Drazsi kompakt x Levnejsi zrcadlo

Diskuze pro všechny zájemce o koupi digitálního fotoaparátu

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod frutisek 18. 4. 2008 23:01

bez zoomu, sakra sakra sakra, tak to je podpasovka, ja si to naivne prepocitaval ze tam nejaky aspon pidizoom bude. no zas je o cem premyslet, tak brou noc :)
frutisek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Racek2008 19. 4. 2008 10:57

Dobrý den, jsem v podobném rozhodování, set E420 SE Kit neosahuje objektiv Pancake, ale obsahuje tyto objektivy: 17-45 mm F 3,5-5,6 a 40-150 mm F 4-5,6.
Racek2008
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod frutisek 19. 4. 2008 12:14

jj uz sem si toho taky vsiml a opravil se v predchozim svem prispevku. E420 Pancake KIT je za 17000. Objektivy u E410 a E420 jsou dodavane stejne. Do hry mi ted prisel E510, ktery uz ma stabilizaci obrazu, sice s jednim objektivem, ale dalsi by se uz nejak zchrastil snad.
frutisek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Maročan 19. 4. 2008 14:24

Podle mého se vyplatí koupit Olympus E-410 DZK a pancake k něm pak dokoupit. Určitě to výjde mnohem levněji, než koupit kit s pancake a až zjistíš, že ti jedno ohnisko nestačí dokupovavat byť záklaďáky (nové za 2 x 7000Kč).
Takto můžeš použít zoom objektivy, které se v kitech prodávají za směšnou cenu. Pro amatéra, který se nenechá strhnout nákupní horečkou, jsou plně dostačující.
Foto: Nikon D3000 + Nikkor 35/f1.8 + Nikkor 18-70 DX; Canon G12
PC: HP 6550b + HP 6440b + Lenovo IdeaPad S10-3
Mobil: Nokia E52 black
Maročan
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frutisek 19. 4. 2008 15:15

konecne nekdo, kdo mi nevnucuje predstavu ze zrcadlovka = kazdy rok aspon jeden novy drahy objektiv. Chci mit proste moznost menit, nikoliv nutnost menit objektiv. I kdyz to zni dost divne, bude fakt nutne se s tim naucit delat, takze jestli vubec nejake dalsi investice budou...tak budou tak za 3 roky. (ale nikdy nerikej nikdy)

me ten pancake nadchl hlavne rozmery, jak vidim tu cenu jako samostatne tak si myslim ze az si zvyknu na obyc objektiv tak mi nebude az tak moc chybet. Momentalni vlna myslenek je stale:
a) E420 DZK za tech 12500,-
b) E510 s jednim objektivem, ale zato s IS a asi lepsim drzenim za 13300,-

necham to zatim u ledu, beztak tohle budu resit az v pulce cervna po statnicich, a to budou jine ceny a nabidky. Stejne sem ani jeden model nevidel innatura a nedrzel, takze zatim jsou to jen videorecenze a obrazky z netu
frutisek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 19. 4. 2008 16:31

Takže skončíme u obvyklého: nejdřív si ty foťáky vyzkoušej, pak se rozhoduj, rozhodovat se bez vyzkoušení je opravdu riskantní... Taky se může stát, že i když recenzentům se líp drží 510, u tebe to bude naopak...
A nebo se ti nebude držet dobře ani jeden a skončíš u něčeho úplně jinýho.
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KubaPa 19. 4. 2008 17:04

irmo píše:KubaPa a ja mam tetkom doma 1 telo 5 objektiv a 2 stabilizatori :) (pokud teda neratm staru vybavu pak su to 3 tela 12 objektivu a stale 2 stabilizatory)

a co sa tika toho bazaru tak 40-150 sa da kupit s 2 ruky za 2-3k skludom ti predam aj to moje co sa mi doma vala ... nepouzivam ho vobec. (skorej ho drzim ako nudzovku za 2-3k sa mi to nechce ani predavat ...).

ale suhlas s kupou kvalitnejsich skiel s 2 ruky je natom olympus hodne hodne pozadu za c/n.
Závody v počtu kusů fototechniky jsem ani spouštět nechtěl, to bych započítal i F50 se seťákem a obě bohužel nefunkční Yashicy 35 electro :mrgreen: Chtěl jsem jenom říct, že stabilizátor je dobrá věc, ale že nejde o nutnost, bez který se nedá obejít. Jak psal Pety, fotit se v pohodě dá i bez měření expozice (mimochodem se zdaleka před každou fotkou v manuálním režimu na expozimetr v hledáčku nekoukám).
Kdybych nebyl omezenej penězma, taky bych AF-S VR 70-200 bral. Vzhledem k tomu,že se mi za něj zatím tolik peněz dát nechce, mám radši 80-200 bez ultrazvuku a stabilizace, než levnější 70-300 s ultrazvukem a stabilizací...
KubaPa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků