kompatibilita converteru na SONY alpha 100

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Azhar 28. 1. 2009 23:41

koupila jsem si APO TELE converter 2c EX od SIGMY pro MINOLTU. Na tělo SONY alpha 100 je bajonet funkční, ale žádný z 5-ti objetivů značek SONY a SIGMA pro SONY mi tam pak nejde na něj nasadit. :hm Je potřeba nějaká redukce? díky moc za každou dobře míněnou radu :oboze
Azhar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 29. 1. 2009 07:17

Není to náhodou pro Minolta MD objektivy?

Vrať ho, jestli můžeš. Sháněj něco, co je výslovně pro bajonet Sony nebo Minolta AF.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Azhar 29. 1. 2009 08:30

Je to koupené přes inzerát a na víčku je FOR MINOLTA -A. Origoš krabice u toho nebyla. Výslovně jsem uváděla, že to potřebuji na SONY. Takže je nějaká naděje, že to bude s redukcí fungovat? :hm
Díky
Azhar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 10:18

Bohužel u objektivů Sony/Minolta je to složitější a na určité objektivy jdou nasadit jen některé konvertory. Sigma TC 2x je zas pro změnu určen jen pro některé objektivy Sigma. V praxi je to zařízeno tak, že na některých objektivech je výstupek na bajonetu, který nedovoluje nasazení konvertoru! Zejména se to týká konvertorů Sigma, Minolta a Sony. Některé jiné značky (Tamron a Soligor) s toto omezení nemají.

Ale přesné kombiace co s čím funguje nevím.
Víc ti poradí tady: www.dynaxexpesicia.net nebo www.digineff.cz - sekce Sony/Minolta!
Tam chodí lidé, kteří ty konvertory již mají vyzkoušené.
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 10:19

Samožřejně vše co jsem psal výše platí pro bajonet Minolta AF/Sony A
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 10:20

Pety: kdyby to byl Minolta MD nešel by nasadit ani na tělo A100! ;-)
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 10:21

Teď koukám že jsem udělal překlep v tom prvním odkaz!
Takže je to www.dynaxexpedicia.net - jsou to společné československé stránky příznivců značky Minolta/Sony...
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 10:31

Tady je přehled obj. Sigma se kterými bude TC 2x fungovat!

http://www.sigma-foto.cz/sigma-katalog/ ... -2x-ex-dg/
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 29. 1. 2009 10:34

ranovak: JJ, máš pravdu. Byl jsem nějakej rozespalej...

Já používám s tímtéž bajonetem konvertor Kenko. Jediné, co bych mu vytknul, je, že se do EXIF o něm nepřenášejí informace. Mám 1,4x.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Azhar 29. 1. 2009 11:34

Díky chlapi. No to vypadá, že jsem v háji a konvertor si mohu leda tak zavěsit na krk jako ozdobu :-( Objektivů mám pět, ale žádný z těch tam uvedených. A tak ani zřejmě neexistuje žádná redukce, kterou bych na to mohla narvat?
Azhar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 11:39

Petty: Já vím že na některém z uvedených diskuzních fór se tato problematika dost podrobně rozebírala, včetně vyzkoušených a funkčních kombinací. Bohužel originály Minolta a Sony dopadly dost bídně - vlastně jdou jen na "bílé" objektivy a to myslím že ještě ke všemu nejsou kompatabilní mezi Minolta a Sony :-( Sigma je má dělané jen pro své objektivy a ostatní výrobci šli nasadit skoro na cokoliv.

Azhar: TC 2x je už dost silný. Nenapsala jsi na jaká skla to chceš použít. Jedna u méně světelných skel nebude vůbe fungovat AF nebo jen velmi špatně (pomalé zaostřování, oscilace). Navíc takto silný TC už obvykle zhoršuje kresbu objektivu. Každý TC je doporučován výrobcem pro konkrétní objektivy a u jiných obvykle kresbu zhoršuje, ikdyž to nemusí být pravidlo!
ranovak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ranovak 29. 1. 2009 11:45

Azhar: Nevím o tom, že by nějaká redukce existovala. Nebyl důvod aby ji někdo vyráběl. Navíc by fungovala jako mezikroužek se všemi výhodami i nevýhodami a nebo by musela mít další optický člen a jsme zase u zhoršení kresby u objektivů pro které by nebyla optimalizovaná atd....

Jedině ho zkusit zase prodar. Třeba i na těch dvou zmíněných fórech...
A nebo koupit objektiv se kterým bude fungovat.
ranovak
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků