polarizační filtr - Hama/Kenko/Dorr

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod honzinulanek 20. 6. 2008 14:56

Dobra, objednal jsem ten levnejsi, po lete dam vedet :-) Hlavne mi dneska pristal na stul blesk SB-800, neni nad to mit zname v USA co jezdi obcas do CR :-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 20. 6. 2008 17:14

irmo píše:ak sa nemylim tak prave ten lacnejsi je linearny PL a nasledne depolarizovane a ten druhy je skutocny Circular Polarizacny filter .... ale istej si niesom chcelo by to pozret specifikaciu obydvoch.

A ci ti to stoji zato, hmm neviem ucinok budu mat podlamna +- rovnaky velky rozdiel tam nebude, ale s druhym budes mat istejsie AF, Auto expoziciu, mensiu stratu svetla a bude tensi lachsi. Antireflexne vrstvy budu mat asi zase rovnake.


oba jsou cirkulární..
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krizon4 22. 6. 2008 09:58

Zminovany laciny Hoya CPL nema coating - kategoricky nedoporucuji. Obecne na eBay je kupodivu problem sehnat "sedive" Hoya CPL filtry, i kdyz se vyrabi. Daji se koupit pouze "modre" a "zelene", oboji bez coatingu, a pak "Pro1" ktere jsou super, navic jenom 5mm tluste, ale pomerne drahe. Z kategorie "levny a kvalitni CPL s coatingem na eBay" doporucuji jednoznacne Marumi DHG
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KptBobr 22. 6. 2008 13:10

Objednaval jsem dnes z HongKongu via eBay.co.uk 2 filtry od Hoya, a to Pro1 Digital Circular CPL C-PL a Pro1 Pro 1 Digital UV DMC, oba v 72mm. Je to uzasne, cena je na cca 30%, nez jsou nejlevnejsi CZ on-line shopy, a to i s dopravou. Jsem zvedavy, jak to sem dlouho pujde, zatim mam zkusenosti s objednavanim v USA, Australii a Nemecku, vzdy to bylo relativne rychle.
Diky za tu informaci o HongKongu, to je dilo :-)
KptBobr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honzinulanek 22. 6. 2008 16:00

Mne jeden filtr z Hong Kongu prisel behem ctyr pracovnich dni, baterka z HK sla deset dni. Mam ted objednany polarizak z UK tak jsem zvedav kdy se objevi doma...Ceny jsou vazne skvele, oproti ceskym obchodnikum. Globalizace je mrcha :-)
honzinulanek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 25. 6. 2008 19:28

krizon4 píše:Zminovany laciny Hoya CPL nema coating - kategoricky nedoporucuji. Obecne na eBay je kupodivu problem sehnat "sedive" Hoya CPL filtry, i kdyz se vyrabi. Daji se koupit pouze "modre" a "zelene", oboji bez coatingu, a pak "Pro1" ktere jsou super, navic jenom 5mm tluste, ale pomerne drahe. Z kategorie "levny a kvalitni CPL s coatingem na eBay" doporucuji jednoznacne Marumi DHG


tak teď jsi mi zase nasadil brouka do hlavy.. :-D
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Maročan 26. 6. 2008 09:30

Osobně bych na filtru také nešetřil. Mam Olympus E-410, jehož setový objektiv kreslí jako břitva i při vypnutém doostřování. Koupil jsem si hodně kvalitní B+W CPL MRC a lehký úbytek ostrosti je znát (efekt polarizace je hodně výrazný), nicméně to není problém doostřit. Nedovedu si pak představit, co by s obrazem udělalo nějaké "dno od pivní láhve"!?

Filtr jsem objednával v Žitavě, kde mě vyšel na oproti českým krámům levněji zhruba o 500Kč. Dodaný byl asi za 5 dní.

Zkuste mrknout, jestli ten Váš také není o pěkných pár stovek levnější!!?
http://www.megafoto.cz/index.php?seo_ca ... =2a&page=1
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mr.X_ 26. 6. 2008 19:44

..koukam, že levnější jak na eBay neni.. :hm
Mr.X_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod KptBobr 2. 7. 2008 11:34

Tak včera mě až do dveří doručili balíček z HongKongu s vynikajícími filtry Hoya Pro1 Digital Circular CPL C-PL + Hoya Pro1 Pro 1 Digital UV DMC, oba v 72mm, od objednání pres eBay az do doruceni to bylo 7 prac. dni, cena cca 1.780,- Kc vc. DPH, komplet (clo zadne, ackoliv to celnici v Praze otevirali). Cena je uzasna !
Vi nekdo, kolik tyto filtry stoji u nas v Evrope (!) ?
Uvazuji, ze se takto jeste dovybavim nejakym rozumnym telezoomem pro EOS400D a orig. dalk. ovladanim, ktere jsem na Ebay HK take jiz nasel.
KptBobr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod irmo 2. 7. 2008 15:06

plati nepisane pravidlo cim vacsi objektiv tim vacsia sanca na preclenie :hmm:

ale podlamna s hongoku nedotiahnes objektiv bez preclenia to je uz ina kava ako filter .... (stale to bude lacnejsie ...).

Dialkove ovladanie to uz by malo ist vpohode
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 4. 7. 2008 00:34

ja si koupil dalkove ovladani (byt ne original) za zavratnych $ 0.99 :) Plus nejake postovne, ale celkem vyslo do dvou stovek Kč :)
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DavesMan 4. 7. 2008 07:44

Dálka je ok, bral jsem v přepočtu za 2,2 litru TC-80N3 a v pohodě bez cla. Ale s objektivem nepočítej, leda by na krabici napsali cenu 30$. Jenže když se pak balík ztratí, jsi v kelu, proto to žádný rozumný prodejce neudělá. Já si nechal poslat 17-85, označeno za 350$ a clo + DPH vyšlo na 1800.
Canon EOS 5D Mark II, Canon EOS 7D, EF 17-40mm f/4 L USM, EF 50mm f/1.8 II, EF-S 60mm f/2.8 USM Macro, Sigma 70-300mm APO DG Macro, Canon Speedlite 580EX II, Nikon CoolPix S51
DavesMan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krizon4 4. 7. 2008 10:14

Mr.X_ píše:tak teď jsi mi zase nasadil brouka do hlavy.. :-D


Tady neni treba nasazovat brouka do hlavy - Hoya ma pomerne jasne znaceni filtru podle barev. Modre a zelene jsou bez coatingu, jedny vyrabene v japonsku, druhe na filipinach, oboji laciny smejd pro amatery, kteri nevi co kupuji a za pul roku to zjisti a jdou koupit poradny filtr. Sedive maji klasicky trojvrstvy coating. Pro1 maji 12vrstvy coating. Mezitim se potuluji rarity jako cerne a cervene, ktere maji slim obroucku, ale nemaji MC a podobne... nad nima vesmes nema moc cenu uvazovat.

Kazdopadne plati pravidlo vzdycky se zajimat o kvalitu antireflexnich vrstev, a to jak u CPL tak u UV filtru - je to to nejdulezitejsi. Kvalita skla je vesmes stejna, polarizuje to stejne, ale levne filtry bez antireflexu udelaji ze sebemensiho protisvetla kaleidoskop a pak je vazne lepsi radsi fotit bez filtru.
krizon4
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kromec 4. 7. 2008 11:20

ale levne filtry bez antireflexu udelaji ze sebemensiho protisvetla kaleidoskop a pak je vazne lepsi radsi fotit bez filtru.


Otazkou je , proc pouzivat CPL v protisvetle ;) kdyz v teto poloze nema na oblohu takrka zadny ucinek.
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krizon4 4. 7. 2008 18:48

kromec píše:Otazkou je , proc pouzivat CPL v protisvetle ;) kdyz v teto poloze nema na oblohu takrka zadny ucinek.

Hmmm, to myslis vazne takovouhle otazku ????? CPL se nepouziva jenom na oblohu, ale typicky treba na vodu, a tam je slunce v protisvetle zcela bezne.
krizon4
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků