problémy s SD kartama

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod ypres.bass 5. 7. 2008 13:34

tak se mi to stalo zase,

při přehrávání z karty do PC mi to začalo zase hlásit jestli to má přepsat soubor se stejným jménem(který v kompu nebyl), tak jsem dal přeskočit a to co dycky zbytek to nahrálo, ale posledních cca 15-20 fotek jednoduše zmizelo(naštěstí to nebyly žádné důležité, ale prostě se mi z karty při přehrývání ztrácejí fotky(a navíc mi ta karta vyhazuje dvě navzájem propletené struktury) (2GB iPQ)
tak jsem si koupil druhou kartu 4GB SanDisk a komp mi ji nechce přečíst přes nic jiného než přes USB čtečku, takže čtečku v noťasu mám zbytečnou. a foťák s ní pracuje děsně pomalu

máte někdo podobné zkušenosti nebo ještě lépe radu co s tím?
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 5. 7. 2008 16:10

formátoval jsi tu kartu? známej dal špatně xD kartu a pak začala "blbnout", čtečka v noťasu ji taky nechtěla najdřív přečíst a po pár pokusech se chytla... takže zkus zformátovat, třeba to pomůže... ale neformátuj ve foťáku, ale ve win
Tarwas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Matry 5. 7. 2008 16:56

Mě to dělá taky tahám to přes foťák.Čtečka v notýsku mi to taky nepřečte (teda jen tu novou 4GB)a zajímalo by mě jak jí naformátovat když jí počítač vubec neobjeví?
Matry
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tarwas 5. 7. 2008 17:14

tak mu ji najde čtečka přes usb, tak asi tak ;)
Tarwas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ypres.bass 5. 7. 2008 17:50

přes čtečku jsem to naformátoval, a žádná změna (ale ta čtečka je super, karta v ní jde zavřít a celé to pak funguje jako fleška)
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus141 6. 7. 2008 12:17

karta ide pomaly... Aku ma rychlost? ja som do 2gb karty vrazil 1200 Sk len aby som mal istotu ze bude rychla... a to teda aj je... na kartach sa to zvykne oznacovat ako 50x, 60x, 80x, 100x atd... cim vyssie je to cislo, tym je karta rychlejsia... a vacsinou aj drahsia, hoci sa moze stat, ze rovnako rychla karta napr 60x, bude od jedneho vyrobcu stat 300Sk a od druheho 800Sk... pokial to chcete len na prenasanie suborov, je to jedno, ale ak to chcete do fotaku (hlavne pre zrkadlovku), jednoznacne sa na tom neoplati setrit... s cenou ide dolu aj kvalita, co sa potom prejavi neschopnostou precitania v niektorych zariadeniach, "stracanim" fotiek ale aj rychlostou, ktora nezodpoveda uvedenej... a este moze byt aj to, ze citacka v ntb ma obmedzenie, ze cita iba do 2gb (je to uplne bezny jav, a nesuvisi s tym, aky novy je)... je to sice zbytocna otrava... ale radsej si kupim 3 karty o velkosti 2gb kazdu za 1200 Sk ako jednu 4gb za 1500 sk... takze nesetrit ;-)
matus141
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kelav 6. 7. 2008 13:01

Mám podobnou zkušenost, dokonce s 2GB CF kartou Sandisk Ultra III. Naštěstí jsem si nechal paragon, chytnul jsem špatnou kartu. Byla mi vyměněná za jiný kus. Nová šlapala v mém bývalém D70 spolehlivě.

Kamarád měl se svou CF kartou podobné problémy, některé fotky nešly přehrát na disk počítače. Karta nakonec úplně klekla.

Myslím, že je to spíš o kusu. Podle mě se tyhle média bouchají bez jakékoliv výstupní kontroly. Vyrábí se na kvantitu a ne kvalitu. Selekce je až u zákazníka. Podle mě si chytnul jen špatný kousek.
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 9. 7. 2008 18:08

ypres.bass píše:tak jsem si koupil druhou kartu 4GB SanDisk a komp mi ji nechce přečíst přes nic jiného než přes USB čtečku

IMHO to bude problém čtečky v NTB, která zřejmě nepodporuje SDHC karty, ale pouze klasické SD (tedy max. do kapacity 2GB).

ypres.bass píše:foťák s ní pracuje děsně pomalu

Je to Blue Line, Ultra II nebo Extreme III?
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 9. 7. 2008 19:33

ypres.bass : skúšal si použiť záchranársky SW na obnovu dát? Ak by ten dokázal nájsť fotky, tak sa nikde " nestratili ".
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ypres.bass 9. 7. 2008 21:31

Drak: nemá to žádné nápisy jenom SanDiska a 4GB, tak že to bude asi ta Blue line
TA: to ani nevím jak se dělá
www.stanislavkolarik.cz
ypres.bass
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lochnesko 10. 7. 2008 13:54

napr môj nikon D50 tiež nebere SDHC... idem si teraz kúpiť kartu a dopočul som sa, že nekvalitné karty/značky dosť vybíjajú baterku čo je na tom pravda?
Canon 20D,C 18-55 IS,C 100-300 USM, Canon 50mm Velbon , Lowepro, Sandisc, Carl Zeiss M42,
lochnesko
Návštěvník

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 7. 2008 19:06

ypres.bass píše:nemá to žádné nápisy


ObrázekObrázekObrázek

Modré jsou nejpomalejší (tuším 5MB/s), Ultra II 9MB/s a Extreme III 20MB/s. Takže tolik k rychlosti.

Co se týče nenačtení karty ve čtečce (jak už jsem psal výše), ověřte jestli podporuje SDHC.

ypres.bass píše:to ani nevím jak se dělá

Jsou na to speciální SW - např. Recuva (freeware), pro fotky mám asi nejlepší zkušenost s Digital Photo Recovery - ten však není zdarma. Ale podobných SW existuje spousta, takže Google určitě pomůže, když se ho správně zeptáte.
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 7. 2008 19:10

lochnesko: netuším, jestli mohou neznačkové karty víc vybíjet akumulátor (slyším o tom prvně) - něco jiného je to u zařízení s vestavěnou pamětí, kde při používání externích paměťových médií může značně klesnout výdrž akumulátoru (prakticky na polovinu), u foťáků IMHO rozdíl v tomto ohledu nebude žádný. Ale zcela určitě nejsou tak rychlé a spolehlivé jako ty značkové. Navíc tam jsou v dnešní době minimální cenové rozdíly (pokud se na to nekoukám v procentech, ale v korunách).

Také bych se zkusil poohlédnout u Nikonu, jestli kompatibilitu s SDHC neřeší nějaký novější firmware...
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petr1968 10. 7. 2008 19:11

Natáčel jsem video na kartu s rychlostí 1,5 MB a šlo to.Moc se to tady řeší :D :D
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TA 11. 7. 2008 11:13

ypress.bass : nič zložité, sú programy, ktoré dokážu na karte ( alebo HDD ) vyhľadávať vymazané súbory. Jednoducho v tom-ktorom programe ( napr. na slunecnice.cz alebo stahuj.cz ich je kopa ) zadáš, kde má program hľadať súbory a on ich po určitej dob nájde. Samozrejme, 100-percentnú úspešnosť asi nedosiahneš, veľa záleží od toho, či po vymazaní sa na kartu opäť niečo zapisovalo, ak áno, úspešnosť dosť klesá.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků