Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod landov 25. 1. 2022 05:12

5 v 1 (zľava doprava): Spišský hrad - Spišské Podhradie - Spišská kapitula - Spišský Jeruzalem - D1.

Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 26. 1. 2022 14:13

landov: pulka tydne pryc a jeste zadna sluzebka? :D

Ty mrazive rana jsou paradni. Byly ted i u nas a ja ted jen par dni cucel z okna, chytl jsem nejaky rymus moribundus ... takze jen obcas vytahnu neco ze supliku.

Obrázek
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 1. 2022 14:20

cport: ale ano...len som nechcel tolko spamovat.
Davno som nezazil take efektne ranne svetlo:
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 26. 1. 2022 15:37

no sviti vam to tam moc pekne :)

Nespamujes :) Aspon nekdo tu neunavne postuje fotky :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 26. 1. 2022 15:44

Škoda že to rozhraní tady je takové strohé.

U podobných příspěvků by se hodilo něco jako palec nahoru nebo tak
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 26. 1. 2022 16:57

Davidove, to by se hodilo.

Landove, pěkné barvičky. Ty jeřáby připomínají kříže, tak snad nebudou náhrobkem Spišského hradu. ;-)
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod landov 26. 1. 2022 17:35

Tak verim tomu, ze tam budu kratsie ako na hrade Krasna Horka (asi 10 rokov ?).
landov
Expert

Odeslat příspěvekod cport 27. 1. 2022 10:17

Tak vzhledem k tomu, ze se nepredpoklada, ze fotky budou nosnou zalezitosti ... :)

Vkladat fotky do vlakna neni uplne moc stastne, zpetne vyhledavani je na houno ... v tomto mi prijde, ze skupiny na socialnich sitich jsou lepsim prostredkem pro sdileni. Kdyz to je moderovane, nedostane se tam kazda fotka. A kdyz uz se tam dostane, tak i ta zpetna vazba je vyraznejsi ...
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Davidof 27. 1. 2022 10:30

No ale vlákno fotohospoda by mohlo sloužit jako takový volně plynoucí pokec, a ty fotky k tomu patří :-)

Zrovna tuhle jsem si říkal, že si taky musím najít nějaké šikovné schodiště ... ;-)
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod monikash 27. 1. 2022 10:48

Jsem zvědavá, jak dlouho ještě bude fungovat diskuze na Digineffu. Tam vkládání fotek funguje docela dobře, i když se musí zmenšovat.
Sony RX100/7, A6600, A7R2, A7III

Moje cvaky najdete zde http://monikash.rajce.idnes.cz/
A videa tady https://www.youtube.com/@monikasindelkova1432/videos
monikash
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 27. 1. 2022 12:11

To schodiště se mi také moc líbí a fotky od Landova ve mne budí optimismus, že i u nás bude hezčí počasí, dnes konečně i u nás aspoň na chvíli svítí slunce. Bez fotek je diskuse nudná.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod houghs 27. 1. 2022 17:22

Fotky nechte jak jsou, žádné vyhledávání a podobné věci nejsou potřeba. Slouží na oživení diskuse. Samotné galerie bez diskuse jsou také nudné.

Zdá se že první, přípravnou, etapu dovolené jsme jakž takž zvládli a celá rodina máme negativní testy. Takže to vypadá že zítra opravdu odletíme. Ale měli jsme i v tomto štěstí, manželka měla spočítané, že v pátek bylo nutné jít na PCR test, protože pokud u někoho bude pozitivní test, tak karanténa mu končí ve středu. A to se stalo přesně mě, ostatní byli negativní. Zároveň museli být v karanténě a to možná pomohlo i tomu aby se nenakazili.

Jako bonus mám potvrzení o prodělané nemoci a pak doktor mě napsal potvrzení že mě karanténa skončila. Takže nemusím jít na test na zpáteční cestě.

No je to cestování (hlavně mimo Evropu) dnes spíš pro otrlé. První komplikací bylo, že hotel ve Washingtonu zrušil rezervaci. Takže bylo potřeba hledat druhý, to šlo ještě celkem snadno. Druhá komplikace byla složitější, zrušili noční vlak z Washingtonu do Bostonu a žádné jiné podobné spojení neexistuje. Jediné řešení bylo zajistit večerní let a v Bostonu další ubytování. No a do třetice to nejlepší, v úterý jsme dostali oznámení že nám zrušili zpáteční let z New Yorku, takže se budeme vracet o den později. Alternativou bylo jiné spojení se čtyřhodinovým čekáním v Bruselu a zaplacením asi 18 tis. Kč. No nekup to. Takže jsme to vzdali, vykomunikovali v zaměstnání další den dovolené (nikomu se to vůbec nehodilo), přikoupili další noc v hotelu, zrušili parkování ve Vídni a koupili jiné, které je o den delší. Ještě štěstí, že dceři začíná semestr až další týden a syn má pololetní prázdniny.

Nějak doufám, že až se vrátíme tak ten cirkus skončí. Už jsme z té dovolené vyčerpaní a to jsme ještě paty z domu nevytáhli.
houghs
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 27. 1. 2022 17:47

Přesně kvůli tomu jsme omezili létání na minimum a dálkové létání zrušili úplně, i když nás lákalo Japonsko. Dcera s kamarády vyhrála 30 denní cestování vlakem po EU, tak jim budu v létě držet palce, znáte to, jeden pozitivní test ve skupině a máte problém.

No, držím vám palce, ať už vás nic dalšího nepotká.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 27. 1. 2022 18:35

houghs: jak funguje parkování na letišti ve Vídni. Dřív jsem odtud létal hodně, ale teď už roky ne? Tenkrát byla myslím parkovací plocha C.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod houghs 27. 1. 2022 19:23

Parkovací plocha C je nekomfortní (cca 10 minut pěšky k terminálu) a poměrně drahá. My jsme vloni měli parkování přes ParkVia u Hotelu Life ve Fischamendu a stejně tak tomu bylo teď, nabízeli parkování 13 dnů za 70 EUR i s odvozem na letiště. Dávali nám ještě poukaz, že ho máme dát řidiči taxíku na letišti při příletu a ten nás odveze zase na parkoviště k hotelu. To bylo snad nejkomfortnější a cena super. Parkoviště C stojí okolo 110 EUR. Kdysi jsme měli i Mazurplatz, ale to je nepohodlné a také ne už nejlevnější (v době Covidu je zavřený). A také Parktiger, ten taky není už zrovna levný, je úplně bez ostrahy a navíc je nutné si zajistit dopravu ze Schwechatu (je to tam u nádraží) na letiště. V nočních hodinách je potřeba vzít taxík asi za 15 EUR, jízdenka na vlak na osobu je asi za 1,80 EUR. A asi 2x jsme měli Pandaparken ve Fischamendu, relativně komfortní, s odvozem k terminálu, nechávají se tam i klíče od auta a cena 97 EUR. My museli ten ParkVia zrušit, protože se to nedalo prodloužit a místo toho jsme teď rezervovali opět Pandaparken.
houghs
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků