Nevím si rady

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod feanoor 2. 7. 2022 16:46

Aha, ok.
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 4. 7. 2022 20:49

Ještě dotaz, je normální, že po zapnutí fujifilm "dýchá" je to znatelně hlučné... u RP ani u Sony jsem nic takového nezpozoroval. Jinak ano x-s10, vlastně umí vše co jsem chtěl, redukce je kapitola druhá a asi se tím žít dá ... sigma 70 -> manuální ostření, tamron 70-300 za něco prostě vyměním... 18-135 funguje sice ne optimálně ale až budou peníze tak bych ji vyměnil. 10-18ka prostě na těch pár fotek za rok stačí... no a Canon 50ka ... no snad ji ty rázy nezabijou ale kreslí pěkně. Takže vše má řešení ale osobně stejně počkám a půjčím si R7 nebo R10 pro porovnání, kde je to víc optimalizováno. A zeptám se naprosto upřímě nepsal někde někdy někdo o tom že mu za redukce zlikvidovala nebo likviduje objektivy? Ty záškuby oproti chování na nativu jsou jaksi dost zázovitého charakteru a trochu se o ta skla bojím. A jedná se o 100% kompatibilní modely, vlastně vše krom Sigmy 70 ta je podporovaná až v novější verzi, i když fungovala asi tak 30sekund než ji to nadobro odpravilo autofokus... :'(
DR.AKEN
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DR.AKEN 5. 7. 2022 17:51

dnes vyzkoušena redukce + Canon 18-135 IS STM a na slunci ostří dobře a rychle, ve stínu nedokáže zaostřit nebo velmi opožděně po několikátém pokusu, musí to mít výrazně vyšší kontrast a hlavně ne jednolitou plochu aby zaostřil... je to typicky v místech, kde člověk fotí na ISO 1600 a clonu 7,1+ tzn. stín nikolik šero nebo nedojbože "skorotma" .. jinak velice zajímavé je že i když vypnu ostření na objektivu tak přes redukci foťák dál ostří ... samozřejmě na canonu 77D objektiv po vypnutí ostření, neostří. Opravdu podivné, stejně jako když vypnu ostření na foťáku i na objektivu a objektiv sebou občas sám škubne jako by chtěl ostřit.
DR.AKEN
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků