Teploty pod nulou a zrkadlovka

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod magie 31. 12. 2008 19:37

Ahojte. Zaujimalo by ma, ci ma nejaky vplyv teplota pod nulou (cca minus desat) na fungovanie zrkadlovky (konkretne Canon EOS 450D). Hlavne, ci je bezpecne fotit vonku pri takychto teplotach, ci to nemoze fotak poskodit. O mensej vydrzi baterky v zime viem. Diky za nazory.
magie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod player 31. 12. 2008 19:46

Tady bych problem nevidel, porad lepsi mraz nez naopak vedro.Alespon pro snimac.Jedinej zadrhel muze byt u LCD displaye, ty uz tu zimu tak snaset nemuseji a je mozne, ze budou mit horsi obnovovaci schopnost.
Naposledy upravil player dne 31. 12. 2008 19:59, celkově upraveno 2
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maciakba 31. 12. 2008 19:47

kazdy vyrobca udava teplotu 0 az + 40 to by znamenalo ze uz pri minus 1 sa nemoze fotit, no este som nepocul ze by sa niekomu z tohto dovodu stalo nieco zo zrkadlom

edit s tym displayom je to pravda dokonca nemusi vobec ist, ale po zohratia pojde, niekde som cital clanok, no aj na mojom kompakte canone vypovedal pri minuse sluzbu ale v pluse siel potom normalne
maciakba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 31. 12. 2008 20:10

LCD nemusi fungovat spravne (v extremnom mraze)-mne sa to ale zatial nestalo ani po 1h statickom foteni pri -15st (Dynax 5D) resp. 4h fotenia pri -5st so silnym vetrom (EOS 400D),....kompakt mi drzal rovnako dobre, nemal ziadne problemy,... Problem moze nastat pri prichode domov, ked fotak vyberies prilis rychlo z brasne (vaku) - kondenzacia,...takze po prichode pockaj aspon 1/2h, za ktoru sa zohrejes (spolu s fotakom) a az po tom ho vyber.... Rovnako nechod z mrazu do tepla s fotoaparatom v ruke - to moze znamenat KO pre elektroniku - hlavne ak ho hned zapnes...
Vydrz baterie sa v chlade vyrazne znizi, ale to v kazdom zariadeni....
Najhorsie bude jeho ovladanie so zmrznutymi prstami, pripadne montaz dolu zo stativu,...hruuza:)))
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod golem2 31. 12. 2008 20:34

Mne zamrzla 350 po 15 záberoch pri -2, ale bolo to pri vode a vlhká zima- hmla, doma ožil. Pri -8 som ho mal na mraze vyše 2 hodiny, bez problémov, iba batérie som striedal.
Canon 6D, 17-40, 24-105,70-200/2,8,100/2,8 IS,
golem2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 1. 2009 02:58

Tak som doma,...jedine, co mi dnes pri silom mraze a vetre zamrzlo su prsty, ale fotky nejake su,...takze ohnostroj z Nitry najdete tu: http://fotoalbumy.azet.sk/io-nr/pf-2009 ... j-v-nitre/ Hrad mame jemne zelenkavo nasvieteny, tak som to nechal v realnych farbach,....bol to moj druhy foteny ohnostroj v zivote,...hmla bola slaba, tak sa hadam da na to s privretymi ocami pozerat:) Fotene to bolo 50tkou...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cajo 1. 1. 2009 08:46

Mne moja D80 pri -2 a brutalnej hmle odisla behom 15 minut ale pri -10som fotil cely den a neodisla ani baterka....
Cajo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod johnyram 1. 1. 2009 09:07

To Bobek: pěkné pohlednice ;-)

No, jinak včera jsem poprvé fotil s D80 na mraze, asi tak -4, tak byla pěkně vymrzlá, na reakcích to už bylo poznat, ale jinak to šlo :-)
Cpu:Intel® Core™ 2 Duo E6750 Chlazení: Freezer 7 Pro MB:Asus P5N-E SLI nVIDIA nForce 650i Ram:2x1GB Geil DDR II 800MHz Hdd:Seagate Baracuda 320+750GB S2,16MB VGA:Leadtek 8800 GT ,Fortron 500W Sound:Audigy 2
D80,N18-70,C100-300,Sigma 500 II Super...
johnyram
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 1. 1. 2009 10:18

Zkušenosti s focením v mraze kolem -10 st. Zrcadla i kompatky v pohodě, jediné na co se musí dávat pozor, tak na zkondenzovanou vodu po příchodu do tepla. Takže doporučuji přístroj vůbec nevyndavat z brašny, třeba hodinku. Případně ho ještě zabalit do igelitové tašky.

Také mi při nízkých teplotách nešla paměťová karta A-DATA v kompaktu. V zrcadlovce Sandisk v pohodě.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabman 1. 1. 2009 12:22

Jako problem nevidim prechod z tepla do zimy a foceni v mrazu - jen tolik nevydrzi baterie a zmrznou vam prsty.

Problem je prechod z mrazu do tepla domova, kdy se vsechno omlzi a hrozi nebezpeci oxidace a elektrickeho poskozeni. I kdyz ji nezapneme, porad v ni je baterie. To ze je v brasne necemu nepomuze. Ja to resim tim ze ji zavru do igelitoveho pytliku, ale porad to neni ono a trva nekolik hodin nez se prohreje.
cabman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 1. 1. 2009 12:50

JJ, presne tak,...fotaku neprekaza, ze snim idete von do zimy,..ale je velmi zle, ked prechadza z chladu do tepla. Ja som dnes nechal fotak v batohu, ten podla mna dostatocne dobre izoluje, tak sa mu hadam nic nestane - akurat pamatovku (8GB Pretec) som vybral asi hodinu po prichode (aj ked stale bola pekne zmrznuta), aby som mohol dat tie fotky aspon narychlo na web....
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladarocker 4. 1. 2009 15:00

Já doporučuji nosit fotak v pauzach pri foceni venku v mrazu - na brise pod polorozepnutou bundou :-) Trochu se udrzuje v teple. Jo a teplou salu na prsa, aby ani lidské telo take neprochladlo:-) Bunda je stale polorozepnutá!:-)
No a po foceni fotak vrazit do igelitu a vypnutý!! do brasny. Po prichodu do tepla brasnu neotevirat 2 hodiny.. Hodka muze byt malo. Můj názor. Pokud je fotak jeste studeny, neni vhodne ho stale zapinat, nechat doohřat na stole:-) Vlada
vladarocker
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 4. 1. 2009 15:45

Nic proti, ale vy toho naděláte...

Mobila taky určitě balíte do igelitů..dvě hodiny po vstupu do místnosti ho nepužíáte a je vypnutý..atd.

Ta elektronika musí něco vydržet. Pokud nevydrží, je to křáp. 8-)
beat
Návštěvník

Odeslat příspěvekod player 4. 1. 2009 16:18

beat: az budu nosit zrcadlovku v kapse, tak se na nejake vyrovnavani teplot taky pak vyprdnu :)
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 4. 1. 2009 16:26

Až budou mít mobily takové objektivy jako DSLR, budeš možná opatrnější i ty, beate...
Pety
VIP uživatel

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků