Koupě fotoaparátu z amazon.com

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Alaco 25. 4. 2008 07:05

Zdravím vespolek.Mate někdo konkrétní zkušenosti s koupí,placením a zasláním fotoaparátu z http://www.amazon.com/do ČR? Ceny opravdu poloviční, ale osobní zkušenost s tímto obchodem nemám. Díky za radu.
Alaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod irmo 25. 4. 2008 07:58

obchodu sa neboj a o dovoze je tu toho uz popisane az az ...

Amazon vpoctate zatupuje vela obchodov a iba niektore dorucuju tovar aj do europy, ale nato ta to bude varovat pri kupe.
irmo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Pety 25. 4. 2008 08:29

V Evropě jsou také pobočky Amazonu, třeba http://www.amazon.co.uk nebo http://www.amazon.de, ovšem ceny v nich už americké jaksi nejsou...
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Alaco 25. 4. 2008 10:05

To maš pravdu,ty ceny jsou jinde.
Alaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Caddy 26. 4. 2008 09:46

Ja s Amazonem nikdy nemel problem, vzdy vse vporadku prislo. Ale pozor, u veci jkao fotak vam tu ty mistni ***** urcite napari clo+DPH, proto jsem si ted koupil fotak radsi v Anglii, sice o trosicku drazsi, ale levensji nez s pripadnym zdanenim a i kdyby to stao stejne, aspon mam pocit, ze jsem tady tem hajzlum nic nedal..
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jirka S 26. 4. 2008 10:36

Nákup v UK je už včetně dph, Anglie je členem EU, takže při dovozu už nedochází k navýšení o clo ani dph. Ceny jsou nižší jednak proto, že v UK je dph 17.5%, ale hlavně některé anglické shopy berou zboží v USA, které dph nezná a cenová politika světových výrobců je tam jiná než v Evropě, možná tam mají nákup za ceny velkoobchodní, takže i při navýšení o anglické dovozní clo a dph jsou cenově zajímavé. Záruka je pak obvykle roční, a to u UK prodejce.
Jirka S
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tazz1 10. 5. 2008 23:34

Tak jsem na amazon.com nenašel jedinej obchod, kterej by do Čech dodal Olyho e-410. Tam je za 399 dolarů (cca 6 a půl tisíce), u nás kolem deseti...a to je pěknej rozdíl. Jenže jak to sem k nám dostat :-(
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xcmaniax 11. 5. 2008 11:31

Bez problémů je ten anglický Amazon, zrovna teď mi přišla jedna knížka cca 4 dny po objednávce, dobře zabalená, přibalený účet, poštovné 8 liber.
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tazz1 11. 5. 2008 15:32

To ano, ale porovnej ceny na anglickém a na americkém. Je to i dražší v librách a to ještě jaký je kurz koruny vůči libře a vůči dolaru.
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod xcmaniax 11. 5. 2008 16:58

Máš pravdu, ale Amazon do ČR prostě elektroniku z USA nedoveze, leda knížky a tak, mají to tam v těch podmínkách. Koukal jsem na ty ceny na anglickém a i tak je to sakra výhodné oproti Čechám, levnější tak o 25% až o třetinu. Offtopic jsem si zjišťoval ceny iPodů a 80GB classic u nás za 6500, na Amazonu UK 4500, to je o 31% levnější...
xcmaniax
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tazz1 11. 5. 2008 17:10

Asi to bude jak co, foťáky o moc levnější nemají. Asi zkusím prosondovat známý, zda se nikdo z nich nechystá za velkou louži :-)) .
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 12. 5. 2008 21:54

amerika neni jen Amazon, jsou i na eBayi....nicmene z duvodu strachu pred clem a i jinym komplikacim ze strany prodejcu to cechum neulehcit, jsem fotak koupil radsi v britanii a naprosta spokojenost...jak cenove, tak i jinak
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tazz1 12. 5. 2008 22:07

cenově ???
mobil Huawei P30 Pro, tablet Huawei Mediapad M5 8,4 WiFi
Tazz1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 5. 2008 00:44

No koupil jsem EOS 400D (komplet baleni) + 18-55 + 4 GB CF + druha baterie navic + brasna + trojnozka na stul + cistici sada na objektiv

to cele za necelych 12 tisic.

Ted jsem jeste prikoupil dost drobnosti v USA teda...napr. pol. filtr cirk. hoya cca za 600,-........ ted koukam, kde bych koupil jeste nejaky delsi objektiv...zatim to vypada na Sigmu 70-300 APO...no uvidime..
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Caddy 13. 5. 2008 00:44

jo, v USA byly jeste lakavejsi sady vychazejici treba na 13 tisic, jenze se clem + DPH by to vylezlo na 17....
Caddy
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků