Náhrada za FZ-8 ?

Diskuze o poloprofesionálních a profesionálních digitálních fotoaparátech

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod PC 6. 6. 2008 13:48

Když mě se třeba nelíbí problémy s ostřením kdy jsem zkoušel cosi vyfotit na všechny režimy a foťák ne a ne zaostřit, pouze mazal a rozostřoval...
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 6. 2008 13:54

Stejný problém mám i na zrcadlovce (i když ne tak často). Opět musíš vědět, jak ostření pracuje, abys mohl lépe ostřit.
Snaž se ostřit na kontrastní místa. Tím omezíš problémy na minimum. Problém ovšem zůstává venku, při focení krajinky v noci. Tam pomůže ostření třeba na pouliční lampy. Prostě ten AF se musí něčeho chytit, jinak ti nezaostří.
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kromec 6. 6. 2008 14:01

Jak nezaostril? Jako ze nemoh zaostrit, to znamena ze nepipl neoznamil ze je zaostreno? Nebo ze nahlasil ze je zaostreno a fotka byla rozmazana? Pokud druhy pripad tak to muze byt rozmazani zpusobeno napr. dlouhym casem, ostreni na hodne kratkou vzdalenost nebo spatnym drzenim fotaku, nebo ze zaostril na jiny objekt nez tys chtel met ostry, hod nekam fotku.
Kazdopadne u zrcadlovky je to slozitejsi nez u UZ, sice dokaze rychleji presneji zaostrit nez kompakt ,ale na druhou stranu mas min ostricich bodu, nemas ruzne pomucky typu detekce obliceje a mas mnohem mensi hloubku ostrosti. Takze si musis mnohem vice hlidat na co ostris nez u UZ.

doporucuji prostudovat http://www.fotoroman.cz
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 6. 2008 14:17

dobre a jaky si mam tedy vybrat fotoaparat typu DSLR ?
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rudi86 6. 6. 2008 15:28

lol , strasně se tu bavím některý perly "v čom je problém" me fakt berou :D
asi nebude problém jen ve fotáku...
budu se sem muset jěště vratit , zajimava diskuze.. :tleskani ;-)
Not as seen on TV
so
Welcome to the playground
- - - - -
Nikon D90 & fisheye 8/3.5 + 10-20 HSM + 35/f1.8 + 85/f1.8 + 85/f3.5 micro + 70-300 VR
Sony Xperia U
Škoda Felicia Combi - Laurin & Klement
rudi86
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 6. 6. 2008 15:52

2 PC:
Proboha klidně si zrcadlovku kup jen si nekupuj Olympus. Nevím, jak bych reagoval, kdyby takový "foto-trotl" psal všude po fórech, že Olympus je šlupka, ikdyž je evidentní, že je problém někde jinde, než v přístroji :mrgreen:

FZ8 je hodně kvalitní přístroj..jenže nešikovný fotograf i z kvalitního foťáku umí udělat pořádnou šunku....

Tohle asi nemá smysl....
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadajax 6. 6. 2008 16:02

PC píše:dobre a jaky si mam tedy vybrat fotoaparat typu DSLR ?

Jak už jsem řekl na začátku tohoto vlákna...kup si cokoliv co ti bude vyhovovat. Já preferuju Canon takže bych ti doporučil EOS 400D. Nejlépe z druhé ruky i s nějakým tím vybavením. Na těle jinak stejně moc nezáleží, jde spíše o ty objektivy. I když v tvém případě nejspíše budou stačit setové objektivy, takže to neřeš a kup cokoliv co se ti bude líbit.

Jo a prosímtě..až si tu zrcadlovku koupíš, prosím prosím ozvi se nám zase tady a postěžuj si jaký je to ***** a jak s tím nejde fotit :) Už se těším ;)
dadajax
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod janfran 6. 6. 2008 16:41

Jo, zrcadlovku naprosto jakoukoli, v okamžiku, kdy s ní budeš fotit na auto přestávají být rozdíly podstatné. A novější modely už umí fotit na auto celkem dobře. Snad jenom ten stabilizátor by to chtělo, protože jestli jsi na něj zvyklý z FZ8, tak bys možná byl dost zklamán, kolik fotek ti ve špatném světle ta zrcadlovka (respektive tvoje ruce) rozmaže.
Zatim zkus s FZ8 fotit v režimu P, ISO nastav v dobrém světle na 100, při špatném světle ho zvyš, ale jenom tak, aby byl ještě přijatelný šum. Ve špatném světle taky foť přes hledáček, udržíš delší časy a zoomuj co nejmíň, radši si popojdi. Když už to bude hodně špatné tak můžeš zapnout sérii a doufat, že aspoň jedna z fotek bude ostrá. Pohybující se objekty foť při špatném světle jedině s bleskem. A když to fakt nepude, tak prostě foťák zabalíš, ono se zas tolik nestane, neživíš se tim...Za pár dní si ani nevzpomeneš na fotku, která ti utekla.
janfran
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PC 6. 6. 2008 16:53

Vždyť jste neviděli ode mne jedinou fotku a děláte si ze mě legraci par excelance. Mrkněte se na fotografovani.cz mám tam pár fotek :)
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 6. 2008 17:24

Po přečtění prvního dotazu mám takový pocit, že je to celé nějaký vtip.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 6. 2008 17:30

Není. Prostě si chci koupit nový foťák a nechci se spálit jako u FZ-8.
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 6. 2008 17:30

Tak jsem se podíval na historii příspěvků uživatele PC a už mi to došlo. To není recese, to je prostě vrozená hloupost.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PC 6. 6. 2008 17:31

Není:(
Back to Mac - with new Mac Book Pro !
PC
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 6. 6. 2008 17:32

PC: Pamatuješ si na to vlákno, kde jsi slintal nad fotkou z kompaktu jen proto, že jsi myslel, že byla z DSLR? Chceš nám tady opravdu namluvit, že ti vadí šum na fotce 640x480? Co to je za blbosti? Kdyby sis na diskuzním fóru přečetl, že FZ8 je nejlepší stroj na světě, ani by tě nenapadlo, že nějak moc šumí.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SkyHawkCZ 6. 6. 2008 17:48

rudi86 píše:lol , strasně se tu bavím některý perly "v čom je problém" me fakt berou :D
asi nebude problém jen ve fotáku...
budu se sem muset jěště vratit , zajimava diskuze.. :tleskani ;-)


ve foťáku nebude problém možná vůbec



Maročan píše:2 PC:
Proboha klidně si zrcadlovku kup jen si nekupuj Olympus. Nevím, jak bych reagoval, kdyby takový "foto-trotl" psal všude po fórech, že Olympus je šlupka, ikdyž je evidentní, že je problém někde jinde, než v přístroji :mrgreen:

FZ8 je hodně kvalitní přístroj..jenže nešikovný fotograf i z kvalitního foťáku umí udělat pořádnou šunku....


Tohle asi nemá smysl....


a naopak taky
SkyHawkCZ
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků