Digitálna zrkadlovka

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ZbynekN 12. 10. 2008 10:15

Optika je u obou stejná, navíc objektiv můžeš vyměnit. Já bych si ale radši dospořil na 1000D s 18-55 is
ZbynekN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod job13bb 12. 10. 2008 10:42

SkyHawkCZ píše:a díval jsi se na jiný značky, např sony A200 je dobrá, nebo pentax K200D

nie nepozeral....lebo som pocul zevraj sony ma nanic optoiku a tym padom su zevraj nekvalitnejsie fotky....ale dik za radu pozrem na ne... Mas so sony aj nejake skusenosti? Je toto sony to co si myslel? http://www.hej.sk/digitalne-foto/obchod ... slr-a200w/
job13bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qaaak 12. 10. 2008 10:44

Ale muzes si taky koupit sony A200 jenom telo a zbyde ti jeste dost na lepsi objektiv..
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 12. 10. 2008 10:54

job13bb píše:
SkyHawkCZ píše:a díval jsi se na jiný značky, např sony A200 je dobrá, nebo pentax K200D

nie nepozeral....lebo som pocul zevraj sony ma nanic optoiku a tym padom su zevraj nekvalitnejsie fotky....ale dik za radu pozrem na ne... Mas so sony aj nejake skusenosti? Je toto sony to co si myslel? http://www.hej.sk/digitalne-foto/obchod ... slr-a200w/

to je ona, tu mám doma, a nekvalitní optika, žádnej setovej objektiv není zázračnej, ale můžeš přece koupit jinej....
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod job13bb 12. 10. 2008 11:03

SkyHawkCZ píše:to je ona, tu mám doma, a nekvalitní optika, žádnej setovej objektiv není zázračnej, ale můžeš přece koupit jinej....

to je pravda...len zas je to otazka penazi...a ty mas setovy objektiv alebo si si kupil novy? ako to foti s tym setovim? popripade by si mi nemohol poslat nejaku tu fotku? ako vyzera :-) mozes mi ju poslat na mail job13bb@gmail.com
job13bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ZbynekN 12. 10. 2008 11:36

job13bb píše:popripade by si mi nemohol poslat nejaku tu fotku? ako vyzera :-)


Tady je recenze na tu A200, máš tam i zkušební fotky
ZbynekN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 12. 10. 2008 11:45

job13bb:

Podivej se na recenze napr. http://www.dpreview.com a zjistis jednu vec ze v kvalite fotek jsou mezi zrcadlovkami minimalni rozdily(jak uz tu bylo uvedeno), takze se spis divej na funkcni vybavu(jake funkce pozadjes?), ergonomii(nejlepe vyzkouset v obchode) a nabidku prislusenstvi/objektivu(s cim do budoucna pocitas?)
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod job13bb 12. 10. 2008 11:54

kromec píše:job13bb:

Podivej se na recenze napr. http://www.dpreview.com a zjistis jednu vec ze v kvalite fotek jsou mezi zrcadlovkami minimalni rozdily, takze se spis divej na funkcni vybavu(jake funkce pozadjes?), ergonomii(nejlepe vyzkouset v obchode) a nabidku prislusenstvi/objektivu(s cim do budoucna pocitas?)

urcite nechcem byt profi fotograf...takze do buducna nemam ziadne plany ...len chcem aby to malo volitelne rezimy, nastavenia clony, uzavierky, kompozicie..atd. co vlastne maju vsetky zrkadlovky...ja len mam obavy ze ked kupim nejaky fotak, tak ze fotky nebudu take kvalitne ako bysom chcel...tak ale ked vravis ze tam niesu velke rozdiely. :-)
job13bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 12. 10. 2008 14:00

já mám seťák, na novej nejsou peníze, a fotí, mno, byl jsem zvyklej na dost šumu už od iso 100, teď fotím na ISO 800 a dá se to

jinak ukázkový fotky si myslím najdeš na internetu
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 12. 10. 2008 16:45

Nejlip udelas kdyz si zajdes do obchodu a fotaky si osahas. Hodne to pomuze pri vyberu...

Pokud si koupis DSLR a "fotky nebudu take kvalitne ako bysom chcel..." tak potom hledej chybu nekde jinde nez ve fotaku ;)
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 12. 10. 2008 17:35

s tím osaháním plně souhlasím, byl jsem na 100% rozhodnutej pro Canon 400D, potom jsem ho vzal do ruky a prostě to nešlo
SkyHawkCZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dr. 12. 10. 2008 17:38

Hello DIGIFuns,

neviem ci som moc narocny O:-) , ale... ked si clovek pozrie ten link na tu A200-ku a otvori si porovnanie RAWu(kde to asi hosi z DPpreview-u priostrili az na akceptovatelne maximum), tak... jedina normalna fotka ide fakt len z tej 1000D-cka :tleskani . Staci pozriet uz len na to prve logo toho CINZANOa, ci co to je... Takze ,co ti poradit ? Nechvalim CANON pretoze sam ho mam. Mam, ale... iba koli moznosti zohnat lacnejsie sklo a redukcie... :!:

Asi si porovnaval 350D s D40... trochu Out Of Space :hm ... DIGI II(ked 1000D je uz DIGI III ako Canon 40D a dnes Canon fici uz na DIGI IV) ale ak ty nebude vadit, ze si kupis historicky(-3 generacie) stroj za cenu takmer fotaku sucastnej generacie(ja by som kludne kupil 350D secondhand za polovicu a radsej hned lepsie sklo, ktore ti zostane nafurt 8-D ), tak s tou 350D budes spokojny...

Ale...

1.) hladaj najlepsiu cenu na tu 1000D(napr. USA ak mas moznost a navadi ti 1 rok zaruka, alebo v Europe Switzerland ma tiez dobre ceny...) a kup tu.

2.) najprv :!: :!: :!: !!!!!!!!!!!! Chod si ho chitit do kameneho obchodu, lebo to je asi najdolezitejsie pre kazdeho z nas... Ci ti padne do ruky ako uliaty... Mne napr. 350D, 400D, 450D, 1000D vadia :pozor . Mal by som pri nich krc v ukazovaku do 10 minut, ale... tebe to vadit nemusi. :potichu
Dr.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod qaaak 12. 10. 2008 18:57

Tak jsem se dival na to porovnani rawu. Pisou tam, ze je to u obou fotaku na defaultni nastaveni. Canon vice doostruje. I skla muzou byt ruzne ostra. Je pravda, ze vsechny zrcadlovky ve stejne kategorii foti prakticky stejne. Dulezite je ovladani, ergonomie a funkce.
U A200 bych vyzdvihl stabilizator v tele, dlouhou vydrz a presny ukazatel stavu baterie a nizkou cenu. Podival bych se dopredu, jaka skla bys chtel kupovat a rozhodoval se i podle toho.
qaaak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod job13bb 12. 10. 2008 19:05

Dr. píše:Hello DIGIFuns,

neviem ci som moc narocny O:-) , ale... ked si clovek pozrie ten link na tu A200-ku a otvori si porovnanie RAWu(kde to asi hosi z DPpreview-u priostrili az na akceptovatelne maximum), tak... jedina normalna fotka ide fakt len z tej 1000D-cka :tleskani . Staci pozriet uz len na to prve logo toho CINZANOa, ci co to je... Takze ,co ti poradit ? Nechvalim CANON pretoze sam ho mam. Mam, ale... iba koli moznosti zohnat lacnejsie sklo a redukcie... :!:

Asi si porovnaval 350D s D40... trochu Out Of Space :hm ... DIGI II(ked 1000D je uz DIGI III ako Canon 40D a dnes Canon fici uz na DIGI IV) ale ak ty nebude vadit, ze si kupis historicky(-3 generacie) stroj za cenu takmer fotaku sucastnej generacie(ja by som kludne kupil 350D secondhand za polovicu a radsej hned lepsie sklo, ktore ti zostane nafurt 8-D ), tak s tou 350D budes spokojny...

Ale...

1.) hladaj najlepsiu cenu na tu 1000D(napr. USA ak mas moznost a navadi ti 1 rok zaruka, alebo v Europe Switzerland ma tiez dobre ceny...) a kup tu.

2.) najprv :!: :!: :!: !!!!!!!!!!!! Chod si ho chitit do kameneho obchodu, lebo to je asi najdolezitejsie pre kazdeho z nas... Ci ti padne do ruky ako uliaty... Mne napr. 350D, 400D, 450D, 1000D vadia :pozor . Mal by som pri nich krc v ukazovaku do 10 minut, ale... tebe to vadit nemusi. :potichu


len vies ked by som si ho objednal dajme tomu z USA a náhodou by som ho potreboval reklamovat, tak to by boli dalsie vydavky a dostal by som sa na tu istu cenu za aku by som kupil ten fotak tu. Ale ak vies nejake dobre zahranicne stranky okrem ebay-u tak mozes napisat...aspon pozrem :-)
job13bb
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod qaaak 12. 10. 2008 19:10

Aha blbe jsem se podival. Dival jsem se na jpeg.
No porovnani z rawu je presnejsi a fotky jsou u 1000d ostrejsi. Kazdopadne bych to pripisoval horsimu minolta objektivu, protoze vyrezy jsou vetsinou z kraje fotky. Porovnejte vyrez s kancelarskyma sponkama (ze stredu). Tyto vyrezy mi prijdou prakticky totozne.
Ale toto laborovani uz se nekterym lidem nelibi :-)
qaaak
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků