Podvody na internete

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod TA 11. 9. 2008 14:33

už len z princípu by som cez net neuzatváral podobný obchod s hocikým z Afriky - najmä nie z takých rizikových krajín. Ale určite sa nájde na svete plno ľudí, ktorí na to skočia, pošlú peniaze a už ich nikdy neuvidia. Takže takýchto podvodníkov sa určite nezbavíme.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 11. 9. 2008 15:22

Jeden by povedal, že tam, kde vzniká dopyt, tam je aj ponuka. Ak ludia skoncia so sprostostami, tak nikto už nikomu nenaleti na take prehladne figle.
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duves 12. 9. 2008 07:35

http://praca.hyperinzercia.sk/ekonomika ... ek-ponuka/
TEXT: Vyplatíme vám provizi, pokud máte účet v zahraničí (nebo někdo z vašich známych) a budete ochotni s námi spolupracovat, abychom nemuseli kvůli jednorázovým platbám (které můžeme přijmout jen na bankovní účty v daném státě), nákladně tam tyto účty zakládat, když už takové účty někdo v daném státě má. Momentálně hledáme kontakty na lidi s účty v USA, Kanadě, jižní Americe, Austrálii, Hongkongu, Singapúru, Rusku, Africe, Brazílii, Argentíně a samozřejmě ve státech EU.
:tleskani
IR a ASTRO konverzie, OPRAVY poškriabaných snímačov
http://fotoduves.ephoto.sk/
duves
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miska000 3. 2. 2009 21:49

Pridavam dalsieho podvodnika s menom catjoes,patri asi k tej skupinke,ktora chcela kupit predmet pre svojho klienta v nigerii.Presne ten isty postup,ako ste ho opisali vsetci!Za topanky ktore som mala na internete s cenou 30eur,mi ponukal 80eur,co ma dost prekvapilo!Na otazku ktoru som mu polozila asi 3 krat,odkial je,mi neodpovedal a vzdy to zahovoril!
miska000
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proximus71 11. 3. 2009 13:32

Pridam sa aj ja zatial neviem povedat ci je to podvod ale podla toho co tu citam asi bude pred par dnami som dal na internet ze predam svoj fotoaparat 2-3 dni nato mi dosiel mail ci je to este aktualne a ze pani ma onho zaujem ale ze je z Anglicka ja som jej napisal ze samozrejme ze cena je 230 Eur obratom mi nato odpovedala ze cena vyhovuje a ze doplati postovne 50 Eur lebo fotoaparat chce poslat ako darcek svojej dcere ktora studuje v Afrike, co mi uz hned bolo cudne
ja som ju poprosil nech mi posle adresu na ktoru to mam posat adresa je skoro podobna ake ste tu uviedli vy Nigeria.
Zaujimave bolo ze uz v drum maili ma ziadala o cslo uctu a nazov banky ze hned posle peniaze stakouto doverou som sa este nestretol a to som mam balik posat cez pol sveta za nemale peniaze, uvidim ako sa to vsetko vyvinie
pridavam meno tejto pani Mrs Kate Jack
proximus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod robertdecsi 11. 3. 2009 13:41

proximus71 píše:Pridam sa aj ja zatial neviem povedat ci je to podvod ale podla toho co tu citam asi bude pred par dnami som dal na internet ze predam svoj fotoaparat 2-3 dni nato mi dosiel mail ci je to este aktualne a ze pani ma onho zaujem ale ze je z Anglicka ja som jej napisal ze samozrejme ze cena je 230 Eur obratom mi nato odpovedala ze cena vyhovuje a ze doplati postovne 50 Eur lebo fotoaparat chce poslat ako darcek svojej dcere ktora studuje v Afrike, co mi uz hned bolo cudne
ja som ju poprosil nech mi posle adresu na ktoru to mam posat adresa je skoro podobna ake ste tu uviedli vy Nigeria.
Zaujimave bolo ze uz v drum maili ma ziadala o cslo uctu a nazov banky ze hned posle peniaze stakouto doverou som sa este nestretol a to som mam balik posat cez pol sveta za nemale peniaze, uvidim ako sa to vsetko vyvinie
pridavam meno tejto pani Mrs Kate Jack


Toto je tak cca. na 100% podvod.
robertdecsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod proximus71 11. 3. 2009 14:54

Zabudol som dodat ze fotoaparat mam doma nikam som ho meposlal
je super ze je aj stranka ktora sa ciastocne sa venuje aj takymto veciam
proximus71
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod maciakba 11. 3. 2009 15:52

niegijsky podvod je znamy, tak isto ako webove shopy s podozrivo nizkymi cenami, ludia co sa nachytali asi nemaju pud sebazachovy a nevedia rozmyslat....
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod robertdecsi 11. 3. 2009 15:58

veru;
a bohužial je ich veľa..
robertdecsi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod voyo 11. 3. 2009 20:30

Dalsi taky , ani raz som na ten mail neodpovedal tak to 3x skusali :)

Prvy mail,

Hello ..
How are you doing? I saw your item and am interested. I will like to know how much you are willing to sell it in EUR and I will like to know how many quantity you have and I will like to that I can make the payment via Bank Transfer.
Kindly get back to me asap
Mrs Oland (Scotland) ,
+447031931485
...
Happy New Year 2009,

--------------------------------------

Druhy mail

Hello, How are you doing? My Name Is Mrs Owolabi, From Cambridge
Scotland ... I saw your item and am interested. I will like to know
how much you are willing to sell it in EURO and I will like to know
how many quantity you have and I will like to that I can make the
payment via Bank Transfer.
Kindly get back to me asap
Mrs Owolabi
(Cambridge ,Scotland)
+4408702647211
---------------------------------------------------

Treti mail ten najlepsi

Dobrý deň, predávajúci bude páčiť aj ku kúpe tohto bodu z u a ponúkam vám výške 300 euro, vrátane lodnej dopravy nákladov cez UPS Express doručovanie pošty na môj Co-pracovníka v západnej Afrike pobreží tak budem rád zaplatím cez PayPal alebo bankovým prevodom takže ak moja ponuka je poskytovaná späť ku mne so svojím paypal email alebo vaše bankové informácie, že aj tak môže pokračovať v platbe .. tiež môžete so mnou na chate na Yahoo (ERICSH13@yahoo.com) jsem online kedykoľvek ...
Awaiitng na Váš mail
Pani Francois
============================================================
Hello seller i will like to purchase this item from u and am offering you the amount of 350
including the shipping cost via Usps Express mail delivery to my Co-worker in westafrica coast so i will like to pay you via paypal so if my offer is granted get back to me with your paypal email..you can also chat with me on yahoo at(ericsh13@yahoo.com)am online anytime..
Awaiitng for your mail
Mrs Francois
voyo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 3. 2009 20:59

Vďaka za doplnenie, možno to niekomu pomôže.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bladerunner 12. 3. 2009 09:47

pred niekoľkými týždňami som zháňal nový foťák, na nete som našiel "eshop" /holater.co.uk/ až s neuveriteľne nízkymi cenami cca 40-50% zľavy oproti bežným cenám, doručenie zdarma, akceptovali platbu len bankovým prevodom do Barclays Bank UK. Po chvíľke hľadania informácii na nete som zistil, že ide s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou o podvod. Po zaslaní peňazí by som ich už nikdy nevidel :hm a ani foťák.
ale tvárili sa tak seriózne, a tie ceny..... :roll:
bladerunner
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mr.Peter 19. 3. 2009 21:00

tak mne sa hlasila do penzionu skupina turistov z "australie"http://www.penzion-astoria.sk Vsetko bolo super, chcelo prist mimo sezony 10 sportovcov, co to malo za odmenu zaplatene od sponzora. Zacalo mi byt podozrive, ked mi ponukali, ze mi zaplatia cca 10 nasobok toho, co som pytal. To bola moja odmena za to, ze mam objednat nejaku dopravu z letiska. Poslali mi aj nejaku firmu, kde som mal zaplatit zalohu - nejakych "obycajnych" 500 usd - ze pre nich je to z australie problem. Platbu ze prevedu kreditkou potom, ze mi vsetko zaplatia ;-)

uplne ich zabila otazka, ze ci presne vedia, kde je slovensko. po tejto otazke sa mi uz neozvali. asi to nevedeli najst na mape - podla vsetkeho maju v nigerii stare atlasy :-]
mr.Peter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jirka S 20. 3. 2009 14:10

Není to asi přímo podvod, ale firma je zatížena exekucema, nákup bych si rozmyslel.
http://nikon.novefoto.cz/
http://www.ceskatelevize.cz/program/cer ... 35-24.html
http://www.spotrebitele.info/domacnost_ ... &partner=0
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod AGAPIMU 29. 4. 2009 00:08

Ahojte,chcem poprosiť ludí,ktorí si kúpili elektroniku,mobily zo stránky webareal.sk/superceny/ od p. Gabriela Bartka,aby mi napísali. Dakujem.
AGAPIMU
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků