Který objektiv z těchto tří?

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 10. 7. 2008 17:10

Poradíte pls který z těchto objektivů by byl nejrozumnější?

Sigma 18-50/2,8 EX DC Macro
Tamron SP AF 17-50/2,8 XR Di II
Canon EF-S 17-85/4-5,6 USM IS

chtěl bych (v rámci možností) rychlý objektiv s ostrou kresbou. Budu fotit sport (hlavně motosport), krajinky a architekturu.

Nebo poraďte nějaký podobný, v přibližně stejné cenové relaci

Díky moc :-)
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod player 10. 7. 2008 18:45

Tamron ma dle recenzi ve verzi pro canon ne moc rychle ostreni, sigma je v tomhle o neco malo lepsi, na druhou stranu je tamron opticky nejpovedenejsi ze vsech tri.Nerychlejsi ostreni ma canon 17-85.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
player
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 10. 7. 2008 18:52

Nepíšete na jakém těle, nicméně používám Tamron 17-50/2.8 na Nikonu D80 a jsem s ním co se kvality týče maximálně spokojený (vzhledem k ceně). Při focení sportu a rychlých scén vůbec bych osobně uvítal spíš něco s ultrasonickými ostřícími motorky - ze sportů fotím mimo jiné různé závody kol (slope-style, sjezdy) a taky trial (moto) a moje zkušenost je taková, že když to jde, tak radši fotím se Sigmou 70-200/2.8 HSM, která ultrasonické ostření má, fotím na AF-C (kontinuální ostření) a bez problémů stíhá doostřovat i během pohybu jezdce (který je třeba zrovna v případě trialu docela fofr - skok na překážku). Pokud fotím s Tamronem, většinou si prostě předostřím ručně na místo, ve kterém jezdce chci vyfotit, pak s ním až k tomu místu jedu a když tam je tak mačkám spoušť - samozřejmě technik je spousta, ale rozdíl oproti objektivům s ultrasonickým ostřením je v rychlosti ostření značný. V případě krajinek a architektury je to fuk, ale u rychlých scén je to výhoda. Ale je to jenom o tom, jak jste náročný... Když si člověk na rychlé ostření zvykne, trošku ho to pak mrzí... Samozřejmě je to v mém případě dáno i výkonností ostřícího motorku těla D80, jiná těla mohou mít výkonnější motorky a ostří tedy rychleji, v případě jiných značek to může být úplně jinak - ať napíšou svoji zkušenost majitelé jiných značek... :-)

Po stránce kvality je ten Tamron dost dobrý (ale je třeba počítat s jistou kusovou odlišností). Ideální by spíš bylo si zajít do nějakého fotoobchodu a objektivy si vyzkoušet přímo na Vašem fotoaparátu... ;-)

EDIT: A než jsem to sesmolil, tak mě player předběhl... :-)
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 10. 7. 2008 20:45

jo, pardon, na to jsem zapoměl - tělo Canon EOS 400D
z těch sportů hlavně rally, jinak více ty krajiny a architekturu ale tam je rychlost ostření nepodstatná.

zatím sem si musel vystačit se seťákem EF-S 18-55 ale přestává mi stačit, chci od fotek víc
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kelav 10. 7. 2008 21:33

Podle mě na rally jsou všechny objektivy krátké. Pravda je, že záleží, kam se postavíte. Já zase fotím čas od času na stránky do galerie fotbal malých špuntů. Kdysi jsem měl Sigmu 24-60mm. Fotky vycházely asi takto - zelený trávník, zelený trávník, uprostřed maličká postavička. Myslím, že to samé by platilo pro to rally. Nyní fotím obyčejným kitovým Nikkorem 55-200mm (nároky na fotky nejsou veliké) a co se týče přiblížení, jsem konečně spokojen. Hráče mám hezky na celou výšku snímku. A to špunti hrajou jen na 1/2 hřiště. Kdyby běhali na celým fotbalovým hřišti, tak ani těch 200mm nestačí.

Bohužel co se objektivů na Canon týče, bohužel radit nemohu, vlastním Nikon.

Pro názornost jsem dávám odkazy na fotky. Podotykam, že Simga byla z výroby špatná. Proto takový bláto :-)

Sigma 24-60mm /výřez/:
Obrázek

Nikkor 55-200mm:
Obrázek
www.fotovalek.cz
kelav
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 11. 7. 2008 05:27

no, zatím chci pořídit nějaký základ, na delší sklo se snad zmůžu později
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 11. 7. 2008 07:23

Podívej se na testy těchto objektivů sem http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/179-canon-ef-s-17-85mm-f4-56-usm-is-test-report--review a sem http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/314-sigma-af-18-50mm-f28-ex-dc-aspherical-if-test-report--review jedna je také zde http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/289-tamron-af-17-50mm-f28-sp-xr-di-ii-ld-aspherical-if-canon-test-report--review
Fotil sem s Canonem 17-85 a moc mě to sklo neuchvátilo. Co takhle Sigma 17-70, pokud požaduješ delší rozsah? Test je zde http://www.photozone.de/Reviews/Canon%20EOS%20Lens%20Tests/45-canon-eos-aps-c/312-sigma-af-17-70mm-f28-45-dc-macro-test-report--review Jinak bych volil Tamron. Jěště poznámka, objektivy thirdparty výrobců občas trpí nesprávným zaostřováním, lze to však zkorigovat v servisu. No a nakonec, některé testy se týkají starších verzí objektivů. :nenapadne
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 11. 7. 2008 12:48

díky :) o problémech s BF jsem četl, pokusil bych se v obchodě vybrat nějaký kus bez nějaké vady :)

s tím rozsahem je to čim víc tím líp, ale je mi jasný, že optika je kvalitnější na menším rozsahu. Na tu Sigmu se ještě kouknu, docela jí chválej :)
ale jsem zmatenej, někde jsem čet, že se při ostření neotáčí přední člen a jinde jsem se zase dočet, že se otáčí. Tak nevím co je pravda
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cabannos 11. 7. 2008 16:01

Přední člen se u Sigmy 17-70 neotačí, jak uvádí výrobce http://www.sigmaphoto.com/lenses/lenses_all_details.asp?id=3327&navigator=6 IF - Inner focusing system - vnitřní systém ostření -> přední člen nerotuje. Šťastnou ruku při výběru. ;-]
Fotím, tedy jsem.
cabannos
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 11. 7. 2008 21:59

díky moc, asi nakonec přecejen půjdu do te 17-70 :) koukal jsem na ty testy a u sigmy 17-50 vychází dost zle chromatická aberace
17-70 sice zas vinetuje, ale to neni nic co by neslo doladit :)

jeste jednou moc diky
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 12. 7. 2008 19:10

Kedze si Canonista, tak lacne sklo na sport s dostatocnou rychlostou je Canon 70-200mm f4L USM, bojim sa ale, ze ta 400D sklame presnostou AF pri sporte, ja som ho skoro zahodil po mesiaci fotenia, ale mozno to bolo sposobene mojou nesikovnostou:D:D:D upgradom z 18-55 na sklo napr. 17-70 neziskas nic kvalitne pre sport, ak nepotrebujes troska ostrejsi obraz, tak su to vyhodene peniaze, lebo setak /hups, objektiv podobnej ohniskovej vzdialenosti/ je na sport /az na par vynimiek/ nepouzitelny, to radsej fot krajinky s 18-55 do RAWu, kde sa da dostat z neho vyssia kvalita /pomocou Canon DPP sa da lahko zrusit aberacia, skreslenie a pod./.... takze pre sport radsej 70-200 f4.... a na krajinky s rezervou staci aj 18-55 do RAWu
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 12. 7. 2008 21:59

když už jsme narazili na tu 70-200mm jak vychazí v porovnaní se Sigmou 17-200mm? Je za podobnou cenu (Sigma asi o 2k dražší)
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 13. 7. 2008 13:02

Sigma 70-200 f2,8 vs Canon 70-200 f4? Prve rozdiely su vo farbe a rozmeroch, Sigma je podstatne vacsia, vazi asi o 600g !viacej ako Canon, je cierna, Canon zasa biely(co je podla mna lepsie, aj ked mnohy si myslia opak), Canon ma horsiu svetelnost f4, f2,8 u Sigmy sa vzdy zijde, k EOS 400D je Sigma nevhodna pre jej rozmery a hmotnost, dost z toho bolia ruky, lebo vaha je prilis na objektive /vl. skusenost/, ak by si ju kupil, tak urcite aj s BG k EOS 400D....
Canon je vodeodolny, Sigma nie, ale tebe je to asi jedno,.....
Test Canonu: http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... rt--review
Sigma: http://www.photozone.de/Reviews/Canon%2 ... rt--review
Test Canonu v cestine: http://www.digineff.cz/art/jakejeto/080 ... 0_200.html
Test Sigmy v cestine: http://www.fotoaparat.cz/article/10603/2
Oba objektivy su na sport vyrazne lepsie, nez tie tri skla, co chces vymenit za setak, ale na siroke zabery v krajinke by si musel pouzivat nadalej setak.
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod romanzl 13. 7. 2008 14:45

mám sigmu 70-200 kterou používám na canonu 400 D a jsem maximálně spokojen.je pravda že je těžší ale dá se to zvládnout. fotím sport ale i všeobecné foto.
Canon EOS 1D Mark IV; Canon Speedlite 580 EX II, 430 EX; Canon 70-200 f2.8 L; Canon 300 f2,8 L; Canon 17-40 f4 L
romanzl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Zbyněk Vašek 13. 7. 2008 18:04

no vypada to ze sigma ma mirne navrch :)
Zbyněk Vašek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků