Používáte někdo Topaz Labs?

Všeobecná diskuze o grafických programech pro práci s fotografiemi

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod pemar 26. 3. 2021 12:47

Nebylo by špatné dat odkaz na instalační soubor starší verze, já jsem ho bohužel už u sebe smazal.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 3. 2021 13:49

zde ho máš:
https://community.topazlabs.com/c/releases/sharpen-ai

zkoušel jsem víc fotek, bohužel ten výstup je u nové verze pro mne horší....
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod landov 26. 3. 2021 14:22

Myslim, ze sa neopalti znovu instalovat starsiu verziu, pri ich tempe oprav budu za par dni aktualizacie kde to opravia.
landov
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 3. 2021 14:27

OK. Ale vyzkoušel jsem si , že se jde vrátit na starší verzi... :-)
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 26. 3. 2021 15:59

tak si stěžují i druzí.. Halos around edges

automatický překlad

-- 26. 3. 2021 16:05 --

pro znalé origoš
Přílohy
origoš.png
topaz 1.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod LoboC 31. 3. 2021 07:09

Tak je aktualizace 3.01, podle recenzí je rychlost zpracování pryč, je jako u verze 2.4.2. Tak jdu stahovat a zkoušet....
https://community.topazlabs.com/t/sharp ... 1/21316/17
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 31. 3. 2021 08:16

Mne by zajímalo, jaký mají ostatní workflow a jaký mají hardware.

U mne to funguje tak, že RAW upravím v DxO PhotoLab 4 (dělám automatické korekce objektivu, upravuji expozici, ořez, barvy, ...) a následně ho převedu do JPG a přes otevřít v programu otevřu Topas DeNoise nebo Sharpen AI.

Zkoušel jsem rychlost zpracování na záložním desktopu s 32GB, i7 Kaby Lake a RTX 1060 a verze 3.0.0 na něm běží srovnatelně rychle jako na i9 s 2060 Super s verzí 2.4.1, ani na jednom stroji nic nepadá ani nemám jiný problém.

Co se týče přeostřených hran, nepodařilo se mi to na 3.0.0 vyvolat, pokud jsem zpracovával RAW bez doostření a pokud s neměl aktivovanou volbu Sharpen v DxO. Pokud jsem zvolil Sharpen a ještě to manuálně přiostřil, tak ano a docela ošklivě. Kromě automatiky zkouším i to, jak vypadá výsledek s různými režimy, Motion Blur občas přeostřuje.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 31. 3. 2021 11:06

Já to zkouším na Tifu a jak psali na foru, problém dělá zpracování při použití GPU - vznik halo, a jak vidím při stejném nastavení tak i menší ostrost..

notebook Win.10,16 GB RAM, Core I5 9th, GEFORCE 1650 GTX 4GB
Přílohy
test CPU-GPU.jpg
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ferin 31. 3. 2021 13:42

pemar píše:Mne by zajímalo, jaký mají ostatní workflow a jaký mají hardware.


Já začínám v DxO, globální úpravy, často/většinou i nějaký globálně-lokální (zesvětlení tmavších postav/obličejů, ztmavení oblohy, ...), občas použiju nějakej preset z FilmPacku nebo NikCollection, výjimečně pak výstup jako .dng a kvůli stažení přepalů to projedu ještě šoupákem světel v CR z PS6. Jinně látunev (dívám se, co to ze mě vypadlo, a popravdě nevím, co tím chtěl básník říct... :D ), pak výstup jako 16bit tif a šup s tím do PS(6) kde to projedu pár globálně-diferencovanýma úpravama, případně nějaká retuš obličeje nějaká cílená úprava (většinou nebe), doostřit, často (jemně) ovinětovat a šup s tím ven. Archiv v 16bit tifu, na net samozřejmě pak ještě (v ZPS14) zkonvertuju do jpg, zmenším, doostřím. Plus v ZPS po dodělání celé složky fotky popíšu (+ dříff GPS, dneska to dělám hned ve foťáku přes OlyTrack) a přihodím nějaký klíčový slova. Ufff!! :D

Konfigurace:
AMD ryzen 3600
MSI B450 TOMAHAWK MAX
HyperX Predator 32GB (2x16GB) DDR4 3200
ADATA SSD XPG SX8200 Pro 1TB - systém
Crucial MX500 2 TB - data
MSI Gaming Nvidia gtx1650

DxO, včetně DeepPrimu (neskutečná věc), na tom jede, narozdíl od dřívějška, velmi svižně.
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pemar 31. 3. 2021 14:43

Moje nejslabší GPU je desktopová, má 6 GB, vy máte jenom 4GB a to může hrát roli. Jedete to i na slabší CPU, to by mohlo také mít vliv. Druhá věc je, že zpracováváte TIFF a já JPG, odšum nebo doostření mám jako poslední úpravu. Třetí věc je, že nemám současné spuštěný Photoshop nebo další programy.

Když jsem se díval na ty stížnosti, hodně z nich je od zákazníků Apple. Tam hraje roli i fakt, že Topaz má daleko do ideálu, co se týče optimalizace pro MacOS.

Jen jsem nepochopil, jestli doostřujete v DxO nebo Lightroomu nebo jen v Sharpen.

Schválně jsem zkoušel extrémní fotku, 500 PF + 1.4 TC s výraznými hranami, a doostřené je to hodně, ale nějaké výraznější haló tam nevidím.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod landov 1. 4. 2021 17:46

Prave som stiahol DeNoise 3.0.3 a skusil som LOW LIGHT odsum...vysledok je absolutny otras oproti verziam 2.x.y.
Neviem, co tam chlapci robia v tom Topaze, ale toto je des a bes !
landov
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 1. 4. 2021 19:50

Ani jsem to nestartoval, počkám na další opravu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod LoboC 2. 4. 2021 10:35

už je Sharpen AI Verze 3.02, nezkoušel jste ji někdo, už se mi to nechce pořád přeinstalovávat ....
LoboC
Návštěvník

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2021 07:37

Dnes ji nainstaluji a zkusím. Včera jsem dělal testy workflow u 3.0.1 a DxO a dospěl jsem k následujícímu:

DxO Lens Sharpness + DeepPrime + Topaz Sharpen AI Auto = Halo + přeostřené hrany
DxO Lens Sharpness + DeepPrime + Topaz DeNoise = méně Halo + přeostřené hrany, ale pořád kritické
DxO Lens Sharpness + DeepPrime oboje vypnuté + Topaz Sharpen AI Auto = OK
DxO Lens Sharpness + DeepPrime oboje vypnuté + Topaz Denoise AI Auto = OK

Jinými slovy, na rozdíl od verze 2.4.2 doporučuji exportovat soubor z DxO do Topazu BEZ aktivované opce DeepPrime a BEZ opce Lens Sharpness nebo se vrátit ke staré verzi. Mimochodem, ty haló mají původ vesměs už v RAWu.
pemar
Expert

Odeslat příspěvekod pemar 3. 4. 2021 12:56

Vyzkoušel jsem 3.0.2 a dělá haló také.
pemar
Expert

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků