jsem +- 6000fotek a jsem spokojený.Ovládání má myslím velice jednoduché,všechny hlavní funkce mají svoje tlačítko,takže se nemusíš moc lovil v memu,které je ale také jednoduché a přehledné.Navíc je tělo příjemně malé,sám mám dlaně dost velké(malíček se mi na tělo prostě nevejde)a nějak mi to neomezuje,pokud ovšem nemám nasazený Canon 70-300,k němu by se hodil grip,pač se převažuje dopředu a je to nepříjemné pro pravou ruku.
Na procházky,kolo,turistiku je to dobrej foťák,nebudeš litovat.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7.lump 25. 3. 2009 11:07

oldbas : Dekuji za prispevek, u tela fotaku jsem uz rozhodnuty na Canon 450D ale u objektivu, nevim nevim, dival jsem se po netu a za ten set Canon 450D+18-55 IS, 55-250 IS chteji 22 000 Kc... je to dost penez. Ja chci hlavne fotit prirodu a nejake makro + moji paní občas. Mysliš, že s těmi objetivy to bude OK?
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jožka1944 25. 3. 2009 11:23

Netrap se a podívej se po Pentaxu K1000D Super, nebo K200D.
Mají stbilizaci v těle, vynikající seťáky 18 - 55 mm II generace, a cenově se od Canonu, nebo Nikonu této třídy příliš neliší. A o dalším vybavení navíc ani nemluvě. Doporučuji oba. Jožkahttp://digiforum.zive.cz/#
Jožka1944
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod oldbas 25. 3. 2009 11:59

Po nekonečném pročítání,porovnávání a vybírání jsem došel k názoru,že bez peněz to prostě nejde.Mám skoro tu samou techniku co ty,jenom jsem 55-250IS vyměnil za Canon 70-300 IS,což není jak jsem zjistil takový skok kupředu.
Záleží na tobě,jak jsi náročný na kvalitu a jak velké fotky budeš dělat.Já to tisknu max.na A4,ale většinou do alba 10x15 a spokojenost.
Jak jsem teď koukal,tak C 450D+18-55IS+55-250IS=21800kč,C 450D+Sigma 17-70=20600kč.Za 1200kč žádnej teleobjektiv nekoupíš a docela se hodí.
Osobně bych dal přednost těle+18-55+55-250 a pomalu se seznamoval se zrcadlovkou,je to o dost jiné focení,než s kompaktem a časem by se vidělo,jaké ohnisko používám nejvíc a co by chtělo vyměnit.
Předtím jsem měl Olympus SP500UZ,Panasonic FZ50 a až teď jsem spokojený.Neříkám,že nepokukuji po lepší technice,ale na ní opravdu nemám.
Fotím Kanónem
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 7.lump 26. 3. 2009 11:28

Vsem dekuji za prispevky a rady. Jeste jsem se nerozhodnul a pockam jestli ted Canon neslevni po vydani Canonu EOS 500D... ;-)
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veka.vojta 26. 3. 2009 13:28

a co tahle kombinace: http://www.megafoto.cz/pentax-k200d-da- ... 0-200.html , je to doprodej, takze super cena, snad nebude vadit ze jsem zkusil alternativu...
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 7.lump 26. 3. 2009 16:12

to veka.vojta: Ne v pohode... :-) ale ja bych radsi Canon, je na to vice objektivu a mel jsem pujcenou canon 1000d a vyhovuje me ovladani, tak asi tak.
7.lump
Návštěvník

Odeslat příspěvekod veka.vojta 26. 3. 2009 16:31

no objektivu maji na vyber vice, ale nabidka Pentaxu je uz taky celkem velka, ale stejne nepocitam ze bych nekdy mel na profi Lkova skla, ktere stoji majlant a alternativy od Sigmy, Tamronu atd jsou levnejsi a pro me potreby myslim dostacujici, takze tu nabidku objektivu znacky tolik neresim. konkurenci C a N jsem zvolil protoze mi prisla funkcne lepsi a zajimavejsi, takovy stabilizator nebo utesnene telo neni k zahozeni, v ostatnich funkcich dost podobne a pritom za to nechteji tolik penez...
P.S. nechci ti tady nic vyvracet, kazdy dle sveho gusta. doufam ze budes s fotakem spokojeny ;-)
veka.vojta
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Knížek 27. 3. 2009 11:40

Pokud nechcete fotografovat vysoce profesionálně, je CANON 450D se setovými objektivy velice dobrý přístroj. Léta jsem pracoval s kinofilmovým Canonem 500 - zrcadlovkou a objektivy z tohoto aparátu používám i nyní na digitálním přístroji. Přikoupil jsem pevnou Canon 50/1,8 a do formátu A4 (větší jsem nezkoušel) jsou výsledky ze všech uvedených objektivů velice dobré. Doporučuji maximálně. Chtěl bych ale upozornit na velice dokonalý originální objektiv SIGMA 70-210 pro Canon 450D, který má být podle odborné literatury a vyjádření pracovníků prodejen a servisů kompatibilní s přístrojem CANON 450D, že na tomto přístroji nefunguje. Vyzkoušel jsem jej na několika digitálních zrcadlovkách CANON a na všech se objeví po expozici nápis, že objektiv s přístrojem nekomunikuje. Přitom snímek je ve skutečnosti povedený, ale pro další expozici je nutno přístroj vypnout a znovu zapnout.
Knížek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod WarCZ 29. 3. 2009 11:17

Ahoj, doufám že nebude vadit, když vložím otázku sem. Otec pořídil 450D a k tomu 17-50mm (2,8) Tamron objektiv. Teď bude mít narozeniny a já přemýšlím co mu k tomu přihodit na příslušenství ( v nějaké rozumné cenové kategorii ). z Objektivu má tuším sigmu 105mm (2,8) na makro a zoom a 50mm Canona ten ale říkal že už nevyužije... Přemýšlel jsem na bleskem ale on většinou fotí akce kde se nesmí fotit s bleskem ( soutěže atd ) takže to by asi nevyužil. Napadá Vás nějaké zajímavé příslušenství pro tu 450D ? Diky
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomekusti 29. 3. 2009 12:13

Co třeba dálková spoušť či stativ? Obojí se může docela hodit. Ale stativ asi již mít bude. Ani ten blesk není špatný nápad. Hodí se i na rodinných oslavách a tam jistě nebude problém ho použít
TOMEK
Canon EOS 450D 18-55 IS, 55-250 IS, 50/1.8, 100/2.8 USM Macro, SpeedLite 430EX II
Panasonic DMC-FZ8EG-K
tomekusti
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 29. 3. 2009 12:31

Na 450 by si mohol kúpiť batery grip. Lepšie sedí v ruke, má druhú spúšť.
Naposledy upravil golem2 dne 29. 3. 2009 12:34, celkově upraveno 1
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 29. 3. 2009 12:32

Ta dálkova spoušť by nebyla špatná... co doporučujete ?

EDIT: druhou spoušť ? wow to jsem nevěděl...
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bajz0 30. 3. 2009 12:29

Dialkova pust je bud kablova alebo IRkova. Pri kablovej si mozes vybrat taku co ma "iba" spust alebo taku co ma casovanie. Da sa tam nastavit napriklad aby ti to spravilo za 5minut 4 snimky. Je otazka ci to vyuzijes.

A ta druha spust na batery gripe je ked fotis na vysku nech nemusis prehmatavat.

No a ked foti makro tak dobry stativ je nutnostou. Taky kde moze dat otocit hlavu "pod" stativ.
Bajz0
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod WarCZ 30. 3. 2009 12:58

Stativ má "batohový" tz. 4 prvkový do terénu... Existuji nějaké bezdrátové samospouště Respektivě jaké s nimi máte zkušenosti ?
https://zabovreska.webnode.cz/
Hodinky: Pebble Steel
Registrován od 19. 2. 2006
WarCZ
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků