pametova karta - nejde precist

Jak fungují digitály, principy optiky, nové trendy

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 16. 4. 2008 09:08

Mam problem s pametovou kartou. Fotoaparat Minolta. Nalouskal jsem par fotografii a najednou na fotaku hlaska "card error" no card. Od te doby ani tuk. Inu vlozil jsem kartu do PC do ctecky. Ctecka karet se sice rosviti, ze je karta vlozena. Presto windows hlasi "vlozte disk do jednotky"

Primarni ukol je: zachranit fotky
Sekundarni ukol je: alespon zachranit kartu pred smrti.
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drAcOniS 16. 4. 2008 17:37

Zkusit SW na obnovu fotek - např. Recuva (zdarma), Digital Photo Recovery (s tím mám velmi dobré zkušenosti, ale není zdarma).

Pro splnění sekundárního úkolu bych zkusil low level format (není uveden typ karty).
Nikon D80 + Tamron 17-50mm F2.8 XR Di II LD Asp.(IF) + Sigma 70-200mm F2.8 EX APO HSM
drAcOniS
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zvedavec1 16. 4. 2008 18:30

OKI, zkusim a dam vedet.

Compact Flash - Pretec 1GB

EDIT:

Tak nic, Recuva, Digital Photo Recover ani RescuePro od Sandisku tu kartu proste nevidi, jak kdyby ve ctecce nebyla, takze ani nema co odkud obnovovat. Mel jsem na mysli spis nejaky programek co by si opravdu overil jestli tam ta karta je nebo ne nejak jinak, lepe. Neco jako kdyz date do PC novy harddisk. Windows ho nevidi ale sprava disku ano a teprve na nem musite vytvorit novy oddil. Ostatne kdyz uz jsme u te spravdy disku, tak on opravdu pozna ze tam ta karta je, protoze nepise "zadne medium" ale pise "necitelny".
10 SIN
20 GOTO HELL
Zvedavec1
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pety 16. 4. 2008 21:10

Zřejmě poškozená tabulka oddílů - nějaký SW na obnovu smazaného diskového oddílu.
Pety
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod finn128 17. 4. 2008 06:04

Buď se dá zkusit nějaký program na automatickou záchranu dat (je otázka nakolik bude úspěšný), nebo to zkusit pod Linuxem, kde se člověk během chvilky dozví kde je problém - jestli v hardwaru, nebo v datech na kartě a pokud je problém jenom na kartě, může se pokusit zachránit je ručně, ale je to trochu vyšší dívčí, předpokládá se znalost souborového systému a organizace dat na disku. Za to může být člověk ovšem odměněn podstatně větší účinností záchrany dat.
finn128
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků