Maly kvalitni kompakt do 4500Kc

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod DevAstor 14. 11. 2008 22:01

je sice skoro za polovicni cenu, ale ma jen 3x zoom - neni to malo, nebude to vadit?
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 14. 11. 2008 22:16

A jak to mám vědět? Copak vím co se s tím bude fotit? Pro mě stačí.Potom tedy Panasonic DMC-LZ8,ale lépe nefotí. Lpěním na AA aku se ochuzuješ o výběr
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DevAstor 14. 11. 2008 22:36

ja na nich nelpim, psal sem to ve svem dotazu :)

pockam par dni jestli jeste nekdo neco nanavrhne a kdyztak teda vemu ten Panasonic DMC-LZ8
i kdyz netusim jakto ze je o litr levnejsi nez ty Canon
Naposledy upravil DevAstor dne 14. 11. 2008 22:39, celkově upraveno 1
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 14. 11. 2008 22:39

Aha.Tak to je něco jiného
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 28. 11. 2008 03:42

Však ho ta chuť na AA baterie přejde, až si to zkusí :mrgreen: Vyfotí 15 fotek a šlus 8-) Mluvím o obyč. nabíjecích bateriích, na které se nelze spoléhnout a jejich samovybíjení dosahuje astronomických hodnot :twisted: Jedině použitelné jsou Eneloop, ale stejně je o 1000% lepší vestavěné akku. Já jsem právě z toho důvodu prodal L12 (výdrž na tužkovky kolem 20 fotek :mrgreen: )
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 28. 11. 2008 07:50

Petr67 píše:Však ho ta chuť na AA baterie přejde, až si to zkusí :mrgreen: Vyfotí 15 fotek a šlus....


no ono jde o to jaky AA, pac na nejaky sunty udelas dvacet fotek ,ale taky jsem jednou v nouzi koupil a dali mi kolem sta fotek ;-) u akumulatoru je vekou vyhodou doba nabijeni..
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr67 28. 11. 2008 11:51

Nemá smysl se trápit s AA bateriemi, které Ti podají pokaždé jiný výkon a těch 20 fotek na dobíjecí 2300 NiMH není sranda, ale fakt. Musel bys používat opravdu kvalitní Eneloop, aby to mělo smysl, s obyč. nab. tužkovkami po týdnu nečinnosti foťák ani nezapneš, nevím, proč si komplikovat život a nekoupit foťák na vlastní akku, jedna rezervní vyjde na 400 (baj očko) a jsi v pohodě :-)
Zkoumat nad tužkovkami nemá absolutně význam, přinášejí jen problémy.
Beyerdynamic DT-1990 PRO 250 Ohm Tesla
Austrian Audio Hi-X60
Onkyo TX-8250
Panasonic Blu-Ray
Dragonfly Red
Petr67
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 28. 11. 2008 12:57

Ono je to tady sice každou chvíli, ale nemůžu si pomoct- podle čeho soudíš, že když tvůj konkrétní foťák a tvoje konkrétní baterky takhle pohořely, že u ostatních to bude to samé? Já jsem za tři roky svého focení mohl posoudit výdrž 5 foťáků na tužkovky (Kodak Z700, Fuji S6500, Canon A720, Nikon L10 a nějaký HP lowend). Každý z nich dokázal minimálně 100 fotek, S6500 300-400. A to na zcela obyčejné dobíjecí Ni-mh s cenou kolem 100kč/kus.
U Kodaku a Fuji jsem musel jednou v nouzi použít obyčejné alkalické baterky "z trafiky"- nejen že se foťáky bez problémů zapnuly, nejen že se nevypnuly po pár fotkách, ale s oběma jsem udělal několik desítek snímků a foťáky ani nehlásily nízký stav- mezitím se mi dobyly ni-hm, takže nevím, na kolik fotek bych to s alkalickými dotáhl.
Často jsem nechal foťák ležet ve skříni týden, nebo i dva, a nikdy se nestalo, že by se po této době nezapnul, nebo vypnul po pár fotkách. K nějakému samovybíjení dojít muselo, ale nikdy nebylo tak velké, abych kvůli tomu zažil nepříjemné překvapení.
Veškerá moje "péče" o baterky spočívá jen v tom, že je před nabitím dám vybít. Nabíjení a vybíjení probíhá po dvojicích, ne po jednotlivých článcích. Přesto mi za ty tři roky odešel jenom jediný článek, což není tak hrozné, 4 jsem za tu dobu ztratil.
Znova opakuju, že tohle všechno se týká obyčejných průměrných tužkovek- eneloopy jsem letos taky koupil, ale při jejich používání v S6500 jsem prakticky nepoznal rozdíl od opovrhovaných GP. Ty měly sice menší výdrž, ale cca 300 fotek je taky dost a za těch 14 dní se rozdíl v samovybíjení taky moc neprojevil, na to by byly potřeba delší období bez focení. K tomu bych ještě dodal, že baterky se opravdu nedělí na božské eneloop a ostatní shity, škála kvality (i ceny) je celkem plynulá.
Osobně mám taky radši li-on, hlavně kvůli pohodlnější manipulaci. Ale s tužkovkama nemám problém a nenechám se kvůli nim omezovat ve výběru. Existují samozřejmě i foťáky, které jsou na baterky náročnější, a horší tužkovky jim nestačí. Ale odsuzovat na základě těchto případů celý systém tužkovek je hloupost.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DevAstor 9. 6. 2009 00:20

Tak nakonec jsme koupili Canon PowerShot SX110 IS kompakt 9Mpix, 10x zoom - černý :) http://interlink.tsbohemia.cz/default.a ... tiid=77241
Toto je můj osobní názor.

    (\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků