vrčení VR u Nikkor AF-S VR 70-200 F2,8G

Diskuze o objektivech, filtrech a předsádkách

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Tomas TB 10. 6. 2008 09:35

Na D300 jsem nacvakl nový AF-S VR 70-200 F2,8G. jeden den byl klid, ale nyní slyším slabé vrčení při zapnutém VR. Vrčení je slyšet od namáčknutí spouště do expozice.

Jedná se o závadu?

Děkuji a přeji hezký den,
Tomas
Tomas TB
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zipiik 10. 6. 2008 10:19

myslim, ze je to normalni, z meho 18-200 VR se pri aktivni VR taky ozyva slaby zvuk...VR je mechanika, tak asi nejaky lomoz vydavat bude :)
zipiik
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fojťan 10. 6. 2008 14:36

me stabilizace taky vrci, ale prilis mi to nevadi, protoze jsem ji jeste nikdy krome testovaciho ucelu nepouzil.
learnin' to fly
Fojťan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod roobeed 10. 6. 2008 15:40

.... i můj objektiv 55-200 VR slabě vrčí, ale asi je to normální. Abych ho slyšel, tak ho musím dál k uchu, a namáčknout.
roobeed
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ondrej Bobek 10. 6. 2008 19:27

Moja Minolta Dynax 5D so vstavanym stabilizatorom na cipe nevrci:D /berte to len ako provokaciu zapricinenu vonkajsimi teplotami/ - ale fakt nevrci;)
Ondrej Bobek
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HANScz 10. 6. 2008 20:04

Na 70-300VR mi nic nevrčí jen v něm něco potichu cvakne po chvilce když je foťák v klidu a nic se s ním nedělá.
HANScz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomas TB 10. 6. 2008 22:38

Díky moc za vaše zkušenosti,

docela jste mě uklidnili. S klapáním jsem počítal, to popisují i v příručce. Ale toho lehkého vrčení jsem si zpočátku zřejmě nevšiml. Až když jsem nastavoval D300 - v noci, všude klid, tak to bylo zřejmě zřetelnější, což mě znepokojilo. Dnes přes den s běžným šumem pozadí, jsem to vnímal jen velmi málo.
Snad to tedy bude OK. Měl jsem děs z toho, že to budu několik dní po nákupu posílat do opravy.

Díky a ať se daří,
Tomáš
Tomas TB
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků