Canon 1000D a ostření

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod kelav 21. 10. 2008 21:23

Zkusil bych test znovu s jiným objektivem, jak tu radí i Doodoo. Pokud vyjde úplně stejně, tak jedině vrátit foťák a zkusit jiný.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod naciniak 22. 10. 2008 07:23

Ešte udávam, že je to fotené všetko na focal length 41mm, aperture value f/5, iso 800 cas cca 1/10 s

Ďakujem vám za rady. Bohužiaľ.. iný objektív k dispozícií nemám a čas mi beží. Keď si to tak rátam, vrátiť to musím najneskôr budúci utorok (28. okt). Celkom vážne zvažujem túto možnosť. Vedeli by ste mi odporučiť inú, rovnako dobrú, prípadne lepšiu alternatívu k 450D s objektívom v cene cca 20 tisic? (musí však mať aj live view)

U mňa bolo podmienkou, aby to malo aj live view (pre možnost lepšieho komponovania scény) a nakoniec ho vraciam pre niečo úplne opačné - aký paradox..
naciniak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 07:39

Náhradou za 450D, alespoň co jsem koukal na ostatní výrobce, by mohla být třeba 510/520 od Olympusu, která se dá sehnat okolo 17 tisíc se 2 objektivy. Ty maji live view. Nikon má live view jen u D300 a D3, ale ty se pohybují za hranicí 30 tisíc, u D200 si nejsem jistý. Od Canonu mě napadá jen 40D/50D.
Add. Teď mě napadla ještě A-350 od Sony, ta taky není špatná.
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 07:49

olympusi maju dobre setove objektiv ... takze tam by si mohol bit viacej spokojny s ostrostou ...

este mas sony, pentaxi ;-)

fakt mi nesedi ta neostrost pri ostreni cez lupu na LV, kde by nemal bit problem to zaostrit na 100%
ISO800 cas 1/10 nieje zrovna idealne na testy ostrosti ... to moze skludom bit pohnute od miknutia zrkadielka (ktore pri kontrastnom ostreni nejde) atd ...
Testovacie fotky odporucam robit za dobreho svetla nie v extremoch takze pekne ISO100 clona 6-8 cas 1/100- 1/200 30-40mm ..
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 08:35

Ja jsem kdysi Olympusům moc nevěřil, protože to byly dříve spíš takové komerční low level záležitosti. Ale nedávno jsem si pořídil kompakt 1030SW(hlavně na focení pod vodou) a musím přiznat, že fotky jsou z toho moc pěkné, hlavně díky širokoúhlému objektivu. Rybičky jsou jako živé. :-) A jejich zrcadlovky se dají srovnávat se všemi ostatními. Já bych si nějakou 510/520 taky pořídil, ale dal jsem přednost Canonu, hlavně proto aby mi na to pasovaly objektivy z 300V kinofilmové zrcadlovky.

K tomu live view bych řekl asi tohle. Na kompaktu se mi hodí, protože pod vodou asi budu přes brýle a šnorchl asi těžko něco hledat přes hledáček. Nicméně při většině situací stejně budu zaostřovat přes hledáček. Jednak nezkresluje, je v něm vidět všechno ostře i na přímém slunci a tak nějak obecně mě to přijde praktičtější. Význam live view vidím v tom, když se komponuje statická scéna na trojnožce.

Btw, udělal jsem ty testy na textu a zas nějaký velký rozdíl mezi live view a ostřením přes hledáček nevidím. Odkaz na fotky sem hodím až to dotahám na web.
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 08:39

na olympus existuje redukcia xxx-4/3 ;-) takze ide pouzit priam lubovolne stare skla ... sam pouzivam na e-510 zuika OM a Pentacor bajonet Praktica B. Samozrejme iba na MF atd....
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 08:53

Myslis, ze existuje redukce z Olympusich zuika bajonetu na canon EF bajonet? O tom jsem nevedel, jsem myslel, ze zrovna na Olympus se nic takoveho nedela. Oni musi mit vzdycky neco extra, vzdyt to znas. :-)
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 09:07

Tak tady jsou odkazy na fotky udělané přes hledáček a live view. Jsou v JPG, v RAW formátu samozřejmě vypadají líp, ale zas se mi nechtělo je zbytečně tahat, když má každý tak 10MB.

http://www.ulozisko.sk/94488/IMG_0120.JPG
http://www.ulozisko.sk/94489/IMG_0131.JPG
http://www.ulozisko.sk/94490/IMG_0129.JPG
http://www.ulozisko.sk/94491/IMG_0123.JPG
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod naciniak 22. 10. 2008 09:10

Akurat ho vraciam. Myslite, ze olympus e520 by bol dobra volba? Zvazoval som ho, ale bal som sa, ze rozdiel v kvalite oproti 450d by bol velky. Fotim vela pri slabom svetle, tak potrebujem fotak, co zvlada vysoke iso bez vyrazneho sumu(casto fotim iso 800).

A ak olympus, tak setovy objektiv,alebo sa do tej ceny zmesti telo + lepsie sklo? Pytam sa preto, lebo skusenosti majitelov su urcite lepsie ako kadejake recenzie co som cital.
naciniak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 09:24

No tak ta E-520 by asi měla být dobrá volba. Myslím kvalitu fotek je v ISO 800 možné přežít i na tom mém kompaktu a to už je co říct, protože má jen malý periskopový objektiv zasazený hluboko do těla, uzpůsobený tak aby vydržel všechno i tlak vody. Takže podle mě by se slušnými objektivy, coz Zuiky jsou, neměly být problémy.

Btw, koukal jsi na ty fotky?
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod naciniak 22. 10. 2008 09:29

Na fotky som este nemrkol, kedze som v terene a toto pisem z mobilu. Ked sa dostanem k monitoru, mrknem na to. Canon uz je vrateny, takze teraz na uz caka ta prijemnejsia povinnost. Vybrat nahradu.
naciniak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 09:36

Tak to je opravdu příjemnější povinnost. No u mě naštěstí je problém asi v tom, že s tím foťákem pořádně neumím ještě zacházet a tak mi bude nějakou dobu trvat než si na něj zvyknu.
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 09:40

ked uz som ju dal na internet ... tak toto je napr e-510 na ISO800 263mm (tzv 526mm ekvivalent) f5.6 cas 1/120
http://img137.imageshack.us/img137/6572/baletpd7.jpg

olympusi budu vzdy sumiet viac ako konkurencia ... proste je to s dovodu mensieho senzora atd ...

Ak fotit s olympusom v horsi svetelnostnich podmienkach tak potom potrebujes aspon 14-54 f2.8-3.5 kvoli svetelnosti objektivu ....
telo e-520 zozenies za 13k sk a 14-54 mozno za 8k sk ... tzv cca 21k sk ...
tu dosiahnes lepsie vysledky ako s 450d + setak (sice telo sumi viac ale objektiv je svetelnejsi, kvalitnejsi)

Co sa sumu tyka tak do ISO400 je e-510 bezproblemova na ISO800 uz zacina trochu stracat farby atd uz to nieje uplne ono, ale dasa, nema vyrazni farebny sum takze to nieje zle na male vytlacky.

k tym redukciam, no stare OM zuika ide dat na EF bajonet, nove zuika na 4/3 nie! ... olympus je najlepsi na stare objektivy lebo nema ani problem so zaostrovanim na nekonecno kedže má najmenší odstup medzi senzorom a bajonetom, objektivom tak máš najviac priestoru pre redukciu ;-). Zas na druhej strane využívaš ten objektiv náročnejšie ... (mešie bunky aťd takže musí biť ostrejší)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zvejkus 22. 10. 2008 10:01

irmo, moc pekna fotka, nejakeho vyrazneho sumu jsem si moc nevsimnul.

S temi redukcemi jsem to myslel tak, ze pravdepodobne k mému Canonu 1000D pribude jeste Olympus E-420, tak jsem myslel, jestli existuje redukce, se kterou by sel nasadit EF objektiv na Olympus.

V cechách se prodávají tyto sety s E-520:

ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6
ZUIKO DIGITAL ED 40-150mm 1:4.0-5.6

a

ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5.6
ZUIKO DIGITAL ED 70-300mm 1:4.0-5.6
Naposledy upravil Zvejkus dne 22. 10. 2008 10:14, celkově upraveno 1
Zvejkus
Návštěvník

Odeslat příspěvekod irmo 22. 10. 2008 10:03

to ano :) ale neviem ci aj s AF to si isty niesom urcite aspon s indikaciou AF, ta fotka je po odstranovani sumu v Adobe CS3 a spracovana z RAW (aby bolo jasno ...)

ale osobne uprednostnujem e-520 pred e-420 lepsie sa mi drzi a IS vyuzivam vid foto 500+ mm na 1/120 bez IS nerealne 8-P
irmo
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků