Kterou padesátku byste si vybrali?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 1. 2009 09:25

Prosím, abyste zde neprobírali objektiv Nikkor 50/1.8D. Tento objektiv je zcela mimo mísu a pokud budete pokračovat, už se nic nedovím. :-|
Ještě jsem narazil na jeden zápor té Sigmy a sice šroubovací clonu a špatně řešenou krytku. Blbá kombinace, tady je na tom Nikkor líp. Takže se s ním bude lépe manipulovat. A co Sigma http://www.megapixel.cz/sigma-50-mm-f-14-e-xdg-hsm-pro-nikon ta už je dost drahá, má HSM, ale nemá makro. Je podstatně těžší a větší, clonu má bajonetovou.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 09:50

Podle tohoto http://optyczne.pl/132.1-Test_obiektywu ... 4%99p.html testu a taky některých komentářů v následné diskuzi má Sigma 50/1.4 problémy s přesností AF, viz jeden uživatel:
Przetestowałem 6 sztuk tego szkła - totalna tragedia pomieszana z loterią.
Není snad třeba překládat.
Další si stěžuje na HSM, v horších světelných podmínkách, pokud se nechytne hned napoprvé, znovu projíždí celý rozsah. Což je pochopitelně o nervy.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 1. 2009 10:08

Díky, o tom nedostatku Sigmáckých světelných skel vím. Paradoxně mají HSM, takže by měy ostřit jako po másle. Takže to zatím vypadá na tu makro Sigmu, už ji mám předběžně objednanou.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 10:09

Zde ještě komentáře uživatelů, problémů s AF u Sigmy je tam dost:
http://optyczne.pl/index.html?producent ... yp=0&moc=0
a
http://optyczne.pl/index.html?producent ... yp=0&moc=0

Když už světelnou pajdu, tak určitě nový Nikkor AF-S 50/1,4.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 10:11

Vyhodit přes 8 litrů za objektiv, který se zánovní prodává skoro za polovinu, to už chce silnou náturu.
:hm
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 1. 2009 10:19

Toho Nikkora se dost bojím, nechci zase půl roku řešit zklamání z neostrosti až ke cloně 3.5. Už jsem si to užil. Zato ta Sigma je podle testů ostrá už od 2.8 a vzhledem k tomu, že je to makrosklo, bych tomu i věřil. No a z druhé ruky nekupuji, zcela zásadně, takže řeším jen ceny z obchodů.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 10:24

Petr67 píše:...No a z druhé ruky nekupuji, zcela zásadně, takže řeším jen ceny z obchodů...

Vidíš, a právě z druhé ruky by sis mohl před koupí sklíčko pěkně otestovat a ještě výrazně ušetřit.
Tedy: good luck.
;-)
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 16. 1. 2009 15:03

Petr67 píše:Toho Nikkora se dost bojím, nechci zase půl roku řešit zklamání z neostrosti až ke cloně 3.5. Už jsem si to užil. Zato ta Sigma je podle testů ostrá už od 2.8 a vzhledem k tomu, že je to makrosklo, bych tomu i věřil. No a z druhé ruky nekupuji, zcela zásadně, takže řeším jen ceny z obchodů.


Ahoj, nedovedu si představit, že bude ona sigma ostrá na F2,8 v celém rozsahu snímku. Sám mám se svojí dobré zkušenosti, ostrosti Nikkoru (všeobecně) ale nedosahuje, je o třídu měkčí. Ano není to pevný sklo, ale dovedu si představit, že to samé bude platit pro pevné skla od simgy, určitě budou o třídu měkkčí než nikkor. Toť můj subjektivní názor.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 16:01

kelav píše:Ahoj, nedovedu si představit, že bude ona sigma ostrá na F2,8 v celém rozsahu snímku. Sám mám se svojí dobré zkušenosti, ostrosti Nikkoru (všeobecně) ale nedosahuje, je o třídu měkčí. Ano není to pevný sklo, ale dovedu si představit, že to samé bude platit pro pevné skla od simgy, určitě budou o třídu měkkčí než nikkor. Toť můj subjektivní názor.

Toť ovšem prachsprosté rouhání býti musí, arcikacíře hodné pouze! Sigma, onen objektiv moderní konstrukce, Petrem zbožňovaný to etalon ostrosti, že by snad měkkotou vedle Nikkoru býti se jevil? Zhola nemožné.
:lol:
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Petr67 16. 1. 2009 17:15

Jirka: Chytáš Krápníkovy manýry :-)
kelav: Opusť subjektivní názory a začni číst testy! I zde na Digiaréně vyšel jeden, kde tato Sigma oba Nikkory těžce válcuje! Totéž praví Photozone. de a mohl bych pokračovat.
Jinak má zkušenost se Sigmou je velice dobrá, 17-70 je mým nejostřejším sklem a to mám ještě 3 pevné :-) (Bohužel Nikkory).
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 1. 2009 17:39

Petr_67: Jsem ročník 1960, tak mám nárok na nějaký ten archaismus. ;-)

Ale věta "Opusť subjektivní názory a začni číst testy" by se měla do kamene tesat! :tleskani
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 16. 1. 2009 18:51

Petr67 píše:Jirka: Chytáš Krápníkovy manýry :-)
kelav: Opusť subjektivní názory a začni číst testy! I zde na Digiaréně vyšel jeden, kde tato Sigma oba Nikkory těžce válcuje! Totéž praví Photozone. de a mohl bych pokračovat.
Jinak má zkušenost se Sigmou je velice dobrá, 17-70 je mým nejostřejším sklem a to mám ještě 3 pevné :-) (Bohužel Nikkory).


Já Tvé ethalony ostrosti nezpochybňuji :D ale... Testy jsou jedna věc a praxe druhá.
Nezastávám se tu ani Nikkoru ani Sigmy, mám obojí s obojím jsem spokojen.
Snad jen... ještě jsem neviděl Sigmu 17-70, která by byla ostřejší než podobný objektiv od Nikonu. A to můžu s klidem říct i o své Sigmě 18-50 vs. můj Nikkor 16-85mm.
Ano Sigma 18-50 podává vyrovnanější výsledky zkrz všechny ohniskové vzdálenosti, než onen Nikkor 16-85, ale kromě 16mm je Nikkor vždy o třídu ostřejší. Bohužel ho mám v reklamaci, nemůžu zaslat nějaký testovací snímky.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod 8j-j8 16. 1. 2009 21:44

petr67 mě fakt baví, větší hovadiny jsem nečet:-D
proč se proboha ptáš, dyť sis všechno našel v MTF křivkách:-D
možná začni míň myslet a víc fotit....
každopádně počet lph nebo jak se to jmenuje, rozhoduje....;-)
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 1. 2009 19:41

Petr_67 vlastní i Nikkora AF 85/1.8D. Pokud je podle něj Sigma 17-70 ostřejší, než ten Nikkor AF 85/1.8D, tak už opravdu nevím. :-)

Když už photozone.de, tak:
Sigma 17-70 na 70mm F4.5 LW/PH střed-kraj: 1941-1826
Nikkor AF 85/1.8D: F4: 2144-1938, F5.6: 2188-2059

Fakt je Sigma Tvoje nejostřejší sklo? ;-)
FotoABC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod FotoABC 21. 1. 2009 20:05

Tady jsem našel jeden typický obrázek, na který se hodí kombinace 17mm a F2.8:
http://www.flickr.com/photos/bonzo1234/ ... 7/sizes/o/
Podle prostředku snímku, který je ostrý slušně se dá najít rovina ostrosti - a teď se koukněte směrem doprava. V pravé 1/4 obrázku najednou rovina ostrosti nikde, rozmazané odshora dolů. A to Petr_67 vytrvale opakuje, jak jsou Nikkory pověstné špatnou kresbou na plnou díru, zatímco Sigma....
FotoABC
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků