FZ28 or SX10

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod saaceek 14. 12. 2008 18:33

Zdravím všechny foťáky,
potřeboval bych poradit s koupin nebo přesněji s výběrem fotoaparátu pro amatéra. DO úzkého výběru se dostali tyto dva fotoaparáty. Který je podle Vás lepší na normální všehochuť focení?
Jde mi hlavně o 28mm ohnisko a stabilizátor.

moc děkuji za rady!!!!!!!!!
saaceek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saaceek 14. 12. 2008 19:06

Nevíte jestli jde u těchto fotoaparátů zoomovat při natáčení videií?
saaceek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 14. 12. 2008 19:18

U FZ28 ano.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod saaceek 16. 12. 2008 22:30

a u canonu???
saaceek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kocour65 18. 12. 2008 23:32

canon taky vpohode
kocour65
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod creat 19. 1. 2009 09:48

saaceek píše:Nevíte jestli jde u těchto fotoaparátů zoomovat při natáčení videií?


Ide.pozri napr.sem http://www.youtube.com/watch?v=ASWg6zuWFio&NR=1
Tričko AVmánie :lol:

"Ovocné víno každý den, tvůj život se změní ve zlý sen."
creat
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ganec 19. 1. 2009 13:18

Panasonic ma korekciu aberacie priamo vo firmwari.
Canon toto ciastocne "riesi" vyssou clonou (ktora sa zhorsuje priliz zavcasu) .. co nie je uplne idealne, kedze treba potom pouzit dlhsi expozicny cas (pripadne vyssie ISO).

Aberacia sa sice neprejavuje vzdy, no najcastejsie pri sirokom ohnisku (a max zoome).
Teda na sirokouhlejsie zabery radsej FZ28...

Stabilizator by mali mat porovnatelne (podla DPREVIEW ma mozno Canon lepsi .. no moze to byt aj tym ze je tazsi).
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dave.6 27. 1. 2009 02:11

Ahoj všem, chtěl bych zlepšit svůj starý digitál Kodak za nějaky lepší a volba padla přesně na tyto dva. Přečetl jsem co se dalo, ale ne a ne se rozhodnout.
Digitál mám na focení všeho možného. Příroda, krajiny, lidi, makro, dálku prostě vše. Zrcadlovku určitě nechci. Hodně jezdím na kole nebo chodíme dlouhé túry pěšky a vím jistě, že bych se s ní nechtěl vláčet.
Důležité vlastnosti pro mě:

Canon SX10 IS
+ výklopný displej
+ tužkové baterie
+ stereo zvuk
+ sáňky na blesk
- všeobecně horší foto než panasonik
- nemé závit na filtry (jen nějaký bajonet)
- větší váha a velikost

Panasonik FZ28
+ cena
+ závit
+ HD video
+ režim sledováni pohybujícího se objektu
+ inteligentní automatika
- věstavěna baterka (ale moc to nevadí)
- hodně špatný displej

Ještě jsem uvažoval nad SX1, ale ta cena už je šílená. A taky jsem uvažoval nad Canon PS S5 IS, je to výprodejovej typ, ale pořád dobrej.
Jsem fakt amatér, nefotím umělecky jde mě spš o foení pro uchování vzpomínek, situací a momentek.

když by někdo pomohl v rozhodování budu moc rád.
Děkuji
Sony Ericsson W810i + 4 gb karta Memory Stick PRO Duo
Dave.6
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 27. 1. 2009 12:50

Kupovat S5 má cenu jenom kvůli penězům, obrazovou kvalitou je srovnatelný s SX10 a nemá takový rozsah zoomu, hlavně do šířky.
Dal bych přednost FZ28, přecijen aberace Canonu mi přijde docela velká (ikdyž já měl na svém UZ podobnou, a žil jsem s tím). Jak je to s displayem by ses radši měl přesvědčil na vlastní oči, kromě toho můžeš fotit přes hledáček. Samozřejmě v určitých krkolomých situacích je čitelnost displaye z úhlu důležitá, pokud je výklopný, tím lépe. Otázka je, jak často se do takové situace dostaneš.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ganec 27. 1. 2009 13:12

S5 nie je pre amatera...
Videl som zabery zo svadby (z kostola) z dvoch fotakov: zo S5is (co fotil bratranec) a Panasonicu TZ2 (co mala nevestina suseda).
Ze to bol len TZ2 som bol vcelku sokovany .. vyzeralo to ako z profesionalneho fotaku.
Na rozdiel od fotiek z S5IS, ktore sa pri pouziti blesku sa snazilo stale pouzit ISO 80 a na vacsine zaberu bola zvycajne len tma, zabery z TZ2 boli omnoho prirodzeniejsie. A (co som sa cudoval) mali aj viac detailov...
Olympus PEN-F a E-P5 + mZuiko 17, 45 a 75 mm F1.8, 75-300, 12-50, Sigma 30/1.4
(historická zbierka: Oly SH-2, Fuji F50fd, Konica-Minolta Z10, Casio EX-V8, Sony H20, Olympus PEN E-P1 TLK + Lumix 20 mm F1.7)
Ganec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 27. 1. 2009 18:18

Těžko dělat závěry na základě jediné události. Právě TZ2(3) se "proslavily" velkými problémy ve špatném světle, s bleskem nastavují napevno 1/30 a často jdou na vysoké ISO...což oboje může některým fotkám prospět, ale jiné zase pohřbít.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kocour65 28. 1. 2009 23:08

take jem se rozhodoval - FZ28 nebo SX10 - nakonec jsem koupil canon - kdybych to vedel tak dnes uz si ultrazom nekoupim - kvalita foto ani u jednoho neni dobra - navic me vadi nechtene zmacknuti tlacitka - neceho co nechci - pokud chces kvalitni fotky tak se rozhoduj mezi Canon PowerShot G10 a Panasonic DMC-LX3 - urcite je to dobra volba a na ty vetsi smejdy zapomen - vlastni zkusenost
kocour65
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomK83 29. 1. 2009 18:49

Ahoj, rád bych se zeptal, jak jsou na tom tyto dva foťáky (FZ28 a SX10) se šumem? Rád bych porovnal snímky tak s hodnotou 400 ISO. A ještě, SX10 opravdu neumí fotit do RAW?
TomK83
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vanDave 30. 1. 2009 19:45

->>> Seznam hifiprodejen: http://forum.avmania.e15.cz/viewtopic.php?f=1724&t=767373 <<<-
Gangsta asesoríz: Hlavní je řetěz. Skorozlaté řetězy se dají sehnat v metráži v železářství. Koupíme asi tak 5 metrů. :D
Olympus E-PM1 + 14-42mm
vanDave
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evilda 12. 2. 2009 22:02

SX10 dle papírů neumí RAW, má horší natáčení videa (FZ28 umí HD video do 720);
FZ28 je o trochu lehčí, menčí a má malinko větší displej a hlavně o cca 1500Kč levnější.
Osobně bych určitě bral FZ28.
evilda
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků