GPS+foto

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 21. 8. 2008 07:32

Kupil som si dalsiu hracku :-)) , GPS- tracker (80$ no nekup to xD) ide o zariadenie na 1 AA ckovu bateriu a potom zaznamenava kazdych x-sekund tvoju poziciu a nasledne synchronizacia cez cas s fotkami a zapise GPS data do JPG.

A ted otazky soft k tomu je taky ako je ... proste nic moc. Nez sa pustim do programovania tak by som rad vedel co je natrhu ....

Dodany soft - synchronizacia, albumi offline, export do foto galerii s podporou GPS ako Flicker ci panorama atd, export do standartnych GPS suborov.
Google maps - API-cko, lachke zobrazovanie fotiek na mape, prejdenej streky, simulacia treku atd. (ale iba 2d a iba na google map)

Co mi chyba:
- kalibracia naskenovanej mapy (ala ozi-explor) a zobrazovanie fotiek na nej, nasledne export na web.
- vyhodnotenie tury poriadne (vyskovy profil, ujdena streka, priemerna rychlost bez prestavok atd, proste komplexne statisticke vyhodnotenie trackloggu)

Su niekde na nato softy, mozete poradit nejaky dorby??? (alebo ma cakaju dlhe veceri za pocitacom :oops: )
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 12. 12. 2008 23:30

no to by me take zajimalo - mam v planu nakup tehle blbustky
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 15. 12. 2008 14:47

irmo píše:Co mi chyba:
- kalibracia naskenovanej mapy (ala ozi-explor) a zobrazovanie fotiek na nej, nasledne export na web.
- vyhodnotenie tury poriadne (vyskovy profil, ujdena streka, priemerna rychlost bez prestavok atd, proste komplexne statisticke vyhodnotenie trackloggu)


Mně v tom chybí ještě přímá podpora RAW formátu (konkrétně NEF), abych to nemusel ručně cpát podle map přes Nikon ViewNX :-( Pak by pro mě tahle hračka měla docela smysl. A programovat novou aplikaci se mi fakt nechce - hlavně bych musel nastudovat strukturu NEFů...
Alnath
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 1. 1. 2009 20:22

Alnath píše:
irmo píše:Co mi chyba:
- kalibracia naskenovanej mapy (ala ozi-explor) a zobrazovanie fotiek na nej, nasledne export na web.
- vyhodnotenie tury poriadne (vyskovy profil, ujdena streka, priemerna rychlost bez prestavok atd, proste komplexne statisticke vyhodnotenie trackloggu)


Mně v tom chybí ještě přímá podpora RAW formátu (konkrétně NEF), abych to nemusel ručně cpát podle map přes Nikon ViewNX :-( Pak by pro mě tahle hračka měla docela smysl. A programovat novou aplikaci se mi fakt nechce - hlavně bych musel nastudovat strukturu NEFů...

jo raw ten bych taky potreboval.... fakt to nikdo uz nenapsal?
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xtonda 2. 1. 2009 12:54

Irmo, můžeš sem hodit odkaz nebo přesný název? Rád bych věděl o jaký produkt konkrétně se jedná. O něčem podobném jsem uvažoval, mám sice PDA a BT GPS modul, ale to pro tyto účely není moc praktické
xtonda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 2. 1. 2009 16:40

tady je jeste jedno vlakno i s linkama

viewtopic.php?f=213&t=1046559
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fotobanka.net 5. 1. 2009 11:07

Alnath píše:Mně v tom chybí ještě přímá podpora RAW formátu (konkrétně NEF), abych to nemusel ručně cpát podle map přes Nikon ViewNX :-( Pak by pro mě tahle hračka měla docela smysl. A programovat novou aplikaci se mi fakt nechce - hlavně bych musel nastudovat strukturu NEFů...

Přiřazení souřadnic i přímo k RAWu (pokud jsem správně pochopil otázku) umí tuším třeba Zoner Photo Studio.
Pentax K-5 , Samyang 8mm f/3.5 Fisheye, PENTAX SMC DA 14mm f/2.8 ED [IF], PENTAX SMC DA 17-70 f/4 AL [IF] SDM, PENTAX SMC FA 50mm f/1.7, PENTAX SMC DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM, PENTAX SMC DA* 300 f/4 ED [IF] SDM, manuální mezikroužky, Metz Mecablitz 50 AF-1 digital, SanDisk Extreme 30MB/s 16 GB ...
Fotobanka.net
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alnath 5. 1. 2009 11:14

Fotobanka.net píše:
Alnath píše:Mně v tom chybí ještě přímá podpora RAW formátu (konkrétně NEF), abych to nemusel ručně cpát podle map přes Nikon ViewNX :-( Pak by pro mě tahle hračka měla docela smysl. A programovat novou aplikaci se mi fakt nechce - hlavně bych musel nastudovat strukturu NEFů...

Přiřazení souřadnic i přímo k RAWu (pokud jsem správně pochopil otázku) umí tuším třeba Zoner Photo Studio.


I z dat, která generuje ta GPS jednotka (tracker)??
Alnath
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fotobanka.net 5. 1. 2009 11:22

Alnath píše:I z dat, která generuje ta GPS jednotka (tracker)??

Jasně, já používám GPS QSTARZ BT-1200 ULTRA a funguje to. Akorát se k těm RAW ukládá ještě nějaký soubor .xmp, bez kterého se to nejspíš nezobrazí (souřadnice jsou uloženy patrně jen v něm, nikoli přímo v RAWu), nicméně v ZPS to funguje (jde přiřadit a následně lokalizovat RAW).
Pentax K-5 , Samyang 8mm f/3.5 Fisheye, PENTAX SMC DA 14mm f/2.8 ED [IF], PENTAX SMC DA 17-70 f/4 AL [IF] SDM, PENTAX SMC FA 50mm f/1.7, PENTAX SMC DA* 50-135mm f/2.8 ED (IF) SDM, PENTAX SMC DA* 300 f/4 ED [IF] SDM, manuální mezikroužky, Metz Mecablitz 50 AF-1 digital, SanDisk Extreme 30MB/s 16 GB ...
Fotobanka.net
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 5. 1. 2009 12:52

ved to, je to uplne nanic ..... je to extra subor a funguje to iba s ZPS .... takze ak chcem spracovat RAW do JPG v Adobe tak to stratis ...
To uz mozem rovno odlozit celi tracklog ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Alnath 5. 1. 2009 13:31

irmo píše:ved to, je to uplne nanic ..... je to extra subor a funguje to iba s ZPS .... takze ak chcem spracovat RAW do JPG v Adobe tak to stratis ...
To uz mozem rovno odlozit celi tracklog ;-)


Jo jo, přesně tohle jsem teď chtěl taky napsat... Potřeboval bych ty informace přímo do exifu toho RAW, jinak mi je to k ničemu - RAW zpracovávám jiným programem než ZPS. No nic, až mě to někdy bude hodně trápit, napíšu si holt vlastní soft :-(
Alnath
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pavel.tenista 13. 3. 2009 20:31

tak co ? uz je nejaky reseni ohledne tech rawu?
Caonon 400D, Canon 16-35 f2,8L, Canon 70-200 f4L, Canon 50 f1,8.... Teď jěště vědět, jak s tím zacházet...
pavel.tenista
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků