Nikon Z systém

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Davidof 3. 8. 2021 06:24

Pořád to má velkou šanci překonat R3 v pár docela důležitých parametrech.

A vsadil bych se, po nedělní ostré zkušenosti s adaptovanou 300/2,8, že to bude velmi dobře fungovat i s DSLR dlouhými skly. Ostatně na té Olympiádě to jinak ani zkoušet nemohou.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod JardaB1 3. 8. 2021 06:40

Nikkor AF-S 50mm f/1.8 G (FX) - Test :
https://www.opticallimits.com/nikon_ff/ ... rafs5018fx
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2021 07:08

No to je tusim objektiv, kterej sel ode mne nejrychleji pryc.
Na 3,4,5m (a mozna i dalsi vzdalenosti co jsem nezkousel) vyzadoval jiny doladeni AF...asi smula na kus ...:D
Navic bych rekl, ze na 24MPX snimace to snad ani nebylo vhodny.
Kamarad ho pouzival na D300 a tam byl dobrej.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 8. 2021 07:38

Ostrý jenom ve středu, aberující, s nervózním bokehem, nedal se vybrat dobrý kus, jediné plus bylo dobře fungující ostření, byť na můj vkus dost pomalé.

Vyzkoušel jsem ho, ale nekoupil, raději jsem koupil Sigmu 50 Art, těžší, dražší a na D7100 obtížně seřiditelnou. Na D500 Sigma Art Sigma fungovala bez problému a D850 jî vdechla nový život (pokud člověk chce 50mm ohnisko), na fullframu ty fotky vypadají ze Sigmy na plnou díru lépe.

První solidní 50mm od Nikonu jsou na S-řadu, IMHO. Tady má Z řada oproti zrcadlovkám výhodu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod Dolgor 3. 8. 2021 11:16

Na dpreview vyšel článek o Techart adaptéru pro Sony E objektivy. Diskutující trochu kritizují, že si recenzentka evidentně nestáhla poslední FW adaptéru. Měl by údajně skvěle spolupracovat i se Z II. Mno, Sony skla kvůli tomu kupovat nebudu, ale pokud už někdo nějaká má... ;)
https://www.dpreview.com/articles/70044 ... nt-adapter
Dolgor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2021 11:55

Ja pred casem videl nejaka videa na YT o TZE-01 a byla to vesmes sama chvala.
Uuvazoval jsem o nem a v podstate i uvazuji mozna do budoucna i kvuli APS-C objektivum. Ale myslim, ze nez probehne nejaka dalsi utrata za fototechniku, snad uz bude vice Z skel na trhu byt treba ne primo nikonich. Nedavno to nekdo prodaval asi za 4000 na Paladixu.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 3. 8. 2021 12:00

Viltrox mal uz v 07/2021 uviest na trh 3 FF skla na Nikon Z. Medzi nimi aj 24/1,8 o ktory mam velky zaujem.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 3. 8. 2021 12:37

Ja jsem zase zvedavy spise na cenu a kvalitu u tech AF APS-C Zmount, zejmena
Viltrox AF 23mm f/1.4 Z
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 4. 8. 2021 04:11

landov
Expert

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2021 05:13

A uz sa da robit pre-order na Viltrox Z 24/1,8 a 35/1,8
https://nikonrumors.com/2021/08/04/vilt ... rder.aspx/
landov
Expert

Odeslat příspěvekod lennyl_2 5. 8. 2021 06:12

24/1,8 ma mat 340g ? to moze byt zaujimave sklo, ta svetelnost staci, ak to nebude na f1,8 makke s aberaciou, za tu cenu fajne.
Sony A7 IV + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN
lennyl_2
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pemar 5. 8. 2021 06:22

Nechápu, proč řešíte nějaký Viltrox, když jste ještě nedávno tady psali, že Z-skla jsou skvělá. Nebo už to neplatí?
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 5. 8. 2021 07:13

A prečo by som neriešil? Mam od nich 85mm/1,8 za zlomok ceny originálu. Toto ohnisko používam sporadicky a kvalita mi stačí. Takže to isté platí aj pre 24/1,8.

-- 5. 8. 2021 08:13 --

Počkám na prvé testy a rozhodnem sa.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod chvd 5. 8. 2021 07:23

pemar píše:Nechápu, proč řešíte nějaký Viltrox, když jste ještě nedávno tady psali, že Z-skla jsou skvělá. Nebo už to neplatí?

Ja proto, ze kdyby nahodou Viltrox AF 23mm f/1.4 Z bylo znatelne lehci a mensi nez zetkove 35/1,8 a melo podobnou kvalitu a slusny "AF", tak by me asi casem zajimalo na mou milou Z50.
Co jsem se zde naucil:
Čím více MPX nebo větší datová velikost, tím více detailů.
Čím větší "dynamický rozsah snímače", tím vhodnější na focení pošmourna, zamračena.
Software neprodáváný v krabicové verzi zákonitě upadá ve vývoji.
chvd
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dolgor 5. 8. 2021 07:59

Viltrox 85/1.8 je prý v ostrosti a aberacích dost podobný Gčkovému Nikkoru, ale Sko by mělo být o něco lepší. Jestli se podobná situace bude opakovat i u ostatních Viltroxů, pak jsou asi dobrá volba, když chce člověk ušetřit nebo doplnit do výbavy ohnisko, které moc nepoužívá. Zajímavější by bylo, kdyby Viltrox dělal verze, které Nikon sám nenabízí a hned tak nebude - buď jiná ohniska nebo f/1.4.
APS-C Viltroxy, předpokládám, dostanou stejnou konstrukci jako verze pro Fuji. Z toho, co jsem viděl, jsou Fujinony o něco lepší a mají svůj charakter, ale Viltroxy vypadají taky fajn a lidi je mají celkem v oblibě. Nikoňáci ale narozdíl od Fuji nebudou mít mnoho na výběr. Buď nic nebo Viltrox.
Dolgor
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků