Canon 450d VS Pentax K200D

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod RodneyM 20. 11. 2008 19:15

Zdravím, už rok mám Canon 300D a myslím že je načase udělat změnu. Už jsem byl 100% rozhodnutý pro Canon 450D, ale dnes jsem objevil Pentax K200D. Dost upřednostňuji značku Canon, ale tento Pentax mi příjde hodně zajímavý. Jaké jsou mezi nimi rozdíly, jaký by jste zvolili Vy? Děkuju
RodneyM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 20. 11. 2008 19:47

K cemu ti je dobre vedet co bych koupil , tys snim prece budes fotit ne ;)??

Doporucuji zajit do obchodu a fotaky si vyzkouset, hodne to pomuze...

Pokud uz mas DSLR Canon , tak knemu mas i naky prislusenstvi, pokud ano co snim budes delat az si koupis Pentax.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomek_K 20. 11. 2008 20:05

Já měl podobné dilema a zvolil jsem K200D v DZ kitu z několika důvodu:
-cena
-vestavěná stabilizace obrazu
-větší hledáček
-podstatně lepší držení a pocitově lepší zpracování Pentaxu (platí i pro setové objektivy)
Výběr i dostupnost příslušenství pro Pentax je v poslední době mnohem lepší, pro mé potřeby dostačující, live view mi (zatím) neschází.
Dnes bych se v této kategorii rozhodoval mezi Pentaxem (K200D/20D) a Nikonem D90, protože než 450D, to už se opravdu vyplatí připlatit si několik tisícovek na D90 (ergonomie, ovládání, hledáček, stavový displej atd.)
Tomek_K
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 20. 11. 2008 20:42

tak když jsi měl(máš) 300D tak k němu asi už něco máš, takže bych asi volil canon

popř 40D
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 20. 11. 2008 20:58

Aj ja by som videl logicekjsiu volbu v podobe 40D,...ale ak mas Canon, tak nie je o com,...
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RodneyM 21. 11. 2008 23:11

Ke Canonu mám právě pouze setový objektiv se kterým chci foťák prodat
RodneyM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ggrand 22. 11. 2008 14:41

RodneyM: takze zacinas na zelene louce, to je urcite vyhodny stav. Jelikoz 450D ma lepsi cip,mensi/skladnejsi telo, lepsi setak(a o ten ti asi jde, jinak bys uz k 300D mel neco jineho), tak bych volil asi znovu Canon.Okem ikdyz si das ty 2 fotaky vedle sebe nepoznas, ktery z nich ma mensi hledacek- Canon ma zvetseni 0,87x a crop 1,6 a Pentax 0,85x s cropem 1,5,coz ve vysledku dela skoro stejnou velikost hledacku. V tvem pripade nevim, co by ti krome mozna lepsi ovladatelnosti(diky vetsi velikosti) mohl prinest Pentax. Pokud jsi zvykly na foceni s Lion aku a neznas foceni s tuskama, tak te ceka zvetseni vahy, koupe dalsi nabijecky, starani se o baterky(nemichat), zabere to vic mista a je s tim slozitejsi manipulace.
ggrand
Návštěvník

Odeslat příspěvekod RodneyM 24. 11. 2008 18:01

K tomu starému 300D jsem si objektiv dosuď nekoupil, protože jsem na něj neměl, ale kdybych si koupil tu 450D, tak k němu bych si časem chtěl koupit nějakej kvalitnější než jenom seťák. Jinak na tužkovky zvyklej jsem, protože jsem měl jeden čas Fuji S5000 na 4x AA. Ale jak to tak vypadá, tak asi přece jenom půjdu do toho Canonu. Ta 40D i Nikon D90 jsou perfektní, ale přece jenom bych to už ze svého studentského kapesného neutáhl :-D
RodneyM
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků