"Tuze" jdouci transfokator (zoom) u 28-135 IS

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 20. 6. 2008 11:28

ked ho predava tak je v pohode ked ho kupuje je rozbyty ;-), vsetko je to otazka pohladu.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 20. 6. 2008 12:38

milday píše:Asi mistr převleků :-D ... a pak si od něj kupte objektiv!


Tohle zdvojeni prislo s prechodem na superforum - nekde mam prihlasene tohle nekde s _

Nikdy jsem netvrdil ze objektiv je rozbity, ci poskozeny.
Pouze jsem zadal o radu, jak zlepsit funkcni zoomu.
Jedine s cim je problem - kdyz nastavim treba 50mm ohnisko, tak proste nemuzu prezoomovat na 51.

Asi jsem spatne specifikoval problem, zoomovat normalne jde, akorat malickem ten prstenec proste neotocite, je potreba ho chytit dvema prsty.
Mel jsem EF 20-35, EF 24-85 tedka mam 17-40 - u vsech lze/slo zoomovat jednim prstem bez problemu ;-) O to jde, ze ten zoom jde ztuha, ne ze je poskozeny rozbity ci nefunkcni ... chapete?? Kdyby byl poskozeny tak v nem skripe, praska atp. Jde jenom ztuha, vyschlo mazivo - v AWH by mi sdeleno to same - staci promazani grafitem a hotovo.
Nevim proc si vsichni myslite ze objektiv je nejak poskozeny nebo rozbity. Kdyz Vam v aute dojde olej tak ho taky neprodate jako rozbite nebo snad ano?

Jinak k tem Vasim jizlivym poznamkam - rozhodne bych na tuto VLASTNOST objektivu pri prodeji upozornil. Nemam za potrebi nekoho natahovat nebo okradat.
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 20. 6. 2008 13:53

:-) dobrá, tak mír - Tvoje poslední věta mne uklidnila. Stejně si ale ještě jednou musím rejpnout: auto jsem vždy prodával s dolitým olejem ;-)
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy Ivan 20. 6. 2008 14:46

Ja zase koupil auto temer bez oleje :-D

No ale co tak se vratit zpatky k tematu, je nejaky zpusob jak do objektivu "dolit olej" svepomoci ?? :-)
Zatim sem tu nasel dva max. tri prispevky opravdu k veci :-D
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milday 20. 6. 2008 15:24

Svépomocí snad ano, ale hrdlo pro dolévání oleje jsem u žádného svého zoomu nenašel - takže jedině rozebrat. A to jsem se krom pevné "éčkové" (nikonní) padesátky ještě u žádného jiného objektivu neodvážil :hm
milday
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Crazy_Ivan 20. 6. 2008 16:05

Kamarad tedka rozebral nikkora 18-70 ... cosy mu z toho zustalo jak to slozil, ale funguje :-B
No zaptam se ho na postup :-)
R09 - Zkáza megapixelů
Crazy_Ivan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod beat 21. 6. 2008 09:46

Crazy Ivan píše:Jedine s cim je problem - kdyz nastavim treba 50mm ohnisko, tak proste nemuzu prezoomovat na 51
Tohle mi dělá od novoty a beru to jako vlastnost. Prostě mi to "přeskočí" až na 52. Takže jak vidíš, není to vlastnost jen tvého, jestli ti to pomůže :mrgreen:
EDIT: 10-20 má naprosto plynulý chod(takže jsem i zhýčkaný), a přesto mi to "cukání" u 28-135 nevadí :-)
beat
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků