Používa niekto folie na displej foťaku ?

Diskuze o libovolném příslušenství k digitálním fotoaparátům

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod irmo 15. 5. 2008 13:47

Jan Čerbák píše:kromec: Bundu s kovovým zipem si k foťáku neberu. Možná se k DSLR chovám opatrněji právě proto, že žádnou ochranu LCD nemám.


to mam chapat tak ze ked beries fotak tak si nedavas bundu s kovovim zipsom????

A co napriklad kluce aj tie su ostre pomerne aj tie nechavas doma ked ides von s fotakom??? :D to asi moc nezamykas ;-)
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 15. 5. 2008 14:22

Já teda Jana Čerbáka chápu. Na Nikonu mám tu běžnou krytku LCD, ale tuhle jsem na chatě popadnul starou bundu s kovovými druky na kapsách vepředu a jak se mi tak tělíčko při chůzi klimbalo pověšené na krku, tak jsem si tu krytku pěkně podřel.
Klíče obvykle nosím v kapse, tam nic nepoškrábou, jedině snad kdybych je nosil na tkaničce na krku, ale to snad už nedělají ani dnešní děti.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kolega 16. 5. 2008 07:11

Také bych to nechal na každém, jak si to LCD ošéfuje. Navíc si myslím, že by povrch LCD měl něco vydržet, né nadarmo se výrobci chlubí použítím speciálních odolných plastů na jejich povrch. Také žádnou ochrannou fólii na LCD nepoužívám a proto nosím na focení oblečení bez kovových ozdob a zipů. Pokud už mám oblečení potenciálně nebezpečné pro povrch LCD, nebo hrozí poškození odjinud, tak ho prostě otočím povrchem k tělu DF.
OM-D E-M1 a M.Zuika |12-40/2,8|45/1,8|60/2,8|75-300/Rll|
kolega
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Queribus 16. 5. 2008 11:00

Pety píše:Jak chceš prodat foťák s poškrábaným krytem na LCD? :D

Normálně ten kryt koupí nový, nebo prodá aparát bez krytu... Proč hledáte problém tam, kde není ???
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Queribus 16. 5. 2008 11:05

irmo píše:
Jan Čerbák píše:kromec: Bundu s kovovým zipem si k foťáku neberu. Možná se k DSLR chovám opatrněji právě proto, že žádnou ochranu LCD nemám.


to mam chapat tak ze ked beries fotak tak si nedavas bundu s kovovim zipsom????

A co napriklad kluce aj tie su ostre pomerne aj tie nechavas doma ked ides von s fotakom??? :D to asi moc nezamykas ;-)

To jste opravdu tak mdlého rozumu? (Já to řeším s tou bundou stejně.)
Fotím Canonem, ale nejlepší byl stejně ZENIT.

Dobré světlo!
Queribus
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod obrjen 16. 5. 2008 11:27

:) :) tak nad tím jsem ještě nepřemýšel jakou si beru bundu k focení. asi aby byla pohodlná, ne? stejně foťák držím v ruce... :) s váma je sranda
obrjen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jirka S 16. 5. 2008 11:47

D300 + grip + třeba 14-24/2.8 váží cca 2,5kg. Já mám sice 90kg, ale mít tohle v ruce dvě tři hoďky, to opravdu sranda není.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 16. 5. 2008 12:07

Abych se přiznal, nikdy jsem tohle neřešil a LCD po více jak dvou letech poškrábaný nemám. Minolta 5D.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod martin.kukolos 18. 5. 2008 17:19

Ja som dnes som nalepil pre istotu. Vsetko v pohode akurat ze mi tam ostali vzduchove bublinky pod tou foliou :( (dufam ze po case zmiznu)
martin.kukolos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod obrjen 18. 5. 2008 17:58

pokud mám dlouho foťák v ruce, tak míří do brašny. ale každej fotí jinak... ;-)
obrjen
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jan Čerbák 18. 5. 2008 18:58

irmo píše:
Jan Čerbák píše:kromec: Bundu s kovovým zipem si k foťáku neberu. Možná se k DSLR chovám opatrněji právě proto, že žádnou ochranu LCD nemám.


to mam chapat tak ze ked beries fotak tak si nedavas bundu s kovovim zipsom????

A co napriklad kluce aj tie su ostre pomerne aj tie nechavas doma ked ides von s fotakom??? :D to asi moc nezamykas ;-)

Klíče nosím v kapse u kalhot. Nevím jak vy, ale já svou semiprofi DSLR s objektivem do kapsy u kalhot nenosím. Nejsem žádný krteček s modrýma kalhotama.

Fólii na LCD nikomu vymlouvat nechci, ale moje zkušenosti i zkušenosti mých přátel a taky Petyho jsou stejné: žádná fólie, ale žádné škrábance.
Jan Čerbák
Návštěvník

Odeslat příspěvekod TA 1. 6. 2008 22:24

ako preventíva to vyzerá na dobrú vec, hoci sám ju nepoužívam. Starám sa a pracujem s foťákom dosť šetrne, takže LCD nedostáva nijako zabrať. No už som o nej rozmýšľal a možno nejakú fóliu budem používať - ani nie tak kvôli sebe, ako skôr kvôli ostatným ľuďom, ktorí sa dostávajú do styku s mojím foťákom.
Live long and prosper!

Zachráňme košické trolejbusy!
TA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod USER47 1. 6. 2008 22:45

Nejlepší ochranou proti poškrábání displeje je používat foťák, který displej nemá.

Když už budu mluvit vážně, podle mě je celkem zbytečný to řešit. Pokud se člověk k foťáku chová trochu slušně, tak se displej nijak zvlášť nepoškrábe. Pár případnejch vlasovejch škrábanců je pro funkci nepodstatnejch. Lepíte si snad fólie třeba na hodinky? Ty má poškrábaný každej a nikoho to nesere.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 2. 6. 2008 07:22

Na hodinkách mám safírové sklo, po 3 letech jako nové.
Jirka S
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků