Konika Z3 - micro SD s SDHC

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 20. 5. 2008 15:26

Má koupený z druhé ruky tento fotoaparát a chtěl bych koupit větší kartu, nejraději 4GB micro SD (abych ji v případě že nefotím mohl tahat v mobilu, nebo využít mobil s Wifi k zálohováni fotek na dovolené, nebo posílání mailem atd.).
Problém je že tyto karty jsou většinou s technologií SDHC a já nevím, zda ji fotoaparát zvládně. Nikde v obchodě, co jsem dnes proběhal, nemají 4GB, stěží 2GB a není teda možnost to ani zkusit a zbývá jen objednat z netu.
Neví prosím někdo tuto informaci, nebo nemá s tímto někdo zkušenost?
Děkuju
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr1968 20. 5. 2008 16:26

ERROR Jinak fotky stejně budou záležet na majiteli 8-) Na 99,99 % podporuje pouze SD karty. Je možné ,že bude fungovat i 4GB SD karta. Ale nevím.
Naposledy upravil Petr1968 dne 21. 5. 2008 06:02, celkově upraveno 1
Smrt je pouhý okamžik, kdežto hanba trvá navěky.
Petr1968
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 20. 5. 2008 16:37

nějak mě uniká na co "tak nějak atd." asi se mě nezobrazuje nějaká odpověď. Předpokládám tedy něco ve smyslu, že Z3 je stará mr*ka. Vynecháme to, protože mě na moje potřeby stačí a nemám větší ambice než zdokumentovat dovolenou atd.
Takže děkuju za odpověď ohledně karty ;-)
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drAcOniS 20. 5. 2008 17:22

Karty typu SD jsou pouze do maximální kapacity 2GB. Větší kapacity se vyrábějí jako novější verze SDHC. I přesto, že někteří výrobci nabízejí SD karty 4GB, nelze u nich zaručit kompatibilitu, protože dle specifikace SD je 2GB maximum. Z3 SDHC neumí (pokud nevyšel nějaký novější firmware, který by to umožňoval) a vzhledem k tomu, že to není nejnovější stroj, kouknul bych se do návodu, jestli podle výrobce podporuje aspoň 2GB.

Více ohledně SD karet se dozvíte zde.

Obrázek
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 20. 5. 2008 18:17

děkuju
MMKS
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod TA 2. 6. 2008 15:21

v návode, predpokladám, neuviedli, že podporuje kapacitnejšiu kartu, než tú najväčšiu v dobe, keď tento foťák prichádzal na trh - to ale nemusí znamenať, že nepodporuje väčšie
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 6. 2008 16:54

co jsem zjišťoval tak Konica Z3 nezvládá formát karet SD SDHC. Karty bez tohoto označení (starší typ karet) se prý dělá pouze do velikosti právě 2GB. Bez tohoto oflashování foťák 2GB SD kartu nenačetl s flashem 1.03 tu stejnou už ano. Takže flash byl nutný a 2GB SD karta je maximum co tam narvu.
MMKS
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků