Canon SX200 IS nebo Panasonic TZ7

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Vaše volba
Canon SX200 IS 13 %  52%  [ 13 ]
Panasonic TZ7 8 %  32%  [ 8 ]
Jiný 4 %  16%  [ 4 ]
Celkem hlasů : 25

Odeslat příspěvekod -MHE- 3. 3. 2009 08:08

Dobrý den,

rozmýšlím se mezi těmito dvěma modely.

http://www.azfoto.cz/_web/canon/canon_p ... 200_is.php
http://www.azfoto.cz/_web/panasonic/pan ... mc-tz7.php

Který byste zvolili vy?
michal.h
-MHE-
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod R... 3. 3. 2009 21:14

Já bych zvolil Canon. Sám o něm uvažuji. Má i manuální režimy A, S, M. Jinak si myslím, že fotit budou podobně.
R...
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrankRyba 11. 3. 2009 17:16

Závisí čo chce človek fotiť a ako - či stačí len cvakať na automatiku alebo sa chcete pohrať s manuálnym nastavením. Ak to druhé tak určite Canon SX200 IS, lebo manuálne režimy má len on. Iné zásadné rozdiely medzi TZ7 a SX200 IS nie sú ... treba oba osobne vyskúšať, zbehnúť do krámu, nafotiť si na kartu zopár skúšobných snímkov pri rôznych nastaveniach, doma prezrieť a vybrať ... nie je nič lepšie. Recenzie, web-testy, názory ľudí apd. sa rôznia, len podľa nich človek ťažko zodpovedne vyberie.

Ani Canon ani Panasonic nie sú ešte na trhu, ale ak ten Canon SX200 bude fotiť aspoň tak dobre ako predošlá SX110-na, tak by som ho aj ja hneď zobral :) Takže aj ja volím Canon ...
FrankRyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomanek 16. 3. 2009 11:17

Já bych naopak loboval spíše pro Panasonic. Ale jde o to, jak moc jste zkušený fotograf a zda-li si opravdu chcete hrát s nastavením nebo prostě fotit :-) Na prosté a jednoduché focení je rozhodně lepší Panasonic.
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 16. 3. 2009 12:01

gomanek píše:Na prosté a jednoduché focení je rozhodně lepší Panasonic.

A to proč?
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod gomanek 17. 3. 2009 10:08

A to protože Click and photo :-)
Mám starší model panasonic TZ1 a bez složitých nastavování můžu fotit kdekoliv a kdykoliv a velice rychle a pohotově :-)
Můžu přidat i odkaz na moje fotogalerii, kde mám své fotky vystavené a právě většina je focena Panasonicem. Fotogalerie Svět fotek
gomanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod janfran 17. 3. 2009 11:37

To je sice hezké, ale proč by z toho mělo vyplývat, že s SX200 "cvakat" nejde?
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 3. 2009 11:39

Těžko říct.Třeba bude mít Panasonic lepší automatiku 8-) A třeba i video. A 90% uživatelů si neví s manuálem rady. Pro rodinu na focení TZ7,pro fotografa Canon
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mlaskac 17. 3. 2009 11:47

gomanek píše:Já bych naopak loboval spíše pro Panasonic. Ale jde o to, jak moc jste zkušený fotograf a zda-li si opravdu chcete hrát s nastavením nebo prostě fotit :-) Na prosté a jednoduché focení je rozhodně lepší Panasonic.


v autech vozim fotaky ted mam v jednom PANASONIC LUMIX DMC-LS80-S za 2000 ted jsem koupil vcera FUJIFILM FinePix A850 a rozdil 400 v cene je nebetycny.

Celkem mame doma asi 8 fotaku a bohuzel je pravda ze panasonicy davaji pro bezne cvakani nejlepsi vysledky. Imho je to stabilizaci ale i senzor musi byt jiny protoze ten sum z tyhle fujiny je tragickej. jedna se o fotaky v rozmezi 2-25 tisic a nekde na lodi nebo party udelam lepsi tofky s kompaktem od panasonicu za 5k nez z s9500 od fuji.

ano kdyz se tomu chci venovat a dam si tu praci tak udelam s fujinou krasne fotky ale pokud to ma nekdo jen na "cvakani" vychazi mi panasonic s ohledem na zkusenost z canonem, sony, fujifilm jako vitez.
mlaskac
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 17. 3. 2009 12:04

Já mám Canon A720, ten funguje na automatiku dobře, nedělá zásadní chyby. Zkrátka každá značka má určité modely, u kterých automatika pracuje lépe a jiné, u kterých pracuje hůř. Je pravda, že u některých značek je těch lépe pracujících víc. Ale pokud se někdo rozhoduje mezi dvěma konkrétními modely, tak jsou pro něho důležité jen a pouze vlastnosti těchto modelů, ne průměrný trend v rámci značky. SX200 a TZ7 má zatím na celém světě pár lidí, takže předpovědi o chování automatiky jsou nyní jen střílením na slepo.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 17. 3. 2009 13:06

Panasonic, lepší displej, HD video je v H.264, více širokoúhlý, 16:9 a 3:2 formáty jsou nativní, nikoliv ořez ze 4:3, je to už 4. generace, takže mají lepší zkušenost s kapesními ultrazoomy. Celkově na mě Panasonic dělá dojem, že mají více a více propracované vychytávky, které dělají focení snadné a zábavné, ale možná je to jen subjektivní dojem daný tím, že Panasonic má lépe udělanou prezentaci.
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 3. 2009 14:34

Jelikož nejsem fotograf a Fotograf už vůbec ne 8-) tak bych bral Panasonic.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanDave 17. 3. 2009 20:20

Asi ani jeden - chtěl bych foťák s manuálem a zároveň možností zoomovat u videí. Podle recenze na http://www.dcresource.com/reviews/canon ... ndex.shtml Canon (zatím?) zoomovat neumí.
Asi marketing, kdo by si koupil SX1, když by SX200 uměla zoomovat. :)
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 17. 3. 2009 20:58

V tom případě nic 8-)
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomanek 18. 3. 2009 08:54

janfran píše:To je sice hezké, ale proč by z toho mělo vyplývat, že s SX200 "cvakat" nejde?


To nevyplývá, ale pro nezkušeného fotografa možnost více nastavení jen na škodu :-)
gomanek
Návštěvník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků