Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar. 20. 9. 2022 05:43

O víkendu vyrážím do Řecka na Korfu se trochu ohřát. Nemáte nějaké fototipy?
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 9. 2022 08:08

Jedna varianta ke Korfu je "po stopách Geralda Durella" - trávil tam část dětství a na jeho základě vznikly jeho asi nejpopulárnější knihy. Teď to nemám po ruce, ale byl na to nějaký odkaz přímo to popisující.
Ale přirozeně je to téma atraktivní jen pro někoho, kdo má tohoto autora v oblibě a má k tomu osobnější vztah...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar. 20. 9. 2022 19:53

Jsem teď v Braunschweigu a večer byla nádherná obloha a úžasná mlha, ale foťák je doma. Klasika. Ale já tu nejsem kvůli focení …

Obrázek
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 9. 2022 14:59

My sme sa vratili z Gdanska, fotky este len preberam...tak iba mala ochutnavka :
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod noxx_cz 22. 9. 2022 16:04

Taky se chystám směr severní Polsko, klasika - Leba a okolí, Trojměstí atd. Tak se rád nechám inspirovat. První ochutnávka super ;-).
noxx_cz
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar. 22. 9. 2022 17:11

Byli jste i v Malborku?
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 22. 9. 2022 18:58

Bohuzial nebol čas. V Gdansku sme boli 2 dni a krátko vo Varšave.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 23. 9. 2022 05:55

Gdaňsk je pro mne synonymum čistého moře s plážemi "kousek od domu", moře je půl hodinky jízdy autem nebo autobusem z centra Gdaňsku. K tomu všudypřítomné hanzlovní domečky, které tomu dávají místní kolorit.

Na druhé misce vah je 10 cesty autem (letecké spojení je od nás nic moc), z mého pohledu spíše průměrné jídlo (bigoš nemusím vůbec, v Gdaňsku je několik solidních steakhousů, kde mají dokonce i české pivo, ale většinou nemají Plzeň). Jinak je zajímavé, že např. polsky czerstwe pieczywo znamená staré rohlíky, myslíme si, že rozumíme polsky, ale ne vždy je to pravda.

A moře je spíše studené, žádný Karibik. Někdy asi do Polska vyrazím, ale letos to nebude.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 23. 9. 2022 07:34

Casy sa menia, Plzen v Gdansku nie je problem, boli sme v dvoch podnikoch kde mali tankovu plzen. Co sa tyka jedla, tak original Polske "dobroty" som nejedol. Inac my sme leteli z Kosic do Varsavy a potom do Gdanska.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod Grimjaur 23. 9. 2022 09:24

Pár mrtvolek a iPhonovek z ukázek historických replik stíhaček Mustang P51D (75 procent skutečného stroje) Mitshubishi A6M ZERO (80 procent) a Jakovlev Jak3 (82 procent). Repliky se musí vejít do nové kategorie ultralight 600 kg, výkon motorů je ve všech případech 140 koní. Zero je nové, Milan ho koupil nedávno a Pavel, který ho pilotuje si nedávno pořídil ke svému "Mezkovi" BF109 ještě FW 190. Takže je zase na co se těšit.

bscap0306_DxO.jpg

Milan na křídle III m.jpg

Trojice m.jpg

Milan na přistání m.jpg

Lojza s Milanem.jpg

Lojza s Milanem.jpg
Přílohy
bscap0324_DxO.jpg
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ferin 23. 9. 2022 09:57

Po pravdě, moc nechápu filozofii jet do zahraničí a trvat tam na domácí stravě/pití. ;-)
Jak říkal už Cimrman, jez (pij) doma, co máš, a v cizině, co ti dají (nalijí). :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod landov 23. 9. 2022 10:06

Tak zase, kto vie ako chutí poľské pivo, tak zmení názor.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar. 23. 9. 2022 10:37

Grimjaur: pěkné !

Ty největší a nejdostupnější značky jako jsou třeba Żywiec, Tyskie či Okocim nejsou většinou žádný zázrak, něco mezi českými supermarketovkami a klasickými eurolagery. Pro běžného českého pivaře spíše utrpení.

Pro někoho mohou být zajímavé Portery, například Zywiec Porter či Okocim Porter. Bývají výrazně alkoholové a pražené se stopami sušeného ovoce a karamelu, ale není to pro mne pivo na běžné pití.

V Polsku jsou velmi populární piva se sirupem (piwo i sok), kdy si lidé do piva dobrovolně házejí sladký ovocný blivajz. V podobném smyslu jsou vyráběna i místní piva ochucená, často se do nich přidává med, karamel či různé ovoce. Výsledkem je většinou odpudivě sladké a nepitelné “pivo”.

Další kapitola je polské čepovaní piva, je to něco jako v Indii, obecně jsou Poláci prznitelé piva, to je moje zkušenost, takže Plzeň se školou čepovaní a z tanku je sázka na jistotu.
pemar.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Grimjaur 23. 9. 2022 10:48

Protože do Polska jezdím často 3 desetiletí, tak jsem si našel pivko, které mi dost chutná a to Kasztelan. Jinak jezdím na místa, která kdysi byla v Rakousko-Uherské monarchii, a tak si tak úplně na kvalitu piva neztěžuju, navíc často tam mají přímo citovou vazbu na Plzeň a to pak není co řešit. Polsky mluvím od malička, takže nemám problém se naladit na domácí a to se i v rámci gastronomie hodí. Jinak v Česku si v restauraci ani z poloviny nepošmáknu jako v Polsku :)

-- 23. 9. 2022 11:49 --

pemar, díky
Technika : Furt se to mění
http://fotomobil.blog.mobilmania.cz/
Grimjaur
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 23. 9. 2022 11:50

Múzeum druhej svetovej vojny v poľskom Gdansku. Jeho expozície boli otvorené v roku 2017. Doporučujem navštíviť...(niektori ludia by to mali mat ako povinnu navstevu).
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
landov
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků