Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod cport 26. 7. 2022 12:40

Co nejde hlavou, to pujde silou :D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 26. 7. 2022 12:41

Resetoval jsem nastavení a pořád rozmazané. Asi je posunutý snímač,čočky?
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 27. 7. 2022 15:29

Tak je pravda, že ty Gečka od Canonu, co jsou údajně profi kompakty, by jsou bez výrazných digitálních korekcí nepoužitelné. Ale protože se určitá korekce ukládá přímo do RAW a většina programů neumí čistý RAW zobrazit, naprostá většina uživatelů to nikdy nezjistí. A po úpravě RAWu, stejně jako JPEG přímo s foťáku jsou výsledné fotky hezké, min.do A4 a ISO 800 skvělé.
Já mám k RPčku právě Canon G7X II a pro rodinné fotky do alba skvělá volba.
V příloze je ukázka zobrazení ve Windows 10 RAW a JPEG na 24mm a 28mm, kde je výsledek nejhorší. Údajně je úhel záběru vypočítán až po korekcí, takže původní snímek má o dost širší úhel záběru, aby bylo kde brát.

-- 27. 7. 2022 16:31 --
Přílohy
G7-X-II-28mm.jpg
G7-X-II-24mm.jpg
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wikxzen 31. 7. 2022 12:20

:-) :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 1. 8. 2022 15:35

Šikovný pán :-)

A ten výsledný vzhled z 35/0,4 je opravdu zajímavý.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod cport 2. 8. 2022 07:56

no do kompaktu to ale neni :D
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod wikxzen 2. 8. 2022 09:53

Kompaktní prvek představuje ten fotomobil. :D Aspoň něco.
Fotografům z minulých dvou století by se při pohledu na tento skříňový skvost jen rozzářily oči. Pak už jen sehnat vozku s mezkem nebo spíše levnějšího a pružnějšího nosiče do kopců. Co by za oběd kdokoliv neudělal, že? Takový ochotník z fotoškoly obvykle i bez nároku na honorář. :-)
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cport 2. 8. 2022 11:22

Tím posledním stoletím si nejsem úplně jist :)

Ale ta separace je brutalni.
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod cpbbt 4. 8. 2022 16:01

V kterém programu jde neupravený RAW zobrazit? Sony RX100 VI tím trpí taky?
Dík


oldbas píše:Tak je pravda, že ty Gečka od Canonu, co jsou údajně profi kompakty, by jsou bez výrazných digitálních korekcí nepoužitelné. Ale protože se určitá korekce ukládá přímo do RAW a většina programů neumí čistý RAW zobrazit, naprostá většina uživatelů to nikdy nezjistí. A po úpravě RAWu, stejně jako JPEG přímo s foťáku jsou výsledné fotky hezké, min.do A4 a ISO 800 skvělé.
Já mám k RPčku právě Canon G7X II a pro rodinné fotky do alba skvělá volba.
V příloze je ukázka zobrazení ve Windows 10 RAW a JPEG na 24mm a 28mm, kde je výsledek nejhorší. Údajně je úhel záběru vypočítán až po korekcí, takže původní snímek má o dost širší úhel záběru, aby bylo kde brát.

-- 27. 7. 2022 16:31 --
cpbbt
Návštěvník

Odeslat příspěvekod oldbas 4. 8. 2022 17:41

Já to prohlížel pouze ve Windows 10, tím, co tam je na prohlížení fotek. Jsou to screeny obrazovky.
Z programů to umí např. RAW Therapee.
oldbas
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 5. 8. 2022 17:36

Jede se někdo podívat na Valachytour? Nikon tam bude mít stánek …
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 6. 8. 2022 14:38

Stravili sme 2 dni v Tatrach s ubytovanim na Sliezskom dome, pocasie vyslo paradne. Mali sme naozaj stastie na kamzíkov a podarilo sa zopar naozaj peknych zaberov.
Aspon mala ochutnavka:
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 6. 8. 2022 16:49

Krásné místo a hezké úlovky.

Já trávím aktuálně léto v rozpáleném městě:

Obrázek

a hraji si s Ultronem 28/2, ale nic zajímavého jsem přes objektiv nedostal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 7. 8. 2022 06:48

Ano, bolo tam krasne. Bohuzial sme tam nechtiac zazili aj zachranu akciu horskej sluzby so smutnym koncom. Dvaja turisti (zhodou okolnosti boli tiez ubytovany v Sliezskom dome) sa pustili zostupovat z Velickej steny a pri zostupe muz vypadol zo steny a padal cca 50m. Bohuzial to neprezil. Zena zavolala zachranarov, na fotke vidno ako jedem zachranar zlanuje k zene v bielom, druheho zachranara spustaju z vrtulnika k telu muza.
Obrázek
Vecer bola zhodou okolnosti v Sliezskom dome planovana beseda so zachranarom, tak sme sa dozvedeli, ze tato fatalna nehoda bola vysledkom ludskej hluposti/lahostajnosti. Tito dvaja tam v prvom rade nemali co hladat, a co uz je absolutne nepochopitelne, isli tento zostup bez akehokolvek istenia.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 7. 8. 2022 08:43

Landov: Kamzici parádní.

Chci se zeptat nemate někdo zkušenost s Panasonicem S1r nebo S1, pořád mi vrtá hlavou, jestli by to pro mě nebyla lepší volba než Sony, včera jsem náhodou zkusil vzít S1 do ruky a hodně mě to nalomilo.

Fotím v podstatě už jen motivy co se nehybou a nebo počkají na vyfocení, takže AF mi je jedno, hodně bych ocenil IBIS, odolnost, F4 radu velmi kvalitních objektivu, líbí se mi podání barev, řada Sigma i series pevných objektivu se mi hodně líbí a hlavně z druhé ruky je cena takové výbavy dneska slušná. Třešnička na dortu by byl multishot při focení ze stativu.
milann88
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků