Panasonic DMC-TZ5 - obecná diskuze

Diskuze o přístrojích s větším než sedminásobným optickým zoomem

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod User_69 23. 11. 2008 17:18

asi ano, ale jak jsem psal nemám to jak zjistit.
Zdá se mi, že oproti Canonu A520 co jsem měl doposud nemá tak věrné podání barev a slabší blesk. Jinak OK.
User_69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 23. 11. 2008 18:54

Zjistit to jít musí:

Přepni na prohlížení
zapni foťák
stiskni současně E.Zoom a macro (šípka dolů)
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod User_69 23. 11. 2008 20:08

Ok už to mám, všechno je zřejmě moje vina, protožejsem měl vypnuté info na displaji. To tlačítko display kde se dá zobrazit histogram, tak to jsem měl nastaveno na žádný údaj a i proto se na displaji nezobrazovala verze softu. Tak jsem to teda zjistil a světe div se je to verze 1.2. Tak dík za pomoc
User_69
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pety 23. 11. 2008 20:13

Aha - to mě nenapadlo. Člověk se pořád učí... Díky.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TFSi 12. 12. 2008 20:57

Zdravím,
koupil jsem si tuhle srandu (Panasonic DMC-TZ5) a dnes jsem si všiml jedné věci: když foťák připojím kabelem k počítači a fotky si přetáhnu, tak nejdou z karty vymazat. Počítač napíše něco jako "Disk je chráněn proti přepsání - odstraňte ochranu a opakujte", ale karta zamčená není - přímo ve foťáku se fotky dají mazat normálně... ?! Je to vlastnost, nebo jsem někde něco přehlédl?

Díky za případné reakce
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 12. 2008 21:06

Není nad čtečku :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 12. 12. 2008 21:22

Zkus to tahat něčím jiným - asi to dělá program. Třeba se ti tam k souborům nějak přidal příznak "Jen pro čtení". Když strčíš do foťáku zamknutou kartu a zapneš ho na focení, začne okamžitě ječet - to by sis všiml. :)

Petr1968 má ale pravdu - přenos přímo z foťáku je dost pomalý, kolem 3 MB/s. Se čtečkou a rychlou kartou se dá tahat třeba 16 MB/s.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod TFSi 12. 12. 2008 21:30

Programem to není. Dělá to jak průzkumník ve Windows, tak Dolphin v Linuxu.
No a tahat kartu z foťáku pokaždé když si chci prohlédnout pět fotek co jsem pořídil mi nepřipadá zrovna ideální :/

Ad čtečka - jednu tady mám, jenže ta evidentně odmítá karty SDHC, takže si jí budu muset nadělit k Vánocům :)
Vyměním ojetého pionýra za neojetou pionýrku. Zn.: ojedu sám
TFSi
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 12. 12. 2008 21:54

Mě postihlo to samé, dokonce i se čtečkou- fotky z D80 nešly z karty mazat, nebylo to ani zamčenou kartou, ani soubory pro čtení, ani omezenými právy ve Windows. Karta nešla přes PC ani sformátovat, akorát zapisovat na ni šlo normálně. Ale nijak zvlášť jsem to nezkoumal, stejně jsem 95 procent fotek mazal ve foťáku, tak tam teď mažu všechny.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod martin_jirik 12. 12. 2008 22:05

Není nad kartu, která jde připojit přímo do USB bez čtečky. Používám tuhle: http://www.alza.cz/sandisk-secure-digit ... d93227.htm a je to super. Fotky se dají stáhnout (nebo ukázat) všude, kde je počítač s USB a není nic dalšího potřeba...
Z počítače fotky skutečně mazat nelze - zahlédl jsem to i v manuálu (myslím, že to byla angl. verze). Takže mazat jedině z menu foťáku, nebo přes přímé připojení SD karty k počítači.
A vždycky jim říkám : Neber úplatky, neber úplatky, nebo se z toho zblázníš....

Asus A7V600 Deluxe, AMD Athlon XP 2400+, 2xSATA WD Raptor 74GB 10k, 1GB RAM, WinXP SP3, SonyEricsson K790i, Panasonic Lumix TZ4
martin_jirik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 12. 12. 2008 22:09

Co jsem měl foťáky,tak mazat přímo na kartě z počítače žádný problém.
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 13. 12. 2008 06:27

Mně to u TZ4 potíže nečiní, stahuju Total Commanderem
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod janfran 13. 12. 2008 09:06

Mě se to taky nestalo u žádného jiného foťáku, kromě té D80. Ale včera jsem to zkusil znova a už jsem mohl mazat z PC normálně, takže problém byl nejspíš někde jinde.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod borland 14. 12. 2008 11:28

Vazne uvazujem nad kupou tohto fotaku, avsak velmi ma odraduje problem so zoomom pri videu. Dost je toho popisane v tejto recenzii.

Viete mi povedat, ci aktualizacia softveru odstranuje tento problem?

Zatial som nenasiel ekvivalent k TZ5. Rad by som aspon 10x opticku transfokaciu, ohnisko od 28mm, akumulator (nie tuzkove baterie), a hlavne -> zachovat kompaktne rozmery. Ak niekto mate tip na podobny fotak, dajte vediet. Zatial som nic podobne nenasiel a preto ma mrzi spominany problem so zoomom pri TZ5.

Trochu ma odradza aj kvalita fotiek. Udajne su zasumene napr. v porovnani s Canon Ixus 870 IS, co je zrejme u mna 2. moznost vo vybere, kde vsak musim ozeliet velkost maximalneho zoomu.

Vdaka.
borland
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod xtonda 14. 12. 2008 12:41

Jediné co se TZ5 blíží (tj. ultrazoom se začátkem na 28mm kapesních rozměrů) je Ricoh R10.

http://www.ricohpmmc.com/uk/products/ca ... cation.htm

je ještě o něco menší, má menší rozsah 28-200mm. U nás se tahle značka nedistribuuje, takže je nutno koupit v zahraničí a nechat si to sem poslat nebo koupit u prodejců provádějících šedý dovoz zboží ze zahraničí.
xtonda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků