Zrcadlovka na produktovou fotografii

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod jangruber 10. 3. 2009 20:53

Poraďte jakou vybrat zrcadlovku kolem 10-11tis. na produktovou fotografii, díky za všechny tipy....
jangruber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 3. 2009 21:49

je to jedno,...ideal je Sony A200, lebo ma vyvazenie bielej aj v kelvinoch a stabilizaciu,...ale podstatnejsie je osvetlenie....a ak sa foti do RAW, tak je WB nepodstatna....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 10. 3. 2009 22:04

idel urcite neni...napriklad hledacek je docela dost strasnej...podle me je lepsi Nikon nebo Canon...maji vic objektivu a prislusenstvi...;-)
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 10. 3. 2009 22:14

Produktove foto delam, a myslim ze typ fotaku je tady opravdu vedlejsi.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 10. 3. 2009 22:27

presne tak...nedavno deda fotil celou serii produktu nabytku a pozval si na toho nějakýho "fotografa" z reklamky. Fotil nějakou zrcadlovkou samsung a já kompaktem Olympus(teď má cenu asi 4tis.). Nakonec se na katalog použily 3 jeho fotky a cca 30 mých.Fotograf si vzal 7 000 a nic z toho nebylo..navíc strašné jednání..:-(
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 11. 3. 2009 11:13

stehlikt: A200 ma najvacsi hladacik z fotakov, co si spomenul ;-) EOS 1000D ma vyhodu v Live View,...aj to je dobre na produktovku...zaklad je ale RAW a dobre osvetlenie...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 11. 3. 2009 11:17

neříkám, že má nejmenší pokrytí, říkám, že je fyzicky nejmenší...byl jsem všechny tyhle levné zrcadlovky porovnávat a do jediné Sony se mi dívalo špatně
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 11. 3. 2009 12:02

Co je to produktova fotografia?
Ak nieco male (na co treba pouzit makro) alebo nieco relativne rozmerne, tak podla mna by sa hodila zrkadlovka s co najmensim chipom. Pripadne az kompakt/ultrazoom + stativ.
Produkty by mali byt cele co najostrejsie a so zrkadlovkou s velkym chipom tu nastavaju problemy s HO.
(vcera som chcel odfotit "plesen na ryzi" .. narastol tam chumac asi dvoj-centimetrovych chlpkov .. no koli HO som uz mal problemy odfotit to s kompaktom aby to vyzeralo normalne. Musel som zvysit clonu a uz mi pomaly nestacil automaticky cas pri ISO 100)
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _DAVE_ 11. 3. 2009 12:27

Produktova fotka je opravdu dost siroky pojem.
_DAVE_
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 11. 3. 2009 14:23

stehlikt: Pleteš si to možná s A300/350. Ty mají malý hledáček.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod stehlikt 11. 3. 2009 21:48

nene...opravdu mi připadalo, že tam to oko nenacpu..možná je to subjektivní,ale u ostatních jsem problém neměl..tak nevím..
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 11. 3. 2009 22:59

Nechcel by som fotiti studiove produktovky zrkadlovkou :) cumiet furt do hladacika a krutit sa pri roznych polohach, ktore clovek musi pouzivat. Aj preto sme kedysi davno zvolili na produktovy pre Computer Sony R1 a doteraz je s nou maximalna spokojnost. Ked zomrie (uz ma nafotene snad aj cez 100 tisic), tak bude nahradena niecim, co AF cez displej.
Dušan Šimonovič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stehlikt 11. 3. 2009 23:24

a co třeba zrcadlovka s Live View...?;-)
stehlikt
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan Šimonovič 12. 3. 2009 01:34

"tak bude nahradena niecim, co AF cez displej." - Ano chyba tam "ma" pred AF. Bolo tym v skratke myslene funkcne Live View s AF, nie tie mimozne prve generacie.
Dušan Šimonovič
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků