Problém u TZ5 s HD videem

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod farmic 3. 3. 2009 14:40

Koupil jsem si novou kartu ADATA SDHC 16GB CLASS6 (Read/Write: 22/10 MB/s) do panasonicu TZ5. Fotky jsou zapisovány na kartu bezproblému ale HD video se zapisuje jenom několik vteřin a poté naskočí hláška že video bylo zrušeno následkem pomalé zapisovací rychlosti na kartu. Je možné že karta je pomalá do tohoto fotoaparátu, nebo je vadná karta a nebo si mám pořídit jiný druh karty? A můžete mi poradit program, kde zjistit jaká je průměrná rychlost této karty?

Děkuji za vaše názory
farmic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 3. 3. 2009 15:00

Pomalá by neměla být.Pokud tedy sedí údaj na kartě se skutečností :D :D I když TZ 5 používá nenažraný kodek .10MB zápis musí stačit.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farmic 3. 3. 2009 15:09

A je teda mozny ze karta je vadna od vyroby? Jak teda zjistim jeji prumernou rychlost..jestli existuje nejakej program na to..
farmic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Hlinda 3. 3. 2009 22:18

Presne stejnou kartu (ADATA SDHC 16GB CLASS6 (Read/Write: 22/10 MB/s)) jsem koupil do TZ5 take. A stejny problem-zrusen zapis HD videa. Kartu jsem reklamoval, obdrzel jiny kus a jiz v poho. Podle mereni mela ta puvodni zapis kolem 4,5MB/s a ta vymenena jiz 5,5MB/s, otazkou je jak rychlou mam v notebooku ctecku - to tezko rici. Kazdopadne cteni 22 a zapis 10MB/s jsem z ni nedostal ani naznakem. A to je karta CLASS 6.Byla ale levna - cca 800Kc.
Hlinda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 4. 3. 2009 08:14

Class 6 znamená garantovaně 6 MB : Mám
Secure Digital SDHC SD2.0 16GB Class6 TRANSCEND a problém nebyl ani ve FUL HD kameře. Mě spíš zajímá jak je to se zoomem. Takže už kontinuálně ostří ? A co zvuk? Je slyšet v záznamu zvuk motorku zoomu?
Naposledy upravil Petr1968 dne 4. 3. 2009 14:31, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farmic 4. 3. 2009 11:40

Dobrá, tak já tu kartu budu reklamovat a uvidíme jestli dostanu lepší kartu :) díky za radu..

PS: na zoom se ti podívam ;)
farmic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vanDave 4. 3. 2009 21:51

Vezmi něco jinýho než A-Data. :) Sandisk, Kingston, Lexar...

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... tal%5CSDHC
->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlinda 4. 3. 2009 22:38

vanDave píše:Vezmi něco jinýho než A-Data. :) Sandisk, Kingston, Lexar...

http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... tal%5CSDHC


Take jsem zkousel zminene A-DATA v obchode vymenit za jinou znacku. Bohuzel jinou znacku nemeli a ke vsemu ani nechteli pripustit vymenu za jine zbozi(nebo vraceni penez). Tak jsem vymenil kus za kus A-DATA. A pak uz v pohode.
Hlinda
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 5. 3. 2009 06:51

Co karta,to original 8-D 8-D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farmic 6. 3. 2009 19:05

Tak jsem původní kartu vyreklamoval a dali mi hned nový kousek. Bohužel záznam videa v HD kvalitě se zase nepovedl (jenom na několik sekund). Tak jsem se naštval a původní kartu A-data jsem dal do mého EEE :D a teď si hodlám koupit novou kartu.

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=44587

Tahle bude stačit odborníci? :D
farmic
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 6. 3. 2009 20:33

Nebude :mrgreen:
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 6. 3. 2009 20:35

Hlinda píše:Presne stejnou kartu (ADATA SDHC 16GB CLASS6 (Read/Write: 22/10 MB/s)) jsem koupil do TZ5 take. A stejny problem-zrusen zapis HD videa. Kartu jsem reklamoval, obdrzel jiny kus a jiz v poho. Podle mereni mela ta puvodni zapis kolem 4,5MB/s a ta vymenena jiz 5,5MB/s, otazkou je jak rychlou mam v notebooku ctecku - to tezko rici. Kazdopadne cteni 22 a zapis 10MB/s jsem z ni nedostal ani naznakem. A to je karta CLASS 6.Byla ale levna - cca 800Kc.


To uprimne receno vubec levne neni, kdyz jsem ja koupil novy SanDisk ULTRA II 16GB za stejnou castku.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janmil 7. 3. 2009 18:52

Podľa mňa 10MB/s je u tohoto foťáku málo, karty s touto rýchlosťou zápisu predpisuje výrobca pre model TZ1 (5MPix). TZ5 má 9 MPix. V návode by to malo byť špecifikované.
janmil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod janmil 7. 3. 2009 19:05

janmil píše:Podľa mňa 10MB/s je u tohoto foťáku málo, karty s touto rýchlosťou zápisu predpisuje výrobca pre model TZ1 (5MPix). TZ5 má 9 MPix. V návode by to malo byť špecifikované.

Aj som našiel na nete návod pre TZ5 v Eng. a v ňom vetičku : We recommend using a card of at least 10 MB/s (as marked on its packaging, etc.)
Teda minimálne 10MB/s.
janmil
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod farmic 7. 3. 2009 19:20

Tak tahle karta uz bude stacit na zapis HD videa :D co vy na to? :)

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62054

Díky ;)
farmic
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků