ortant;">Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Nejlepší akce na PlayStation 5 Slim. Konzole včetně hry Horizon Forbidden West je teď za 11 977 Kč
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vivat Slovakia, městská akce odehrávající se v Bratislavě, vychází v předběžném přístupu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Vigor od Bohemia Interactive se chystá na PC. Předběžný přístup na Steamu odstartuje v květnu
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Hry zadarmo, nebo se slevou: Festival stříleček a pestrobarevná adventura The Big Con zdarma
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
Kingdom Come: Deliverance II vyjde už letos. Jindřich se vrátí ve dvakrát větší hře a bude mluvit česky
', ); $this->var_expires = array ( 'config' => 1745097488, 'reklama19_webu_cz7' => 1713565089, 'reklama19_webu_cz8' => 1713565090, 'reklama19_webu_cz2' => 1713565090, 'reklama19_webu_cz4' => 1713565090, 'reklama19_webu_cz3' => 1713565091, 'reklama19_webu_cz10' => 1713565093, 'reklama19_webu_cz6' => 1713565092, ) ?> Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy - DIGIarena.cz

Bezzrcátka Olympus - zkušenosti, tipy

Diskuse o přístrojích s výměnnými objektivy bez zrcátka

Moderátor: Moderátoři DIGIarena.cz

Odeslat příspěvekod Ferin 20. 1. 2021 16:30

???
Jakože by si na svůj FF pořizovali objektiv od Olympusu apod.?? :D
Ferin
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 1. 2021 16:52

Davidof píše:Pro mě bude důležitý mezník to, jestli přijde EM1 mark 4 a jestli bude výkonově (v CAF) jako R6.


Jsem se skoro ochoten vsadit, že E-M1 IV letos nebude, to by bylo úplně mimo inovační cyklus a jelikož OM Digital určitě bude chtít udělat naopak trochu pořádek v počtu současně nabízených verzí různých strojů, tak tohle by šlo úplně proti... Pokud se rozjedou, tak na to asi dojde, ale spíš až 2022.
To už bych letos spíš věřil E-M1X II.

Ad mezník - já si myslím, že by to teď spíš chtělo trochu poctivé práce a možná ošklivě řečeno sklizení "nízko visícího ovoce" tak během 6-9 měsíců. Typicky uvedení 2-3 nových skel, které zjevně měl rozdělané už Olympus (8-25/4, asi nějaká forma nové 40-150Pro atd.), k tomu nějaké jednodušší tělo, kde by stačily existující věci. Spekuluje se o PEN-F II, což je třeba brát obecněji jako PEN s hledáčkem, nemusí jít o tak extrémní retrostyl jako PEN-F, tam by bylo i s existujícími díly vylepšení veliké. Prostě ukázat kontinuitu a aktivitu, nějaká vyloženě vlajková loď by sice byla fajn, ale moc tomu nevěřím - v ideálním případě ke konci roku, ale fakt spíš 2022...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 20. 1. 2021 17:13

Na focení letovek za špatného světla je lepší fullframe a hodně drahá skla.

Většinou jsou to ale fotky vhodné jen na demonstraci v nějakém diskusním fóru, jakože podívejte se v jak špatném světle jsem schopen udělat fotku, kterou potom smažu

-- 20. 1. 2021 17:14 --

Tomáš

Máš pravdu, taky nečekám, že by to bylo tento rok. Ale mělo by to být příští rok, jinak už mi to přijde moc pozdě.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 1. 2021 17:36

No osobne dufam, ze tento rok ziadna vlajkova lod od Olympusu nepride. Dalsia zlatanina by bola len signalom, ze to nikam nevedie.

Uplne by postacili nove objektivy a idealne aj FW updaty. Reputacia znacky, ktora sa o svoje fotoaparaty stara aj po tom, ako ich preda im urcite neublizi.

Xko je na trhu dva roky, stalo 3000eur a to co zatial predviedli s updatmi je ubohe.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 20. 1. 2021 18:23

Celé je to hlavně o tom, zda přijde nějaký nový snímač, tohle je naprosto ve hvězdách, od toho se bude ve vývoji odvíjet vlastně vše. Pokud by nebyl, tak v podstatě jiná cesta než "facelift" současných modelů není (což neznamená, že by se i tak nedalo leccos vylepšit).

Jak jsem psal už dříve, chce to ještě chvíli vydržet - možná se něco ukáže za cca měsíc, 25.2. začíná v Japonsku CP+ show, účast potvrdil jak Panasonic, tak OMD. Divil bych se, kdyby alespoň OMD nepředstavil "aspoň něco", není ale vyloučeno ani vyložené překvapení.

Jinak tedy z mého osobního hlediska mne momentálně asi nejvíc štve naprostá nejasnost toho, zda je šance na nějaký zásadní update fw E-M1III ve směru bird tracking atd. Popravdě při reálném focení stále častěji zjišťuji, že pro mé konkrétní potřeby by mi poslední update E-M1X docela vyhovoval, jako na potvoru fotím především v situacích, kdy funguje dobře, na jeho slabší body bych narážel jen minimálně. Jenže zároveň nejsem příliš příznivcem integrovaných gripů, tak se mi do jeho koupě nechce - blbé rozhodování...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 20. 1. 2021 18:48

Osobne si myslim, ze ten update pride, ale zaroven si myslim, ze to este asi nejaku dobu potrva.

Resp, technicky to nie je problem no spravny cas na nasadenie bude az vtedy ked sa pokusia ten model nejak zatraktivnit. Na to je zatial prilis mlady.
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JardaB1 21. 1. 2021 06:14

Laowa 10mm f/2 Zero-D MFT - Review / Test :
https://www.opticallimits.com/m43/1104-laowa10f2mft
Canon EOS RP | Canon EF 3,5-5,6/24-105 IS | Pentax K 2,8/30 + A 1,7/50 | Canon EF 2/100 | Canon EF 4-5,6/70-300 IS II
JardaB1
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2021 07:14

Za mna rozhodne jedno z tych zaujimavejsich neoroginalnych skiel. Paci sa mi, ze skreslenie riesi stale poctivy opticky design a nie sw ako v pripade originalnych objektivov. Kludne to tak mohlo byt aj v vinetaciou a trochu vacsie rozmery by mi nevadilo. Mat pren teraz vyuzitie, asi velmi nevaham :)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 1. 2021 07:27

Škoda té vinětace, ale jinak hodně dobré až skvělé. A navíc tohle je sklo, kde bych nebral jako úplnou prioritu focení za každou cenu "na plnou díru". Tady bude lehké přiclonění asi naprosto běžné a z hlediska DOF spíše žádoucí a tak vesměs nebude problém přiclonit na f4, kdy je rozlišení na maximu a i ta vinětace už se hodně vylepší.
Za mne ano, já pro to narozdíl od Fidka využití mám a jestliže po oznámení jsem byl o koupi rozhodnutý tak na 50%, tak teď už to vidím tak na 85%.
Uvidíme, co dostupnost, pro ČR to nejdřív bylo udáno na 18.1., pak se posunulo na 29.1., těžko odhadovat...
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 1. 2021 09:24

Já ti závidím že jsi schopen kvantifikovat svůj nákupní stav :-)

Já funguju jen ve dvou stavech - 0 a 100%, ale zato je velmi často měním a někdy jsem i v obou stavech zároveň
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod tomashr 21. 1. 2021 09:52

A to já zase jo, jsou věci, které chci více a prostě do nákupu jdu, jakmile to je finančně možné, ale jsou také věci, o kterých uvažuji, ale priorita výrazně nižší (postoj třeba "po mimořádně zajímavém výprodeji či bazaru skočím, ale jinak spíš tak neurčitě sleduji")...
S těmi procenty to je samozřejmě nadsázka, ale když si to popíšu slovně, tak to celkem sedí. Pro příklad nyní debatovaná Laowa 10mm u mne po oznámení okamžitě skočila do levelu "vážný zájem", teď po testech se posunula kamsi do bodu "finální rozvaha před koupí" :mrgreen: :mrgreen: :-P
Blog Fotozóna - https://blog.fotozona.cz
tomashr
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Davidof 21. 1. 2021 10:02

:-)

Jak jsem psal, závidím


Jinak - ta Laowa je mi čím dál sympatičtější, podle všeho dělají opravdu kvalitní práci. Já jsem ještě objednal makro 100/2,8 2:1, podle recenzí taky hodně povedený kousek.
https://www.zonerama.com/Davidoff/190455
Davidof
Expert

Odeslat příspěvekod qq_sk2 21. 1. 2021 10:53

Ano, Laowa 10mm f/2 Zero-D MFT vyzera OK, aj aberacia lepsie ako sirsi Laowa 9mm 2.8 Zero-D co som uvazoval na Fuji X.
qq_sk2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidko 21. 1. 2021 11:24

Tiez je fajn, ze tam pridavaju elektronicke kontakty. Kto vie, mozno tam raz bude aj AF :-)
Fidko
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Fidko 22. 1. 2021 08:31

Baby, nieco sa mi mari, ze sa sem v minulosti postovali nejake clanky.navody/manualy k E-M1X/E-M1III s najlepsimi nastaveniam AF pre rozne pripady (pripadne nastavenia obecne). Nieco ako "legendarny" manual pre AF ku G9, ale neviem nic tak komplexne najst.

Naslo by sa nieco ? :oops:

Dakujem
Fidko
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků