Fotohospoda

Obecná diskuse aneb Co se jinam nevešlo

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod milann88 9. 1. 2022 10:22

Dnes jsem po dlouhé době taky vyrazil a zafotil si pocukrovanou Prahu, akorát jsem takové podmínky nečekal a nemel budík. Možná něco přidám, až rozmrznu já i technika :).
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 9. 1. 2022 14:11

Tročany.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod milann88 9. 1. 2022 20:47

Praha

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
milann88
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 9. 1. 2022 21:23

Moc pěkná zasněžená Praha, má to atmosféru.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 10. 1. 2022 15:45

Z dnesnej sluzobky pod Tatrami
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod foto1977 10. 1. 2022 21:40

milann88: jako rodilý Pražák musím zvednout oba palce... :)
moc hezká atmosféra i kompozice...
foto1977
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod feanoor 11. 1. 2022 09:08

milan88
Moc pěkné :-)
feanoor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cport 12. 1. 2022 08:18

milan88: povedene! :)
cport
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 14. 1. 2022 14:57

Dnes bolo pocasie ako v aprili, od poladovice cez hmlu az po slnko.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 14. 1. 2022 18:23

Vyšla nová Leica M11 za pěkných 9000 USD s parametry takovými jaké má ale zajímavá je ta naprostá nekritičnost. Kdyby kterýkoliv jiný výrobce přišel s identickým fotoaparátem byť za poloviční částku tak ho diskutéři rozdupou. Ne malý, ale žádný grip, ne otočný nebo vyklápěcí displej, pevný displej. Žádné dva sloty na paměťovou kartu jeden slot a trocha interní paměti. Doba náběhu "svižné" 2 sekundy. Rychlost snímání 4,5 sn./s ani buffer naprosto neoslní. Jaké to má video netuším, pokud vůbec, ale kvůli videu si to přece nekupujeme. A dalo by se pokračovat.

Parametry v porovnání s cenou skoro nikomu nevadí a když se někdo ozve je ostatními hned umravněn.

By mne zajímalo, kdo by si ho za ty peníze koupil kvůli focení a ne jenom kvůli image. Dříve byla Leica synonymem pro street photography, ale dnes kdo by s tak drahým přístrojem lezl mezi bezdomovce či bloumal temnými zákoutími.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 14. 1. 2022 18:51

Jsou dva druhy majitelů Leica, ti profesionální a ti amatérští, které buď oslovil produkt jako takový nebo image, které s sebou Leica nese. A mnohé z nich oslovilo to, jak je (nebo aspoň byla) Leica jednoduchá, puristická, konzervativní. Je to svým zaměřením hodně blízko Porsche 911 a znám lidi, co mají oboje a velmi jim to vyhovuje.

Spousta z nich fotí s Leicou pouliční fotky a hodně těch fotek je dobrých. Ono už je to dost jedno, jestli jdete do slumu s Leicou nebo s Olympusem, v každém případě jste vetřelec a ve srovnání s nimi boháč. Nevšiml jsem si, že by někdo z nich řešil, jakou mám značku foťáku.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod wikxzen 15. 1. 2022 10:16

Ta poslední Leica mě zaujala. :-)
Zrovna včera můj oblíbený bloger (a fotič) publikoval takové stručné shrnutí, co pro něj Leica znamená z jeho pohledu a zkušeností na základě modelů, které měl/má. Leica Journey: Unexpected and Educational
wikxzen
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 15. 1. 2022 16:23

Ty fotky z té Leicy jsou parádní.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 16. 1. 2022 09:15

Dnes som si rano privstal a isiel fotit nad mesto vychod slnka. Stepoval som cca hodinu od zlatej hodinky v -10 stupnoch, ale oplatilo sa.
Obrázek
landov
Expert

Odeslat příspěvekod fotofanda 16. 1. 2022 11:39

wikxzen píše:Ta poslední Leica mě zaujala. :-)
Zrovna včera můj oblíbený bloger (a fotič) publikoval takové stručné shrnutí, co pro něj Leica znamená z jeho pohledu a zkušeností na základě modelů, které měl/má. Leica Journey: Unexpected and Educational


pemar píše:Ty fotky z té Leicy jsou parádní.


Já tedy na těch fotkách nic až tak zvláštního nevidím. Každý, kdo umí fotit, to vyfotí s kterýmkoliv dnešním foťákem. Zajímalo by mne, pokud by zatajil, že je to Leicy jestli bychom vůbec poznali, že to z ní je.

I mně se na té Leice některé věci líbí. Hlavně tedy jednoznačný důraz na foto a ignorance videa, ale že bych si za absenci videa měl připlácet tisíce dolarů to tedy. Kdyby stála 1 900 USD a bylo na ní jiné logo pak super.

Jinak Leica je jen na honění si Ega ve věci znalé foto komunitě. Stejně jak byly pokusy Hasselbaldu s faceliftovanými Sony, tam to ale moc křičelo a nikdo jim na to neskočil.
Sony a7III + Sony FE 28-70/3.5-5.6 OSS + Sony FE 70-200/4.0 OSS + Sony FE 35/1.8 + Samyang FE 45/1.8
fotofanda
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků