koncert

Fotografové radí fotografům: kompozice, použití filtrů, příklady

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milday 10. 3. 2008 00:18

elho_cid píše:... celkově mi připadá, že spousta lidí má drahou techniku úplně zbytečně, poněvadž jí neumí využít.n/quote]


Snobismus byl a bude. Teď frčí DSLR, tak ji musím mít taky - ať všichni vidí, že na to mám. Moc bych za to nedal, že dotyčný před dvěma roky takhle fotil kapelu Ixusem (sice ještě z hlediště, ale taky s bleskem) :-D

Jsou i tací, co si koupí tělo a tele za 100K a ptají se co za stativ k tomu ;-)
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 10. 3. 2008 09:19

Martin M píše:Ahoj mám dotaz,myslíte,že pujde fotit koncert se zakladníma setovýma objektivama,jedná se o fotoaparát nikon D40 a objektivy:55-200mm f/4-5.6G ED AF-S DX Zoom-Nikkor a 18-55 f/3.5-5.6GII AF-S DX Zoom-Nikkor ,díko/quote]
Půjde. Ideální výbava to není (zejména to tele) ale půjde to a daj se udělat pěkný fotky. Taky záleží, jak to bude svícený. Pokud na D40 nemáš bodový měření, budeš muset víc kontrolovat expozici vždy po fotce (chimping) ale půjde to taky. Osobně na koncertech, pokud teda nejsou svícený úplně šíleně, stejně nejvíc používám manuální nastavení expozice a to bodový měření mi jen umožní se dostat na tu správnou hodnotu dřív. Jinak dokud jsem ho neměl, řešil jsem to taky občas tak, že jsem prostě někoho s lepším foťákem požádal, aby mi bodově změřil obličej toho nejvíc nasvícenýho člověka na pódiu.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 8j-j8 8. 5. 2008 22:24

přesně jak řek KubaPa, fotím jenom na manuál, nemá smysl fotit na nic jinýho, tyhle podmínky jsou tak extrémní, že každá fotka vyjde jinak, takže na začátku udělám několik fotek, a pak už jenom dělám změny víceméně o jeden nebo dva stupně nahoru nebo dolů , je to jen o zvyku.
jinak iso jsem měl se seťákem na maximum, abych se dostal na časy 1/125 - 1/60, na dleší bych si netroufal, na displeji to možná neni vidět, ale pak na počítači to naštve.
se seťákem je to v podstatě čekání na světlo...
8j-j8
Návštěvník

Odeslat příspěvekod B2lik 8. 7. 2008 15:52

jestli se muzu pripojit do diskuze .. taky fotim "sem tam konzert" ... a kdys to neni v cervenem duchu je to parada .. zatim to strilim padesatkou a ne vsechno je idealni (citim potrebu si zoomnout) ale oto to je zajimave ze cekas na ten spravnej okamzik ... s tema casama souhlasim .. iso nastavit tak aby bylo na pc koukatelne ..(max v ramci moznosti daneho fotaku) .. take nejradsi fotim bez blesku ... (pokud je koncert dobre nasvicen ani neni duvod) ale obcas protisvetlo take neni k zahozeni ..(ale na vetsine akci) je blesk zakazan ..a dost prisne si to hlidaj ... rada od me malickosti zni cekat a cekat .(jak jiz tu zminili) ....
Canon EOS 400D , Metz - 58 - AF-1 Digital, Canon 50mm F1.8 + 2x1GB 133x speed
B2lik
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků